INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat in ieder geval vaststaat, dat de onderhavige film is vertoond op andere dagen dan is overeengekomen; dat de Firma heeft verklaard, dat deze wijziging van de ver- toningsdata in het voordeel is geweest van de filmverhuurder, omdat de film tot een genre behoort, dat in de tweede weekhelft betere opbrengsten maakt dan in de eerste weekhelft: dat zulks evenwel niet ter zake doet en dat de Firma trouwens de verhuurder van te voren om andere vertoningsdata had moeten verzoeken, opdat, de filmhuurovereenkomst dienovereenkomstig ge wijzigd had kunnen worden dat de Firma zulks niet alleen heeft nagelaten, maar dat zij ten gevolge van de wijze van invulling van de afrekenstaat heeft ge suggereerd, dat vertoning inderdaad in de eerste weekhellt is geschied; dat de Firma hierdoor dus in strijd heeft gehandeld met het bepaalde in artikel 1 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, met artikel 3 van het Contributiebesluit, als mede met de algemene belangen en de waardigheid van het Neder landse film en bioscoopbedrijf, welke overtreding zo ernstig wordt geacht, dat haar hiervoor de straf van boete, als omschreven in artikel 15 der Statuten, ten bedrage van 500,moet worden opgelegd; dat de Firma, geheel onafhankelijk van vorengenoemde straf, eveneens een straf dient te worden opgelegd voor een overtreding, die is gepleegd in het kader van de exploitatie van de Hoyal Cinema te Hoensbrnek; dat namelijk door een accountantskantoor in opdracht van een ander dan het hierboven bedoelde lid-filmverhuurder een onderzoek is ingesteld omtrent de filmhuuropbrengst van een in deze bio scoop vertoonde film; dat door het betrokken accountantskantoor te dezer zake een rapport is ingediend, waaruit kon worden afgeleid, dat: te weinig filmhuur voor de bewuste speelweek zou zijn afgerekend: Dat de Firma dienaangaande op 17 Mei en 13 September 1955 is gehoord; dat vanwege het Hoofdbestuur tevens zijn gehoord enige accoun tants, die het onderzoek hebben uitgevoerd; dat het Hoofdbestuur weliswaar niet de absolute zekerheid heeft verkregen, dat de onderwerpelijke filmverhuurder inderdaad te weinig filmhuur heeft ontvangen, maar dat is gebleken, dat het door de Firma gevoerde beleid als exploitante van hei theater iu kwestie het ten enen male onmogelijk maakt om een behoorlijke controle aangaande de hoogte van de filmburen int te oefenen; dat de door de Firma in haar bedrijf getroffen organisatorische voorzieningen immers niet voldoen aan de eisen, die te dien aan zien aan een lid-bioscoopexploitant gesteld dienen te worden; dat de Firma tijdens het verhoor op 13 September 1955 met name heeft erkend, dat haar bedrijfsvoering in sommige opzichten zeer te wensen overlaat; dat, ofschoon in dit geval derhalve niet overtuigend is komen vast te staan, dat de Firma in strijd zou hebben gehandeld met de artikelen 1 en 8 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films, wel kan worden vastgesteld, dat haar gebrek kige bedrijfsvoering niet in overeenstemming is met de zorgvul digheid, die, gezien het karakter van de tussen de leden-exploitan- ten en de leden-filmverhuurders gesloten filmverhuurcontracten, door een lid-exploitant ten aanzien van de belangen der leden filmverhuurders in acht genomen behoort te worden, ongeacht de mogelijkheid, dat door haar verregaande nonchalance de poort ge opend is voor een aantal andere overtredingen; dat de. door het Hoofdbestuur geconstateerde gang van zaken gemakkelijk aanleiding kan geven tot benadeling van de leveran ciers der Firma; dat dientengevolge, wat er ook zij van het de Firma ten laste gelegde, bij het onderzoek aan het licht is gekomen, dat zij in ieder geval in ernstige mate in strijd heeft gehandeld met de algemene belangen en de waardigheid van bet film- en bioscoop bedrijf; dat het Hoofdbestuur vooralsnog wil volstaan de Firma Gebrs. Moonen voor dit feit de straf van boete ten bedrage van 500, op te leggen, met dien verstande, dat, indien zij gedurende een periode van een jaar op enigerlei wijze in gebreke mocht blijven de haar nader door de Recette-Controledienst voor te schrijven aan wijzingen op te volgen en zij de door deze dienst noodzakelijk te achten administratieve en/of andere maatregelen niet mocht uitvoeren of mocht belemmeren, haar een zwaardere straf, als om schreven in artikel 15 der Statuten, zal worden opgelegd. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden- filmverhuurders. Hiertegen werden geen bezwaren ingediend. Datum waarop inschrijving verzocht ist Sept. 1955 6 7 7 "7 7 9 9 1:' 14 14 14 14 14 15 16 17 17 19 19 10 19 20 23 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 26 26 27 27 27 27 28 3 Oct. 8 10 11 11 11 12 13 14 14 Titels waarendt r de films in Ncderl. worden uitgebracht: Mssy Zweedse Rhapsodie De apen-koning God's linkerhand Ik hen een verklikker De Madonna van de slaapwagens Per raket naar de maan De liefdesroman van een koningin 1) Slaven van de Nijl Vrouw van Rome De regen kwam Aasgieren van Texas Aloma van de Zuidzee Bij ons op Hawaii Goud van Napels Typhoon Het smokkelsehip Tweestrijd Ballast der wanhoop De onkwetsbare Mr. Moto Een aardje naar hun vaartje! De fiere verleider Ie bent maar éénmaal jong De slavin van Minnetarees De wraak van de vaandrig 2) De man tussen twee vrouwen 'Cruisverhoor Engelen zonder vleugels lm chambre separee j lacht op goud en ivoor Het lijk in de Theems Onsterfelijke Mozart Tot de strop veroordeeld Tot weerziens mijn lieveling Tussen hemel en aarde De vampier van Soho Van verleider tot moordenaar A C in stofzuigers Avontuur der eenzamen De duivels van Cascabel Het millioenencomplot Satanseiland De schrik der Sioux De jacht op Kapitein Ehrlich Geen moment... zonder student Het verloren meisje Naam houder exploitatie rechten Ro oes der zinnen B) Achter de horizon Dodende kogels Heersers der vallei De lokkende diepte Sonderkommando „Slaapzak" Het weer is weer best Het grote verlangen De hel van Dien Bien Phoe Serenade Filmex Actueel Fox Gofilex Actueel Lumina Warner Nederland Fox Paramount Rank Univ. Int. Fox Paramount Fox Paramount Standaard Filmex M.G.M. Paramount Lumina Paramount Lumina Univ. Int. Nova Columbia Int. Paramount Columbia Int. Warner Fox Royal Standaard Liga Nova Univ. Int. Fox Rank M.G.M. Nederland Warner 1) Hiermede vervalt de 21 Meisjesjaren van een Cadet Rousselle Zin 38

Film | 1955 | | pagina 39