Opgave IVo. 1 "nC-Dlllvll - ■-■■■. Na hel Ier perse gaan van de inmiddels verschenen naam- en adreslijst van de Nederlandsche Bioscoop-Hond zijn de volgende wijzigingen opgegeven: Pag. 7: Commissie van Geschillen De Kamernummering wijzigen als volgt: Ie Kamer wordt 8e Kamer en 3e Kamer wordl I e Kamer. Pag. f!: Gemengde Raad van Beroep De naam Joh. Miedema, Sneek veranderen in: A. F. Wolf, Utrecht. Gemengde Commissie van Geschillen De naam A. F. Wolf veranderen in: J. v. d. Horst. Pag. 1.5: Amersfoort, Jogchems Theaters Vermelding J. van Dijk, technisch leider, wijzigen in: J. van Dijk, algemeen leider. Pag. 16: Amsterdam, Cineac Toevoegen als leider/procuratiehouder: F. W. W. Baron van Tuyll van Serooskerken. Idem op pag. 16: Cineac Damrak; pag. 34: Cineac Den Haag N.V. en pag. 55: Cineac Rotterdam N.V, Pag. 18: Amsterdam, Zonnehuis, Tel. 60109 moei zijn 60169. Toevoegen als leider met algehele procuratie: P. J. Wage. Corr.-adres: Zonneplein 30 is gewijzigd in: P. J. Wage, Agamemnonstraat 14 1, tel. 795937. Pag. 21: Beverwijk, Kennemer en W.B. Schrappen: Mevrouw W. H. Harl-Houlwipper, leidster. Na tel. no. 8252 toevoegen: lel. 4905. Pag. 23: Boxtel, Nieuwe Bioscoop. Schrappen de firmanl: J. Kasdorp. Pag. 26: Doetinchem, Scala Toevoegen: Mevrouw J. W. M. van Hhijn-Van der Tol, leidster. Pag. 45Leersum, 't Centrum Schrappen: alles wal na lel. no. 414 is ver meld, en vervangen door de naam: F. v. 't Hoft. Pag. 56: Rotterdam, Harmonie en Metro Schrappen: alles wal na de accolade is ver meld en dit vervangen door de volgende tekst: N.V. Bioscoopexploilalie C. van 't Hoft. corr.- adres: Gaesbeekstraal 99, tel. no. 71204. Leden van de raad van bestuur: Mevrouw M. C. van 't Hoft-Suurenbroek, alsmede C. en Th. van 't Hoft. Pag. 75: Amstelveen, Fxpress Toevoegen na tel. no. 2331: tel. no. 5662. Pag. 80: 's-Gravenhage, Nederlandsche Siemens Mij. N.V. Postbus 1068 wijzigen in: „Corr.-adres uil- sluitend postbus 1068". Pag. 84: Nieuwe Ledencommissie De naam J. van Bentum, Wassenaar wijzigen in: L. van Dommelen. 's-Gravenhage. Beroepcommissie Nieuwe Leden De naam Joh. Miedema, Sneek wijzigen in: A. F. Wolff. Utrecht. De COMMISSIE VAN GESCHILLEN (DERDE KAMER) van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft de volgende arbitrale von nissen gewezen: In zake: P. VERMEER Jr., eigenaar van het filmverhuurkantoor E.A.N. Film te Amsterdam en wonende aldaar aan de Ie Jan v. d. Heydenstraat 121c, eiser, contra FIRMA BIOSCOOP- EN THEATERONDERNEMING ROVO, firmanten J. M. Roosendaal en L. P. Vrolijk, gevestigd te Oud- Gastel, exploiterende aldaar het Rovo Theater en kantoorhou- dende aldaar aan de Boombosch, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Neder landsche Bioscoop-Bond, volgens de Statuten en het Arbitrage reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitrage college voor de beslechting van geschillen tussen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiser bij request dd. 10 November 1955 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk request een afschrift aan dit vonnis is gehecht en dat beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen heeft opgeroepen tot haar zitting gehouden op 5 Maart 1956 in een der zalen van Hotel Krasna- polsky te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn eiser persoonlijk en zijn echtgenote Mevrouw E. Vermeer-Harschel, alsmede de heer L. P. Vrolijk, firmant van gedaagde; dat eiser in hoofdzaak heeft verklaard, dat hij op of omstreeks 21 September 1954 een overeenkomst in zake de huur en verhuur van enige met name genoemde films, waaronder de film „Ditte een mensenkind", met gedaagde is aangegaan en dat voor laatst genoemde film een minimum garantie van was bedongen; dat gedaagde aan filmverhuur slechts heeft betaald en geweigerd heeft de rest van het garantiebedrag in der minne te voldoen; dat de heer L P. Vrolijk namens gedaagde hiertegen in hoofdzaak heeft aangevoerd, dat ten tijde van het afsluiten der overeenkomst het Rovo Theater te Oud-Gastel geplaatst was op de door het Bondsbureau vastgestelde lijst, als bedoeld in artikel 10 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaarden, op welke lijst geplaatst zijn de theaters, die een opbrengst hebben van ten hoogste, 260,gemiddeld per vertoningsweek en dat in overeenkomsten met deze theaters de auteursprijs ook mag worden bedongen in de vorm van een aandeel in de opbrengst van de betreffende hoofd films met een garantiesom van ten hoogste 40,dat genoemde bioscoop sedert 1 Januari 1955 niet meer op bedoelde lijst voor komt en dat gedaagde de film in kwestie eerst na deze datum heeft vertoond, zodat de verplichting tot het betalen van een mini mum garantie daarmede was komen te vervallen; OVERWEGENDE: dat beide partijen lid van de Nederlandsche Bioscoop-Bond zijn en dat ingevolge het bepaalde in artikel 32 der Statuten en artikel 1 van het Arbitragereglement van de Nederlandsche Bioscoop- Bonrl alle geschillen tussen leden van de Bond onderling met uit sluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de Bonds arbitrage, zoals die is geregeld in dat Arbitragereglement; dat dus de Commissie van Geschillen bevoegd is van het onder havig geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welks beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Raad van Beroep van de Nederlandsche Bioscoop-Bond; dat in artikel 10 van het Aanvullingsreglement Bondsvoorwaar den is bepaald, dat het de leden-filmverhuurders is toegestaan in overeenkomsten betreffende bioscopen, die blijkens de door het 36

Film | 1956 | | pagina 36