Boottochten voor invaliden Film). Leergang over het ambacht van de filmkunstenaar Pag. 55Lutusca Theater. Na „tel. 35055" vermelden: correspondentie adres: postbox no. 178 hoofdpostkantoor te Rotterdam. Thalia Theater. Alle correspondentie inzake het Thalia Theater: postbox no. 178 hoofdpostkantoor te Rotterdam. Pag. 56Schagen, Theater Royal. Toevoegen na ..Firma Schenk Boon": firman ten: J. Schenk en D. M. Boon. Pag. 61 Utrecht, Scala Theater. Toevoegen: Mevrouw E. Barnstijn olfenstein, leidster. Pag. 64: Wassenaar, Astra Theater. Schrappen: (Zie ook onder Aalsmeer). Pag. 67Toevoegen tussen „Zeist" en „Zevenbergen" Zevenaar (Afd. Oosten) K 8360 (district Arnhem) Astra Theater, Raadhuisplein 7, tel. 3195, cor respondentieadres: N-V. Astra Film Mij., Vel- perweg 135 g, Arnhem, tel. 20334-K8300 (district Arnhem) (Zie verder onder Arnhem- Luxor). Pag. 71 N.V. Europa Film. Firmanaam wijzigen in: Columbia International Films (Holland) N.V. (voorheen N.V. Europa N.V. Meteor Film. Schrappen: A. Zomerplaag. Pag. 72: N.V. Paramount Films. Voor „K. F. J. Wijsmuller" plaatsen: (P. Sil- vius, leider). Pag. 74: Pag. 75: Pag. 78: Pag. 83: Amsterdam. Ideaal Film Laboratorium. Aan de firmanaam toevoegenK. van Riet Paap. (Idem op pagina 75). Amsterdam, N.V. Forum Filmproductie. Schrappen: Quellijnstraat 80a, tel. 713866. Toevoegen in de plaats hiervan: Herengracht 160, tel. 66391. Eindhoven, Cine-Service. Schrappen: Leenderweg 179. tel. 4604-K20. (Idem op pagina 80). Amsterdam. Smit's Advies- en Servicebureau N.V. Schrappen alles na „directeur". Het Hoofdbestuur heeft evenals in voorgaande jaren een dringend beroep op de Bondsleden gedaan om het Nederlandsche Roode Kruis te steunen in zijn pogingen om zijn uiterst belangrijke taak ten dienste van het gehele Nederlandse volk onverflauwd voort te zetten. De opbrengst van de van 7 tot en met 13 October a.s. te houden collecte zal speciaal ten goede komen aan de boottochten, die het Roode Kruis jaarlijks voor chronische invaliden organiseert, een aspect van het Roode Kruis werk, waarvoor H.M. de Koningin een warme belangstel ling heeft. Een deelnemer aan een dezer boottochten, die door de Invalidenraad van het Roode Kruis worden voorbereid. gaf zijn indrukken als volgt weer: ,.De patiënten liggen gewoon te genieten! Vanuit hun bed zien zij het malsgroene landschap, met vrolijke vlekjes van kleurige bloemen. En wat ruikt gemaaid gras toch lekker! „Kijk", denkt een oude dame, „dat zal de kapitein wel zijn Zo'n mooi pak". Blijgemoed wuift zij naar hem. De kapitein lacht en komt een praatje met haar maken. „Ja", izegt zij, „vij( en twintig jaar lig ik nu al op bed. Mijn uitzicht is een blinde muur, zoveel bakstenen hoog, zoveel breed, met een vochtige verweerde plek onder aanen nu dit ineens, deze grote mooie, wijde wereld! Ik kan het niet op, weet U. U moet anders niet denken dat ik ontevreden ben, nee hoor, dat niet, want ik heb 't goed thuis. Mensen die van me houden. Ik zei nog tegen mijn dochter, toen ik op reis ging, wat heerlijk dat het Rode Kruis zoiets voor ons kan doen! Ja, Moeder, zei ze toen, daar heeft U gelijk in. En zo is 't hoor! Maar wat mij 't meeste treft, dat is de manier waarop de zusters en broeders van het Rode Kruis alles voor ons doen. Ik bedoel de helpsters en helpers, die in hun schorten en uniformen. En alles vrijwillig! Sommigen geven er hun eigen vacantie voor, om een hele week voor ons te sjouwen, dag in dag uit. Geweldig vind ik 't". Een jonge vrouw, op een bed ernaast, valt haar bij. „Thuis", zegt ze, „heb ik een masker van vrolijkheid op; ik wil geen last bezorgen, ik wil me handhaven, want ik wil mijn gezin niet ver liezen. Daarom moet ik uiterlijk vrolijk zijn. Maar deze week, kapitein, ben ik vrolijk van binnen uit. Niet alleen door deze prach tige boottocht, maar ook door de fijne zorg van die Rode Kruis- mensen", „Ja", denkt de kapitein, „dit is een merkwaardige vaart. Niet voor de schuit, nee, want alles loopt gesmeerd, niks bijzonders aan de hand, maar wel voor die 80 chronische zieken en invaliden, die na jaren voor het eerst buiten komen, voor een boottocht, tot over de grens, naar België, naar Antwerpen". „Weet je", zegt hij later in de stuurhut tegen zijn roerganger, „net als het land, heeft het menselijk verstand ook grenzen". Maar voor barmhartigheid bestaan geen grenzen. Die komt uit het hart. En daar draait het bij die lui van het Rode Kruis Korps om. Die hebben het ideaal van het Rode Kruis precies geschoten!" In het najaar zal het Nederlands Filminstituut een leer gang organiseren over „Het ambacht van de filmkunste naar", waaraan bekende filmdeskundigen op theoretisch en practisch gebied zullen meewerken. Bij de opzet van deze leergang is men uitgegaan van de overweging, dat beginnelingen en adspirant-werkers in een der sectoren van de filmproductie slechts zelden gele genheid vinden om de nodige ..propaedeutische" kennis omtrent de ambachtelijke kanten van het filmproductie proces op te doen. Daarnaast zijn er ook anderen a.s. bioscoopexploitanten en filmrecensenten bijvoorbeeld die er behoefte aan hebben de noodzakelijke fundamen tele kennis van het filmwezen te verwerven. De lessen voor deze leergang zullen gegeven worden op 21 achtereenvolgende Zaterdagmiddagen te Amsterdam. Als docenten zullen optreden de heren A. van Domburg, J. G. J. Bosman, Dr J. B. Knipping, Dr J. M. L. Peters, Max de Haas, Herman van der Horst, S. I. van Nooten. Het volledige programma en nadere bijzonderheden zijn verkrijgbaar bij het Nederlands Filminstituut, Van Eea;henstraat 77. Amsterdam-Z. 27

Film | 1955 | | pagina 28