In Memoriam Algemeen Bedrijfsreglemen Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrij f sreglement aan: mevrouw G. Mantjes-Kuilman, tot het voortzetten van de bioscoopexploitatie Olympia te Ltrecht, welke voorheen door wijlen haar echtgenoot werd gedreven; de heer J. T. Koenen te Well, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van een nieuwe permanente bioscoop-B in Zaal Limburgia te Siebengewald (gemeen te Bergen) de heer W. C. Cober te Thorn, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B in zaal Cober aldaar. Het Hoofdbestuur heeft de op grond van genoemd re glement gevraagde toestemming geweigerd aan: de heer M. B. J. v. d. Kop te Helden, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B in zaal Rulkens te Thorn; de heer A. A. J. Arts te 's-Gravenhage, tot het over nemen als alleen-eigenaar van het filmverhuurkantoor van de N.V. Riofilms aldaar; de Firma Bioscooponderneming Fremo te Naaldwijk. tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-B te Zwijndrecht; de heren A. G. en J. A. van Tol te 's-Gravenhage, tot het overnemen van het filmverhuurkantoor Lex Film te Amsterdam van de heer A. Zomerplaag. De Commissie Nieuwe Zaken heeft op 26 Maart 1958 besloten toestemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de Sapphire Film Productie N.V. te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken a (de productie van speelfilms) en e (de productie van films, niet vallende onder a, b. c of d). de N.V. Starfilm te Amsterdam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstak e (de productie van films niet vallende onder a. b. c of d). de Commissie Nieuwe Zaken heeft in dezelfde zitting besloten de gevraagde toestemming te weigeren aan: de heer D. C. J. M. Peeters te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bioscoop-A in de Schouwburg aan de Kerkstraat no. 1 te Roosendaal de Firma Frits Lemaire Wim Wennink te Amster dam, tot het gaan exploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstak e (de productie van films niet val lende onder a, b. c of d). Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond hebben zich aan gemeld: mevrouw G. Mantjes-Kuilman, die de exploitatie van Olympia Utrecht voortzet; de heer W. C. Cober, Wilhelminalaan 221 te Thorn, de Sapphire Film Productie N.V.. Oranje Nassaulaan 7 te Amsterdam, waarvan directeur is de heer L. W. R. Meyer, als exploitante van een filmproductiezaak voor de bedrijfstakken a en e; de N.V. Starfilm. Duivendrechtsekade 83-87 te Am sterdam, waarvan directeuren zijn de heren J. Geesink en J. Lopez Cardozo. als exploitante van een filmproductie zaak voor de bedrijfstak e. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies van de vereisten is van het lidmaatschap vervallen verklaard: de heer A. Zomerplaag, Frans van Mierisstraat 39 te Amsterdam, exploitant van het filmverhuurkantoor Lex Film aldaar. Liquidatie waarborgsom In verband met de beëindiging van het lidmaat schap van de heer A. Zomerplaag, voormalig exploi tant van het filmverhuurkantoor Lex Film te Am sterdam, alsmede van wijlen de heer A. Mantjes, voor malig exploitant van Olympia Utrecht, worden de le den van de Bond en van de Nederlandsche Vereeni- ging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderingen op genoemde heer schriftelijk en gemotiveerd hij het Bondsbureau in te dienen bin nen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie. In de ouderdom van 69 jaar overleed na een langdurige ziekte op 23 Maart te Beek (L.) Mevrouw de Weduwe A. M. DirixOp den Camp, exploitante van de bioscopen Asta te Beek en het R.K. Jeugdhuis te Stein. die ruim dertig jaar als bioscoopexploitante, aanvankelijk samen met haar echtgenoot en na zijn overlijden sedert 1937 geheel alleen, in het bedrijf werkzaam was. Zorgen en verdriet zijn haar niet bespaard gebleven, maar toch heeft zij na de oorlog de voldoening kunnen smaken dat het aanvankelijk door haar echtgenoot opge zette bedrijfje na vee] wederwaardigheden resulteerde in een enkele jaren geleden nieuw gebouwde moderne middel grote bioscoop alsmede een bioscoopexploitatie in het R.K. Jeugdhuis te Stein, welke reeds in 1948 ter hand kon worden genomen. Daarbij werd zij krachtdadig terzijde gestaan door haar kinderen, waaruit bleek, dat hier een hechte familiegemeenschap eendrachtig bouwde aan de toekomst. De teraardebestelling vond onder grote belangstelling van familie, vrienden en bedrijfsgenoten plaats op Don derdag 27 Maart na een plechtige uitvaartdienst in de Parochiekerk van de H. Martinus te Beek. Het Hoofdbestuur en het Bestuur van de Afdeling Het Zuiden van de Bond waren vertegenwoordigd door de die aldaar in zaal Cober een permanente bioscoop-B gaat beren M. J. W. Peters, Vice-Voorzitter en J. A. M. Bouts, exploiteren; lid van genoemd afdelingsbestuur.

Film | 1958 | | pagina 9