Aankleding Todd-AO proces kan vertonen. Het projectiedoek heeft een breedte van veertien meter. Bijzondere televisie-uitzendingen kunnen als groot beeld op het scherm worden geprojec teerd, zodat men zo nodig voetbalwedstrijden of andere gebeurtenissen kan vertonen. Volgens deskundigen blijkt de geluidsweergave in de zaal voortreffelijk te zijn. In de ruime orkestbak zal binnenkort een Combi-cord pijploos electronisch orgel worden geplaatst. Links en rechts van toneel zijn de zogenaamde brandgangen met nooduitgan gen, uitkomende aan de achterzijde van het gebouw aan de Raadhuisstraat. Met betrekking tot de aankleding van het theater is er naar gestreefd om alle voor het publiek toegan kelijke ruimten in een theatersfeer te houden. In samen werking met de binnenhuisarchitect Theo Loermans uit Nijmegen, die op dit gebied zijn sporen reeds heeft ver diend, kwam een harmonisch kleurrijk geheel tot stand waarover nog het volgende kan worden medegedeeld. Het voordoek van de toneelafsluiting is van goudgeel velours. Achter dit doek bevindt zich een cabaretgordijn in een paarse kleur. De belichting geschiedt door middel van schijnwerpers rond de toneelopening, voetlicht e.d. Het plafond in de zaal met de aanzetting op de wanden benadert in kleur het kardinaalsrood, respectievelijk licht en donker, met op de afscheidingen een gouden band. De lichtkoof van de achterwand is in goud reliefwerk af gewerkt. gevoerd met toepassing van wandgedeelten in acoustisch materiaal in lila kleur. De paneelvormige wandbekleding boven de teakhouten betimmering is van een zijde-achtig plasticmateriaal in groene tint, afwisselend licht- en donkerkleurig. De looppaden in de zaal zijn belegd met tapijt, speciaal in een rode kleur geweven en afgestemd op de kleuren van het plafond. De stoelen zijn bekleed met kunstleer, ook aan de rugzijde, zodat de aanblik bij het binnenkomen der zaal niet door houten ruggen als het ware wordt „doodgeslagen". In de loges is de stoelbekleding ivoor- kleurig, terwijl alle overige stoelen in cerise zijn uit gevoerd. De verlichting in de zaal is verder als een sprekend element opgevat, namelijk zoveel mogelijk direct, met uitzondering van de verlichting in de achterkoof. In hel midden van de zaal hangt een zes en vijftig-armige licht- kroon met een diameter van vier meter, terwijl boven het balkon twee dito kronen in kleiner formaat, elk twintig- armig, zijn aangebracht. Deze kronen zijn, evenals de aan de wanden bevestigde lichtarmen. speciaal voor dit inte rieur ontworpen en vervaardigd. Bijzondere aandacht werd besteed aan het decoratieve element. Links en rechts van het toneel zijn op de langs- wanden door de beeldhouwer Auguste Manche uit Arnhem reliëfs gemaakt. Aan de ene kant ziet men een Pierrot uitgebeeld, aan de andere zijde een meisje met harp. Deze reliëfs doen het als wandafsluiting voortreffelijk. De betimmering langs de wanden alsook de wanden van De vloerbedekking onder de zaalstoelen is een latexfalt de loges, zijn tot ongeveer deurhoogte in teakhout uil- rubberasfalt-vloer, zwart. Deze vloer is isolerend en ge- Zaai met loges ere ,.ba!con"

Film | 1958 | | pagina 11