Uit de Afdelingen Afdeling Het Oosten Afdeling Het Westen Afdeling Amsterdam Januari 1954 gehouden. De gunning aan N.V. Aannemingsbedrijf C. W. J. Sanders te Arnhem volgde enkele weken daarna, met de bepaling, dat het theater vóór Kerstmis 1954 ge opend zou moeten worden. Door een lange vorstperiode kon de Burge meester pas in Februari 1954 de eer ste spade in de grond steken. Allerlei tegenslagen van onwerkbaar weer en funderingskwesties waren oorzaak, dat de eerste steen eerst op 12 Juni 1954 door de kleinzoon van één der directeuren gelegd kon worden. Ce- durende de diie opvolgende maanden vorderde het werk zo snel dat reeds op 24 September de vlag gehesen werd op het gereed gekomen dak. Op 16 December 1954 kon het theater door de Burgemeester officieel wor den geopend. C. NAP G. J. P. VAN EDE I'o\ De Afdeling Het Oosten heeft op Dinsdag 3 Mei j.1. in het gebouw „Musis Sacrum" te Arnhem haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De leiding van deze vergade ring, waarvoor veel belangstelling bestond, berustte bij de Voorzitter der Afdeling de heer C. M. Westland, exploi tant van het City en het Luxor Theater te Wageningen. Het jaarverslag van de Secretaris, de heer A. Jansen, firmant van de Firma J. W. Jansen Zonen te Deventer, alsmede de Rekening en Verantwoording van het Finan cieel Beheer over 1954 van de Penningmeester, de heer K. W. Elverding. directeur van de N.V. Astra Theater te Nijmegen, werden goedgekeurd. De concept-begroting voor 1955 werd vastgesteld. Ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het periodieke aftreden van de heren C. M. Westland en K. W. Elverding, werden deze heren bij enkele candidaatstelling herkozen, zodat de samenstelling van het Afdelingsbestuur geen wijziging onderging. De heer Westland werd eveneens herbenoemd tot lid van de Ledenraad, terwijl de heer Elverding herkozen werd tot lid van de Afdelingsraad. De jaarlijkse ledenvergadering van de Afdeling Het Westen vond plaats op Dinsdag 24 Mei jl. in Restaurant Ter Merwe te Dordrecht onder leiding van de Voorzitter, de heer J. van Bentum. exploitant van het Astra Theater te Wassenaar. In stilte herdacht de vergadering de heer F. H. Janssen, bestuurslid der Afdeling, die op Woensdag 15 Decembsr van het vorige jaar op 61-jarige leeftijd overleed. Het verslag van de werkzaamheden der Afdeling over 1954, uitgebracht door de Secretaris, de heer K. J. Kap- tein, firmant van de Firma Gebrs A. K. J. Kaptein te Middelharnis, werd onder dankzegging aanvaard. Aan de Penningmeester, de heer C. van Liere, firmant van de Firma C. J. van Liere Zonen te Goes, werd décharge verleend voor zijn financieel beleid over 1954. Bij acclamatie werden de Voorzitter, de heer J. van Bentum, en de Penningmeester, de heer C. van Liere, her kozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van de heer F. H. Janssen, werd voorzien door verkiezing van de heer A. A. Moser, exploitant te Naaldwijk. De verslagen van de op Dinsdag 7 December 1954 ge houden vergadering van de Ledenraad (opgenomen in no. 183 van dit blad) en van de Afdelingsraadvergadering van 4 April 1955 (no. 186) werden uitvoerig besproken. Hieruit ontspon zich een interessante discussie, waaraan door vele leden werd deelgenomen. De Afdeling Amsterdam heeft op Vrijdag 10 Juni op het Bondsbureau te Amsterdam haar jaarlijkse ledenver gadering gehouden, onder leiding van de Voorzitter, de heer W. K. G. van Royen, directeur van de N.V. Holland Film. Goedgekeurd werd het verslag over de werkzaamheden in het jaar 1954, uitgebracht door de Secretaris, de heer J. van der Horst, directeur van de N.V. „Het Van Swinden Theater". Aan de Penningmeester, de heer C. J. Blad. directeur van de Cineac N.V. en Damrak Theater N.V., werd décharge verleend van zijn financieel beheer over het ver slagjaar. De door het Bestuur voorgestelde begroting voor 1955 werd goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren W. K. G. van Royen, directeur van de N.V. Holland Film, en F. Dubbeldeman. directeur van de N.V. Capitol Theater en de Maatschappij Tuschinski N.V., werden in hun respectieve functies van lid-Voorzitter en lid-Vice- Voorzitter van het Bestuur herbenoemd. Tevens werd in deze vergadering besproken de agenda met bijbehorende stukken van de Bondsjaarvergadering, welke stukken aanleiding gaven tot het stellen van vragen. Deze werden beantwoord door de Voorzitter der Afdeling in zijn kwaliteit van Penningmeester van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en door de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman.

Film | 1955 | | pagina 8