Opbrengst Zomer collecte „Bio-Vacantieoord" Handboek der Bioseooptechniek Operateurscursus Vierde Academische Filmstudieweek PRACTIJKCERTIFICAAT N. Blokzijl Ned. Lab. voor Amsterdam M. H. A. C. M. Filmtechniek Brouwers A polio Amsterdam A. P. A. de Bruyn Kozenoord Vught G. A. Duivenvoorde Ons Huis Doorn W. W. Heyns Lido Noordwifk Th. J. Jacobs N.V. Gofilex Driebergen Th. C. Ketelaar N.V. Gofilex Driebergen Jae. van Klink Figi Zeist R. P. A. v. Mieghem Electro/Scheuwb. Middelburg J. W. Poeiert Luxor Neede G. J. Rosbender Nova Swalmen J. A. van Veen ..Lureman" Tiel C. N. J. A. Willers Forum Voorburg a/Ze Elders in dit orgaan is reeds melding gemaakt van de officiële verschijning van het eerste gedeelte van het Handboek der Bioscooptechniek. Met de verzending van dit boekwerk aan de voor-intekenaars is inmiddels begon nen. Degenen, die niet van de mogelijkheid van voor intekening gebruik hebben gemaakt, kunnen het werk thans tegen de vastgestelde verkoopprijs van 45.(voor de beide delen incl. de bijbehorende ringbanden) bestellen bij het Secretariaat van de Stichting Instituut voor Oplei ding van Technisch Bioscooppersoneel, gevestigd in het Bondsbureau. Op 6 September j.1. is een nieuwe operateurscursus begonnen, waaraan nog leerlingen toegevoegd kunnen worden. Daar het de bedoeling is in de toekomst slechts eenmaal per jaar een cursus te laten beginnen en wel steeds in September, hetgeen verband houdt met een goede aansluiting op de examens, is het van belang, dat geïnteresseerden voor deze cursus zich zo spoedig moge lijk aanmelden. Nadere bijzonderheden worden op aanvrage gaarne ver strekt door het Secretariaat van het opleidingsinstituut, dat in het Bondsbureau is gevestigd. Het Nederlands Filminstituut organiseert van 30 Sep tember tot en met 3 October a.s. voor de vierde maal een Academische Filmstudieweek te Utrecht, waaraan zowel de Utrechtse Studenten Filmliga als de Directie van hel Camera- en Studio-theater te Utrecht zullen medewerken. De deelname aan deze filmstudieweek staat open voor allen, die geïnteresseerd zijn in de studie van hel film wezen. Als algemeen thema van deze studieweek is gekozen: „De relaties van de film tot de werkelijkheid". In een reeks voordrachten zullen Nederlandse en buitenlandse deskundigen de vraag, hoe de film tol de werkelijkheid staat, van verschillende kanten belichten. Voorts worden er ter gelegenheid van deze studieweek een tweetal bijzondere avondfilmvoorstellingen georgani seerd in het Camera-theater te Utrecht, terwijl de Utrechtse Studenten Filmliga een derde avond zal organiseren. Inleidingen zullen onder meer worden gehouden door de heer C. Boost over „Realisme en neo-realisme als stijl en genre", Dr. J. B. Knipping over „Film en leven", de heer A. C. P. Seyffert over ..De werkelijkheid van het toneel en die van de film", Prof. Martin Keilhacker (München) over „Het werkelijkheidskarakter der film beweging bij kinderen en bij de rijpere jeugd". Mr. J. M. Landré over ..Het filmjournaal als venster op de werke lijkheid", de heer Armand-Jean Cauliez (Parijs) over „De harde werkelijkheid van de misdaadfilm". Dr. W. A. 't Hart over ..Filmkunst als vlucht uit en overwinning van de werkelijkheid", en de heer Edgar Morin (Parijs) over ..De film als spiegelbeeld van de realiteit". De gedurende de zomermaanden in de bioscopen ge houden collecte ten behoeve van de Stichting ..Bio- Vacantieoord" heeft een gunstig resultaat opgeleverd. Zij" bracht een bedrag van 173.034.59 in Nederlands geld op plus een nog nader vast te stellen bedrag aan vreemd geld. zodat volgens voorzichtige schatting in totaal zeker een bedrag van 175.700.werd verzameld. Dit bete kent, dat de Stichting deze zomer voor haar charitatieve arbeid ongeveer 4.000.meer ontvangen heeft dan uit de collecte van het vorige jaar. welke ƒ171.131,98 op leverde. Deze extra gift is dubbel zo welkom nu de Stich ting haar taak ziet uitbreiden. Ter vergelijking volgen onderscheiden afdelingen: hier de opbrengsten Afdeling Afdeling Afedling Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling Afdeling Amsterdam Het Centrum Het Zuiden Het Oosten Het Westen Rotterdam Den Haag Het Noorden Zomercollecte 1957 30.662.37 28.617.57 25.098,13 22.779,40 18.056.75 18.035,81 16.172.65 13.611,91 Zomercollecte 1956 30.084,04 30.932.76 21.316,58 23.581,86 13.839,51 19.316.94 16.254,87 12.439,48 173.034,59 167.766,04 Het Bestuur der Stichting voelt zich door deze sym pathieke houding van het bioscoopbezoekende publiek gesterkt in haar taak en het College weet allen dank voor de gaven, welke zij wederom met milde hand ten bate van vele herstel van gezondheid zoekende kinderen hebben geschonken. Aan de directies van de bioscopen en haar personeel betuigt het Stichtingsbestuur zijn erkentelijkheid voor haar spontane medewerking en toewijding, welke in zo belangrijke mate heeft bijgedragen tot het welslagen van deze derde zomercollecte. In het bijzonder ook richt het College zijn hartelijke dank aan de dames, die zich met onverflauwde ijver wederom beschikbaar hebben gesteld voor het tijdrovende tellen van de inhoud der duizenden collectebussen. 41

Film | 1957 | | pagina 44