Sedert het verschijnen van de vorige aflevering van dit orgaan hebben de raden van onderstaande gemeen ten besloten tot wijziging van de verordeningen tot heffing van een belasting op vermakelijkheden of zijn in deze gemeenten wijzigingen in werking getreden krachtens reeds eerder genomen besluiten. Aardenburg Overeenkomstig een voorstel van Burgemeester en Wet houders heeft de Raad van de gemeente Aardenburg in zijn vergadering van Donderdag 14 Juli 1955 besloten de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen af te schaffen. Burgemeester en Wethouders hebben hun voorstel onder meer gemotiveerd door er op te wijzen, dat voor deze gemeente en feitelijk voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, ernstig rekening moet worden gehouden met de verwij derde ligging ten opzichte van overig Nederland, waar door het zeer moeilijk is aldaar voorstellingen te orga niseren, niet op de laatste plaats door de hoge vracht kosten. Bovendien heeft men te kampen met de aantrek kingskracht van de naburige Belgische gemeenten, waar door de inwoners van de Nederlandse gemeenten langs de grens filmvoorstellingen in België bezoeken. De nieuwe verordening zal in werking treden op de dag volgende op die, waarop de Koninklijke goedkeuring zal zijn ontvangen. Apeldoorn Op 1 September j.1. is ingevolge bij Koninklijk Besluit d.d. 4 Augustus 1955 verkregen goedkeuring in de ge meente Apeldoorn een nieuwe verordening op de heffing van de vermakelijkheidsbelasting in werking getreden. Het tarief voor filmvoorstellingen is thans verlaagd tot 25 's-Gravenhage Het besluit van de Baad van de gemeente 's-Gravenhage. genomen op Maandag 2 Mei 1955, is volgens Koninklijke goedkeuring van 22 Juli 1955 met terugwerkende kracht, namelijk op 1 Januari 1955 in werking getreden. Bij bedoeld raadsbesluit werd de heffing op gewone filmvoorstellingen verlaagd tot 25 en die op voorstel lingen met Nederlandse films en zogenaamde „artikel 1-films" tot 15 Groningen Krachtens op 1 Juni 1955 verleende Koninklijke goed keuring is op 1 October j.1. in Groningen de op 4 April 1955 gewijzigde belastingverordening in werking getreden. Gewone filmvertoningen worden thans belast met 25 terwijl het percentage van 20 gehandhaafd bleef voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bioscoopwet. Heerlen In zijn vergadering, gehouden op Maandag 3 October j.1., heeft de Raad van de gemeente Heerlen overeen komstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten de vermakelijkheidsbelasting te verlagen met dien verstande, dat: de heffing op gewone filmvoorstellingen tot 25 wordt verlaagd; een tarief van 15 r/( wordt toegepast op filmvoorstel lingen, welke een kennelijk godsdienstig, zedelijk, maat schappelijk of cultureel karakter dragen. Deze wijziging zal in werking treden op de eerste dag van de maand, volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeuring is verkregen. Langedijk Met ingang van 1 Juli 1955 zijn in de gemeente Lange dijk de volgende tarieven van kracht geworden, ingevolge bij Koninklijk Besluit van 2 Maart 1955 verkregen goed keuring: 20 op voorstellingen, waarin, naast andere films, Nederlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet, tot een gezamenlijke lengte van ten minste 500 meter, worden vertoond; 10 9f op voorstellingen, waarin uitsluitend Ne derlands journaal en/of films, als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e der Bioscoopwet worden vertoond. Laren N.H. Op 28 October j.1. hebben Burgemeester en Wethou ders van Laren aan de Raad dezer gemeente voorgesteld de vermakelijkheidsbelasting op filmvoorstellingen van 35 te verlagen tot 20 In zijn toelichting heeft het College er op gewezen, dat de reden waarom de oorspronkelijke belasting van 20 moest worden verhoogd blijkens mededeling van de Rege ring is vervallen, zodat in verband hiermede de belasting in verschillende gemeenten „weer is teruggebracht tot het voorheen gebruikelijke tarief van 20 Naar de mening van Burgemeester en Wethouders is het daarom redelijk ook in de gemeente Laren het heffingspercentage te be palen op 20 voor alle filmvoorstellingen. De Raad heeft dit voorstel in zijn op Vrijdag_4 Novem ber j.1. gehouden vergadering aanvaard. De nieuwe ver ordening zal in werking treden op de eerste dag van de maand volgende op die, waarin de Koninklijke goedkeu ring zal zijn ontvangen. Purmerend Met ingang van 7 October j.1. is volgens Koninklijke goedkeuring d.d. 5 September 1955 in de gemeente Pur- merend een tarief van 15 van kracht geworden voor filmvoorstellingen, die uitsluitend uit Nederlandse films en/of films, als bedoeld in artikel 1, tweede lid, sub 2 van de Bioscoopwet bestaan. Lbach over Worms In de gemeente Ubach over Worms is met ingang van 1 Mei 1955 een nieuwe vermakelijkheidsbelastingveror- dening in werking getreden, waarbij de heffing op film voorstellingen is gewijzigd in dier voege, dat: 25 wordt geheven op gewone filmvoorstellingen en 15 op voorstellingen, waarin uitsluitend films wor den vertoond als bedoeld in artikel 1, lid 2, 2e der Bio scoopwet. 14

Film | 1955 | | pagina 15