In Memoriam Mededelingen van het Hoofdbestnnr Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Diploma's 1956 Voorts werden verschillende organisatorische- en be drij f saangelegenheden besproken en toegelicht. In de op dezelfde datum gehouden bestuursvergadering der Afdeling Amsterdam werd het periodiek aftredend lid van de Afdelingsraad, de heer C. J. Blad, herbenoemd. Op Maandag 13 Juni 1955 vond in Amsterdam de Jaarlijkse Ledenvergadering der Bedrijfsafdeling Film verhuurders plaats. Het jaarverslag van de Administrateur, de heer H. W. Hagenberg, alsmede de financiële stukken van de Pen ningmeester, de heer L. Groen, werden ongewijzigd goed gekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden van de vier aftreden de bestuursleden de heren H. S. Boekman, L. Groen en J. de Wilde bij enkele candidaatstelling herbenoemd. In de plaats van de heer L. L. Lioni, die te kennen had gegeven geen herbenoeming te willen aanvaarden, werd de heer B. J. Schimmel, eveneens bij enkele candidaatstelling, tot Bestuurslid benoemd. De heer L. Groen werd bij acclamatie tot Penning meester herkozen. Tenslotte vond een uitvoerige bespreking plaats over de agenda van de Jaarlijkse Ledenvergadering van de Bond, welke op 27 en 28 Juni te Arnhem zou worden gehouden. Er werd daarbij besloten de candidatuur van de heer M. P. M. Vermin voor herbenoeming tot Voor zitter van de Bond, te steunen. Ook de candidatuur van de heer B. J. Schimmel voor benoeming tot lid van het Hoofdbestuur in de plaats van de heer L. L. Lioni, die zich niet herkiesbaar had gesteld, verwierf de steun van de Ledenvergadering. De organisatie en indeling van de Filmweek Arnhem, te houden in de periode van 27 Juni tot 3 Juli, leverde voorts een uitvoerige en geanimeerde discussie op. Op 25 Augustus overleed onverwacht in de ouderdom van 73 jaar de heer H. J. Teunissen, gedelegeerd commis saris der N.V. Bioscooptheater Mabi te Maastricht. Hiermede is het film- en bioscoopbedrijf een algemeen geachte figuur van de oude garde ontvallen wiens naam reeds voorkomt in de adreslijst van 1934, de oudste, waar over het Bondsbureau kan beschikken door het verlies van zijn archieven in de oorlog. Hoewel de heer Teunissen geen functies in de organi satie bekleedde en hij zich in de regel op de achtergrond hield, had hij grote belangstelling voor het organisatie- leven, hetgeen bleek uit zijn veelvuldige aanwezigheid op de Bondsledenvergaderingen en zijn kort en bondig ge formuleerde vragen of vertogen met betrekking tot be paalde agendapunten, waarvan de financiële stukken meestal zijn bijzondere aandacht hadden. Naast de familie en zijn onderneming heeft ook ons bedrijf door het heengaan van deze degelijke en sympa thieke zakenman een gevoelig verlies geleden. Het Hoofdbestuur heeft de familie Teunissen en de N.V. Mabi Theater van zijn deelneming doen blijken. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot vond plaats in het familiegraf op het R.K. Kerkhof „Ooster- maas" op 27 Augustus na de plechtige H. Mis van Requiem in de Rectoraatskerk van het H. Hart. De heer G. F. Hulsink opende op Vrijdag 24 Juni de nieuwe „Odemarus-Bioscoop" te Ootmarsum, waarbij het Hoofdbestuur door een bloemstuk van zijn belangstelling heeft doen blijken. De Maatschappij Tuschinski N.V. opende op Donder dag 7 Juli haar nieuwe Thalia Theater te Rotterdam met een gala-voorstelling, welke door onderscheiden leden van het Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, werd bijgewoond. Laatstgenoemde vertegenwoor digde het Hoofdbestuur bij de officiële overdracht van dit theater door de architecten en uitvoerders op Woens dag 6 Juli. Op Maandag 1 Augustus herdacht de heer A. J. A. Huyser, adjunct-directeur van de Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage N.V., de dag waarop hij voor vijfentwintig jaar in dienst trad van dit concern en daarmede tevens zijn loopbaan aanving in het Neder landse filmbedrijf. Tijdens de receptie, welke in een dei- zalen van „Krasnapolsky" te Amsterdam werd gehouden, bracht de Bondsdirecteur de jubilaris de gelukwensen van het Hoofdbestuur over. Vele Hoofdbestuursleden kwamen de heer Jean Desmet hun gelukwensen aanbieden op de receptie, welke hij op Vrijdag 26 Augustus ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag in hotel-restaurant Boekenroode te Aerdenhout hield. Namens het bedrijf huldigde de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, de jubilaris en wenste hem nog vele gelukkige jaren toe. De N.V. Astra Film Mij. opende op Vrijdag 2 Septem ber haar nieuwe Astra Theater te Zevenaar. Het Hoofd bestuur, dat bij de officiële openingsvoorstelling verte genwoordigd was door zijn Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen, heeft tevens door een bloemstuk van zijn belangstelling doen blijken. Binnenkort zal worden overgegaan tot het uitschrijven van Bondsdiploma's voor het jaar 1956 (ten hoogste twee per zaak) ten behoeve van hen, diè als alleeneigenaar, be stuurder of leider overeenkomstig de reglementaire bepa lingen in het bedrijfsregister staan ingeschreven, alsmede voor de donateurs en leden der Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Eveneens zullen worden uitgereikt beursdiploma's voor personeel, dat de filmbeurs moet bezoeken in verband met zijn functie. Deze diploma's kosten 2,50 per stuk. Leden of donateurs van de Bond en leden der Vereeni- ging, die een of meer der hiervoor bedoelde diploma's wensen te ontvangen, kunnen hiervan opgave doen aan het Bondsbureau met vermelding van namen en voorletters der betrokken personen en onder toezending van één pas foto per persoon, formaat 3 x 3l/> cm-j alsmede voor wat de beursdiploma's betreft onder gelijktijdige betaling van 2,50 per diploma. Indien de diploma's tijdig worden aangevraagd, zullen zij begin Januari kunnen worden uitgereikt.

Film | 1955 | | pagina 9