Examen practijkcertificaat Filmproductie Anno 1918, het stichtingsjaar van onze organisatie. Een kijkje in „De Oude Draaidoos", het boek van Simon van Collem, dat tegen Kerstmis zal verschijnen bij De Bezige Bij. Dit examen werd evenals het vorig jaar voorafgegaan door een verplicht schriftelijk tentamen, dat ertoe leidde, dat vier van de 29 examencandidaten niet tot het examen werden toegelaten. Bovendien zijn op grond van het reeds eerder genoemde nieuwe examenreglement enige gega digden voor dit examen verwezen naar het „grote" examen, daar zij niet voldeden aan de vereisten, die voor de onderhavige candidaten gelden. Er is namelijk thans hepaald, dat tot het examen ter verkrijging van het prac tijkcertificaat uitsluitend toegang hebben operateurs, die blijkens hun werkboekje werkzaam zijn in bioscopen met een arbeidstijd van minder dan 24 uur per week. Genoemd certificaat heeft immers uitsluitend voor werknemers in die categorie van bioscopen waarde en het werd onjuist geacht ook andere candidaten toegang tot dit examen te verlenen, aangezien zulks slechts tot misverstanden en verwarring omtrent de betekenis van het certificaat zou kunnen leiden. Een uitzondering wordt hierbij gemaakt ten opzichte van dienstplichtige militairen, aangezien deze in militaire bioscopen gewoonlijk met een practijkcertificaat kunnen volstaan. Van de 25 candidaten, die op het examen verschenen. zijn er 15 geslaagd, zijnde dus 60 tegen 54 in 1957. Van de overige 10 candidaten moesten er drie voor de beide examenvakken (cabinepractijk en brandbeveiligings voorschriften) worden afgewezen, terwijl 7 candidaten voor een van beide vakken slaagden. Een opsomming- van de namen der geslaagde candidaten volgt aan het slot van deze publicatie. Het is een verheugend verschijnsel, dat de resultaten van dit examen, die de laatste jaren een dalende lijn ver toonden, thans zijn verbeterd en wij vertrouwen, dat deze verbetering in de toekomst zal aanhouden. In ieder geval is wel de indruk gewekt, dat de onderschatting van de betekenis van dit examen, waarvan de laatste jaren dik wijls sprake is geweest, thans tot een eind is gekomen. De noodzaak van het tevoren afleggen van een schriftelijk tentamen zal hiertoe zeker het nodige hebben bijgedragen. Er waren dit jaar 22 examinatoren en gecommitteerden nodig, waaronder 6 brandweerdeskundigen, om alle can didaten voor wat betreft het mondeling examen in 3 dagen te kunnen „verwerken". Zij hebben zich wederom op be kwame wijze van hun niet eenvoudige taak gekweten en daardoor veel bijgedragen tot het welslagen van het ■sxamen. Een woord van dank aan hun adres mag hier dan ook zeker niet ontbreken. Ook aan de directies van de bioscopen Alhambra, Calypso en City en die van het Bondsbureau betuigen wij op deze plaats gaarne onze dank en erkentelijkheid voor het ter beschikking stellen van hun cabines en neven ruimten voor het afnemen van het practische gedeelte van het examen. 43

Film | 1958 | | pagina 43