Interieur Verwarming Aangezien de heer Milius. geheel in overeenstemming met onze opvattingen, bij zijn opdracht te kennen had gegeven, dat hij een theater wenste dat in alle opzichten aan de eisen des tijds was aangepast en waarin elk effect bejag of valse romantiek moest worden vermeden, werd het interieur ruim en luchtig gehouden in overwegend lichte vrolijke tinten. De hall is evenals de zaal strak van lijn en bezit een decoratief geschilderd paneel. De vloeren, in hoofdzaak van linoleumproducten, zijn donker gehouden met roodpluchen lopers in de gangen. De lambrizeringen in de hall zijn van kunslmarmer. die van de garderobes en van de zaal van blank geverniste houtsoorten. Het zaal plafond met koof, waarin de indirecte ver lichting is aangebracht, is van halfzacht boardmateriaal en verloopt, evenals de zijwanden vloeiend in het beeld vlak. De achterwand der zaal werd om geluidsvervorming te voorkomen in symmetrische vlakken bekleed met zachter materiaal. Het voorgordijn van verticale banen in twee sprekende kleuren werd zorgvuldig op deze gegevens afgestemd en sluit zich volkomen aan, doch weet tevens de nodige aan dacht te trekken en vormt daardoor hel centrale punt van de zaal, waarmede het volkomen aan zijn functie beant woordt. De fauteuils van de firma Kamphöner te Bieleveld zijn voorzien van een oud-rose bekleding, waarbij de rugleu ningen met een geanodiseerde bies zijn afgewerkt. Zij drager in hoge mate bij tot een gaaf afgerond geheel. Het is overduidelijk gebleken, dat de ..moderne" sfeer van dit theater door het publiek ten zeerste wordt gewaar deerd. Het theater heeft een capaciteit van 600 zitplaatsen. De acoustiek beantwoordt aan de gestelde verwachtin gen, zowel bij een halfgevulde als bij een vol bezette zaal is het geluid op alle plaatsen zeer verantwoord van kwali teit en duidelijkheid. Voor de verwarming wordt gebruik gemaakt van een „Föhn" directgestookte luchtverwarmer in geruisarme uil- voering van de firma Van der Mark te Veendam. Deze verwarmer heeft een capaciteit van 160.000 Ca!./h. en een luchtopbrengst van 12.000 m3/h. en staat opge steld in het sousterrain. De warme lucht wordt via een kanalensysteem naar diverse plaatsen in de zaal gevoerd en met niet waarneem bare snelheid ingeblazen, om via een aantal op aestetisch verantwoorde wijze in de vloer gemaakte openingen en roosters ondergronds weer naar de verwarmingsinstallatie teruggevoerd te worden. De lucht, die op deze wijze wordt teruggevoerd, wordt door een zestal ingebouwde luchtfilters gereinigd. De uitblaastemperatuur bedraagt ca. 60° C. Door de grote luchtopbrengst wordt per uur een meervoudige luchtcirculatie bereikt. Vanzelfsprekend wordt deze installatie volaumatisch geregeld, zodat bedienend personeel overbodig is. De aan- warmlijd is opvallend korl. G. J. WICHERTJES. Voorgevel van het Centrum Theater, Zo wel dan de voorzijde (ds links en reehls van deze bioscoop zijn ruime, des avonds goed verlichte, par keerruimten, wat dooi de iele bezoekers die per auto komen van de 22.000 inwo ners dezer gemeente wonen er slechts 8.000 in de kom zeer op prijs wordt gesteld.

Film | 1957 | | pagina 23