Beantwoording van enkele opmerkingen Begroting Verkiezing Hoofdbestuursleden De Commissie had voorts geconstateerd, dat de op de creditzijde van de balans vermelde post ..Vermogen en Weerstandskas" in 1956 met rond 224.000,is toege nomen, maar zij had zich afgevraagd of het geen aanbe ling zon verdienen om geregeld ten aanzien van de vorde ring van de Bond op de Nederlandse Filmstudio, buiten de toegevoegde rente, een flink bedrag ten laste van de jaarrekening te reserveren. Met betrekking tot de op de jaarrekening vermelde post .,Recettecontróle" hadden de Commissieleden de he ren Van Liere en Nijland Jr. de vraag gesteld of deze controle niet minder kostbaar zou kunnen plaats vinden. Van de zijde van het Hoofdbestuur was er op gewezen, dat het betaalde bedrag in 1956 zowel als het voor 1957 begrote bedrag nog steeds aan de lage kant is in verhou ding tot de vele werkzaamheden, welke door de Bonds functionarissen worden verricht. De plaatsvindende con troles ontlenen hun waarde hoofdzakelijk aan de preven tieve werking, die ervan uitgaat, zodat deze kosten bij lange na niet gedekt kunnen worden door de bedragen, welke van tijd tot tijd worden nagevorderd. Rapporteurs konden zich met deze opvatting verenigen. Eveneens had de Commissie zich afgevraagd of de in 1956 uitgegeven en de voor 1957 begrote bedragen voor de deviezen-administratie niet te hoog waren, daar door het Bondsbureau thans geen aanvragen meer worden behan deld voor betalingen aan het buitenland, zoals gedurende vele jaren na de oorlog het geval was. Namens de Commissie van Rapporteurs gaf de heer Alter hierna nog enige toelichting op onderscheiden posten van de jaarrekening, zoals onder meer op „Filmverzeke- ring", Geldverkeer"'. Louis Groen Fonds" en Neder lands Filminstituut". De Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen, gaf vervolgens nadere inlichtingen over de aangekochte woon huizen en het beleid ten aanzien van het effectenbezit. Met betrekking tot de door de Commissie gemaakte op merking over de werkzaamheden van de deviezenadmini- stratie wees de Bondsdirecteur op het feit. dat De Neder- landsche Bank nog steeds een volledige controle hand haaft op de dollarbetalingen. Dientengevolge zijn nog twee personen met de daarmede verband houdende werk zaamheden belast, waarbij men er mede rekening dient te houden, dat deze employé's ook tot taak hebben hel bijhouden van diverse statistieken. Op de begroting voor 1957 is een lager bedrag voorgesteld in verband met de geleidelijke vermindering van de arbeid op het gebied van de deviezenadministratie. Hierna werden de Balans per 3] December 1956. welke in debet en credit sloot met een totaalbedag van j' 3.684.836,69, en de Rekening en Verantwoording van liet financieel beheer over 1956, welke sloot met een totaal bedrag van 709.243,01, door de vergadering zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Evenzo werd aanvaard het voorstel van het Hoofdbestuur om de door het Accoun tantskantoor W. Langelaar te Amsterdam gecontroleerde Rekening van de Bond goed te keuren, alsmede alle op het Bondsbureau ter visie liggende rekeningen der Afdelingen. De contributie voor het lopende jaar werd vastgesteld overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur. De heer Alter gaf naar aanleiding van de op de Begro ting van Ontvangsten en Uitgaven voor ]957 verhoogde post ..Contributies" te kennen, dat. naar de mening van de Rapporteurs, vrij algemeen de opvatting heerst, dat de tegenwoordige hoogconjunctuur niet voor onbepaalde tijd zal voortduren. De laatste tijd hebben talrijke deskundige beschouwingen het licht gezien, waarin rekening wordt gehouden met het feit, dat wij ons thans in het laatste sta dium van een hoogconjunctuur bevinden en dat een mogelijke omslag in een niet ver verwijderde toekomst zich meer en meer begint af te tekenen. Volgens de Rap porteurs zijn dit tekenen aan de wand, waaraan het film en bioscoopbedrijf niet voorbij kan gaan, en zij betreuren het, dat tot heden bij het opstellen van de begroting enz. op geen enkele wijze rekening is gehouden met een even tueel minder gunstige ontwikkeling. De Voorzitter, de heer Miedema, vreesde, dat de Com missie zich met algemene bespiegelingen over een door niemand te voorspellen mogelijke toekomstige economi sche ontwikkeling wat al te ver waagde op het terrein van speculatieve beschouwingen en zich daarmede begaf buiten de haar toegemeten taak. namelijk aan de ledenvergadering rapport uit te brengen over de voorgelegde jaarstukken, in casu de nu aan de orde zijnde Begroting voor 1957. Overigens wilde spreker er wel op wijzen, dat de eerste drie maanden van het lopende jaar het bedrijf vooralsnog geen enkele grond geven voor sombere verwachtingen en dat het derhalve niet juist is om bepaalde opvattingen als concrete feiten voor te stellen. Nadat de heer Alter vervolgens onderscheiden begro tingsposten had toegelicht, vertolkte de heer Miedema de dank der vergadering voor het gedegen werk van de Com missie van Rapporteurs, hetwelk door een hartelijk applaus van de aanwezige leden werd onderstreept. De Penningmeester, de heer W. K. G. van Royen, deelde nog mede, dat de post „Kosten Showroom" ad 2.600, in verband met het aanbrengen van enige technische ver nieuwingen aan de projectie-apparatuur van de showroom van het Bondsbureau, alsnog met 1.500,dient te wor den verhoogd. De Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor 1957 werd daarop zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel van het Hoofdbestuur vastgesteld. Tevens werd op voorstel van dit College besloten het eventueel batig saldo over ]957 in de Weerstandskas te storten. Overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement werd hierna voorzien in de vacatures, ontstaan door het periodieke aftreden van de heren M. Desmet te Eindhoven, J. Weening te Amster dam en A. F. Wolff te Utrecht. Voor deze vacatures uaren candidaat gesteld de heren M. Desmet voornoemd, directeur van de N.V. Eindhoven- se Bioscoop Maatschappij en de N.V. Utrechtse Maatschap pij tot Exploitatie van Bioscooptheaters, J. Weening voor noemd, directeur van de Rank Film Distributors (Holland) N.V., en A. F. Wolff voornoemd, exploitant van het City Theater te Utrecht en andere bioscopen. Al deze Hoofd bestuursleden werden bij enkele candidaatstelling her kozen.

Film | 1957 | | pagina 6