In Memoriam M. Scharphorn J. W. de Groot de Firma Erven J. W. de Groot, firmanten Mevrouw A. de Vries-De Groot en de heer J. de Groot, Bezuiden- houtseweg 229, 's-Gravenhage, exploitante van het Mono- pole Theater te Schiedam; de heer L. W. Jogchem, Burg. Grothestraat 38, Soest- dijk. exploitant van het City Theater aldaar; de N.V. Leidsepleintheater-Amsterdam, Leidseplein 12 te Amsterdam, die een bioscoop gaat exploiteren in het gelijknamige theater aldaar; de N.V. Nepromij i.o., Nieuwe Doelenstraat 68 te Amsterdam, exploitante van een filmproductiezaak. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schrif telijk en gemotiveerd bij het Hoofdbestuur worden inge diend. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: de Firma Grand Theatre, A-straat 18 te Groningen. waarvan firmanten zijn Mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis (enig gevolmachtigde), Mevrouw A. Olie-De Vries en Mevrouw P. Hoogland-De Vries, exploiterende het Grand Theatre te Groningen; de heer E. Hirschberg, Boekhorststraat 96 te 's-Graven hage, exploiterende de bioscopen Capitol en Rembrandt aldaar. Alcazar. Centraal en Scala Helmond en Luxor Hoensbroek; de N.V. Bioscooptheater Metropole (directeuren: B. H. Dommering, D. J. van Leen en H. M. Ziel), voorheen ge naamd N.V. Bioscooptheater Minerva i.o., Oldenzaalse- straat 1921a Enschede, exploiterende de permanente bioscoop-A Metropole aldaar. Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat hiertegen binnen acht dagen na de ver schijning van deze publicatie geen geldige bezwaren zijn, ingediend: de Firma de Wed. M. Luykx-Marijnissen en Zonen, Dorpstraat 44 te St. Willebrord, waarvan firmanten zijn Mevrouw M. Luykx-Marijnissen, alsmede de heren M. en D. C. Luykx, exploitante van de bioscopen Luma St. Willebrord en De Zwaan Hoeven; de CV. Forum, Julianaweg 83 te Voorburg, waarvan beheren vennoot is H. Veerman, exploiterende het Film theater Forum te Voorburg; de Firma Enkhuizer Munt Bioscoop, firmanten C. J. Jelles en N. Hoogcarspel, Westerstraat 125 te Enkhuizen. exploitante van de Munt Bioscoop aldaar; de Firma Ponsioen Zoon, Van Manderlostraat 40 te Alphen aan de Rijn, waarvan firmanten zijn J. G., G. J. en A. J. F. Ponsioen, exploiterende het Luxor Theater aldaar. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies van de vereisten zijn van het lidmaat schap vervallen verklaard: de Firma Erven A. H. de Vries, voormalig exploitante van het Grand Theatre te Groningen; de Firma Gebrs. Hirschberg Bioscoopconcern, voor malig exploitante van een aantal bioscopen te 's-Graven hage, Helmond en Hoensbroek, alsmede de Firma Rem brandt Theater, voormalig exploitante van het Rembrandt Theater te 's-Gravenhage; het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Martinus. voormalig exploitante van het Forum Theater te Voor burg; de heer F. D. Bruglemant, Brugstraat 46, Roosendaal, voormalig exploitant van het City Theater aldaar. de Firma Erven W. den Hertogh Azn., voormalig exploi tante van de Luxor Bioscoop te Alphen aan de Rijn. Liquidatie waarborgsom In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de Firma Erven A. H. de Vries, voormalig exploi tante van het Grand Theatre te Groningen, de Firma Gebrs. Hirschberg Bioscoopconcern en de Firma Rem brandt Theater te 's-Gravenhage, voormalige exploi tanten van enige bioscopen te 's-Gravenhage, Helmond en Hoensbroek en het R.K. Parochiaal Kerkbestuur van de H. Martinus, voorheen exploitante van het Filmtheater Forum te Voorburg, worden de leden uitgenodigd eventuele vorderingen op deze voormalige leden binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk en gemotiveerd hij het Bonds bureau in te dienen. Op 18 April overleed te Winterswijk de heer M. Scharp horn in de leeftijd van 67 jaar. De heer Scharphorn exploiteerde aldaar het Luxor Theater en was ruim dertig jaar een trouw lid van de Bond. Van Bondswege is aan de familie Scharphorn schrifte lijk deelneming betuigd met haar verlie;-. De Afdeling Het Oosten deed van haar deelneming blijken door het zenden van bloemen en was bij de begrafenis vertegenwoordigd door de secretaris van het Bestuur, de heer K. Elver- ding uit Nijmegen. De teraardebestelling vond plaats op Zaterdagmorgen 20 April op de Algemene Begraafplaats te Winterswijk in aanwezigheid van familie, vrienden, personeel en collega's uit het film- en bioscoopbedrijf. De heer Scharphorn ruste in vrede. Na een langdurig lijden is in de leeftijd van 62 jaar op 29 April 1957 overleden de heer J. W. de Groot, exploitant van het Monopole Theater te Schiedam. De teraardebeslelling heeft op 2 Mei in alle stilte plaats gevonden op de begraafplaats Crooswijk te Rotterdam. De heer De Groot deed ruim twintig jaar geleden zijn intrede in het film- en bioscoopbedrijf als directeur van het filmverhuurkantoor N.V. Monopole Film. Deze N.V. werd korte tijd later deelgenote in de exploitatie van het Monopole Theater te Schiedam. Na de oorlog had de heer De Groot geen bemoeiingen meer met het filmverhuurbedrijf. Hij was toen uitsluitend geïnteresseerd in de exploitatie van het Monopole Theater, De heer De Groot was voorts nog, vanaf de oprichting, tot in de oorlog, lid van de Ledenraad van de Bond. Moge hij rusten in vrede. 14

Film | 1957 | | pagina 15