De cassa-automaat we] geleerd, dat wanneer de techniek eenmaal in een bepaalde richting streeft, hij zich niet gemakkelijk meer laat stuiten. De gebruikelijke tussenfase in deze ontwikkeling is in feite reeds ingeluid door het verschijnen van een nieuwe 35 mm opname-camera van de bekende Franse firma Debrie, die is voorzien van een televisie-opname inrich ting, welke het mogelijk maakt, dat de regisseur, de chef- cameraman en eventuele andere belanghebbenden tijdens de opname via televisie-ontvangers de opgenomen beelden controleren op de juistheid van belichting, de juiste beeldcompositie en allerlei andere bijzonderheden, die tot dusverre pas konden worden geverifieerd nadat het negatief was ontwikkeld. De controle kan desgewenst op afstand geschieden en ook de opname-camera's kunnen zo nodig vanuit een controlekamer worden gedirigeerd, waarbij, aangezien men het opgenomen beeld onmiddel lijk kan zien, desgewenst met meer camera's tegelijkertijd kan worden gewerkt. Materiaal, tijd en andere kostenbesparingen kunnen hier dus al het resultaat zijn van de toepassing van inter ne televisie in het productiebedrijf. Al verscheidene malen werd in deze rubriek geschre ven over mogelijke automatisering van de cabine-instal latie der bioscopen. De firma Kinoton te München is thans aan de markt verschenen met een cassa-automaat onder het motto, dat ook het ,,cassabedrijf" zich zeer goed leent voor gehele of gedeeltelijke automatisering. De automaten zijn, zoals uit de hierbij afgedrukte af beelding blijkt, per rang uitgevoerd, zodat men wanneer het gaat om de verkoop van plaatsen voor alle rangen, een serie automaten nodig heeft. Iedere eenheid, die een afmeting heeft van 90 x 40 x 27 cm is voorzien van een opschrift betreffende de plaatskaartencategorie waarvoor de automaat entreebiljetten levert en van een controle- lamp, die gaat branden wanneer de rol met 2000 plaats- kaarten, die het apparaat kan bevatten, bijna is opge bruikt. In het midden zijn verder de voorstellingen aangege ven, waaruit men kan kiezen. Door het indrukken van de desbetreffende knop worden de kaarten voor de gekozen voorstellingen afgestempeld en wordt daarop ook de datum vermeld. Het muntenmechanisme kan zodanig worden ingesteld, dat het publiek elke munteenheid kan gebruiken. Kost een plaats bijvoorbeeld 1,25, dan kan men dus een muntstuk van één gulden, benevens een kwartje gebrui ken, maar ook vijf kwartjes of twaalf dubbeltjes en een stuiver. Desgewenst zelfs 125 losse centen! Ook kan men het gebruik van de munteenheden beperken en dit op de automaat vermelden. Ter vermijding van stagnaties bij de verkoop zal dit meestal wenselijk zijn. Het aantal beschikbare plaatsen kan per rang en per voorstelling worden ingesteld en nadat de laatste plaats voor de desbetreffende voorstelling is verkocht, komt het woord „Uitverkocht" onder de voorstelling te staan. De uit staalplaat vervaardigde kap, voorzien van een deugdelijk slot, kan naar boven worden opgeklapt, waar na het inwendige mechanisme, benevens de verschillende telwerken, gemakkelijk toegankelijk zijn. Een verandering van de entreeprijzen of van het aantal beschikbare plaatsen per voorstelling kan op eenvoudige wijze worden ingesteld. Een schema van het inwendige van de automaat drukken wij hierbij af. Het is ons niet bekend, of het apparaat in Duitsland al in gebruik is en zo ja, welke ervaringen daarmede zijn opgedaan. Vooralsnog lijkt het ons toe, dat de automaat een nuttig hulpmiddel kan zijn, dat bijvoorbeeld op tijdstippen, dat de bioscoop is gesloten de plaatskaartenverkoop over neemt, althans wanneer het gaat om bezoekers, die geen prijs stellen op besproken plaatsen. Het bespreken van plaatsen is met dit soort van automaten namelijk nog niet mogelijk. Schema van het inwendige van de kassa-automaat. 13 Transformator Sicherheiïsschalter und E3.Leer:Anzeige

Film | 1959 | | pagina 13