Beslissingen Ledenraad N.V. Filmfabriek Polygoon, Steynlaan 5, tel. 15351/15352, C. S. Roem, directeur, (C. Bres- ser en Mr. K. F. B. van der Ploeg, leiders/ algemeen procuratiehouders met de titel van adjunct-directeur) (Idem op pagina's 78 en 80). Pag. 78: 's-Gravenhage, Interfilm. Deze vermelding volledig schrappen. Alleen de productiezaak op pagina 80 blijft gehandhaafd. Toevoegen onder Hilversum de volgende ver melding: N.V. Cinecentrum. 's-Gravelandseweg 80, tel. 13851, E. J. Verschueren, directeur. Hilversum, Multifilm. De gehele vermelding schrappen, daar de film fabriek is overgenomen door de N.V. Cinecen trum. 's-Gravenhage, Regenetofilm. J. P. Prins, leider/procuratiehouder met alge mene volmacht veranderen in: N. G. M. Muijen, leider. Amsterdam, Joop Geesinks Starfilm. De naam moet luiden: N.V. Star Film. Het telefoonnummer 52882 is veranderd in: 745933. Pag. 80: 's-Gravenhage, Interfilm. Deze vermelding aldaar volledig schrappen en als volgt opnemen onder Hilversum: „Interfilm N.V., Steynlaan 1, tel. 13851, F. Vaal, directeur". Pag. 82: Amsterdam. Alphabetisch tussenvoegen A. L. Bonefang, filmagent, Jan Luykenstraat 39, tel. 721171; Amsterdam, E. F. Zanoli. Toevoegen als leidster: Mevr. C. L. J. Mars- land-Zanoli. Firma Rex Film, filmagentschap, Falckstraat 37 I, tel. 36766, H. M. Polak en Mevrouw A. M. Polak-Swennen, firmanten. Schrappen op dezelfde pagina: E. Saks en alles wat daarbij vermeld is. Pag. 84: 's-Gravenhage, Adv. bureau Ekering. De vermelding M. G. Reuvers veranderen in: Mevrouw M. G. Ekering-Reuvers. Oss, Bergoss. De telefoonnummers schrappen en vervangen door één nummer: 3651. 's-Gravenhage, Zonneveld. Adres gewijzigd. Schrappen onder 's-Gravenhage en overbrengen naar Velp (Gld) (08302), G. Hofkeslaan 2, tel. 4366. Toevoegen als vertegenwoordigers: N. van der Kley en J. W. Janse. Pag. 85: Rotterdam, H. van der Heide. Deze vermelding volledig schrappen. Utrecht, L. B. Kagenaar. Privé-adres: G. M. Jansen als volgt wijzigen: Brantwijk 19, Amstelveen, tel. 029645167. Pag. 89: Amsterdam, Cloeck en Moedigh. De vermelde telefoonnummers schrappen en vervangen door het nummer: 220530. Pag. 83 Pag. 89: Amsterdam, Rex Film. De vermelding Rex Film etc. volledig schrap pen, aangezien deze onderneming als reclame bureau is opgeheven. Amsterdam, Smit's Reclame-, advies en service bureau N.V. Deze naam veranderen in: Smit's Projectie reclame Onderneming N.V De Ledenraad van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, beschikkende krachtens artikel 31 der Statuten en 29 B van het Algemeen Bondsreglement op het hoger beroep, ingesteld door de N.V. Netherlands Fox Film Corporation (verder te noemen Fox), gevestigd te Amsterdam, tegen de beslissing van het Hoofd bestuur, gedateerd 14 Januari 1958, waarbij Fox ingevolge artikel 15 der Statuten de straf van boete ten bedrage van 2.500.is opgelegd, heeft in zijn vergadering van 6 Januari 1959 besloten het hoger beroep ongegrond te verklaren, zulks op grond van de volgende overwegingen: dat Fox als grieven tegen de beslissing van het Hoofdbestuur in hoofdzaak heeft aangevoerd: a) een der employé's van Fox verkeerde in de veronderstelling, dat de beslissing waarbij de Christelijke Film Actie op de Lijst van Geen Bezwaar was geplaatst met het oog op het leveren van de film „A man called Peter", automatisch ook op andere leveranties betrekking had; derhalve heeft deze employé ver zuimd schriftelijk aan het Hoofdbestuur te vragen genoemde instelling ook op de Lijst van Geen Bezwaar te plaatsen voor de leveranties van het journaal; voor deze onopzettelijke on achtzaamheid, waarvoor Fox haar verantwoordelijkheid niet ontkent, zou een straf van waarschuwing op zijn plaats zijn geweest, maar een boete van 2.500.— is niet in overeen stemming met het karakter van een vormfout; b) het Hoofdbestuur heeft ten onrechte geen rekening gehouden met het feit, dat Fox de transactie met de Christelijke Film Actie niet heeft willen verheimelijken en ook niet behoefde te verheimelijken gezien de gunstige beschikking van het Hoofd- Bestuur op de aanvraag tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar en dat Fox reeds op 20 Mei 1957, zijnde onge veer vier maanden vóór de aanvangsdatum van de overeen komst, een copie van het journaalcontract op de normale wijze aan het Bondsbureau heeft toegezonden, zodat er vol doende tijd overbleef om Fox op haar verzuim attent te maken; dat de eerste grief moet worden verworpen, omdat uit de be woordingen van de beslissing ten aanzien van de film „A man called Peter" op geen enkele wijze blijkt, dat deze automatisch op andere leveranties van toepassing zou zijn; dat Fox op grond van het Bedrijfsreglement op de Lijst van Geen Bezwaar integendeel verplicht was voor elke volgende leve rantie opnieuw plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar aan te vragen; dat het indienen van zulk een aanvrage niet beschouwd kan worden als een lege formaliteit, maar integendeel als een voor waarde, die noodzakelijk vervuld moet worden om de toepassing van het desbetreffend reglement mogelijk te maken, aangezien er bij het leveren van films aan niet-leden zonder voorafgaande aanvrage een chaotische en oncontroleerbare toestand zou ont staan, waardoor de algemene bedrijfsbelangen zouden worden aan getast; dat ook de tweede brief van Fox moet worden verworpen, om dat het indienen van de aanvrage tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar had moeten voorafgaan aan het afsluiten van de journaalovereenkomst, zodat het inzenden van een copie van het journaalcontract aan het Bondsbureau niet een bewijs is van de goede trouw van Fox, maar eenvoudig demonstreert, dat niet al leen een ondergeschikte employé van Fox een onachtzaamheid heeft begaan, maar dat de veranwoordelijke leiding van Fox met miskenning van de reglementaire voorschriften de overeenkomst in kwestie is aangegaan, in plaats van eerst de aanvrage tot plaat sing op de Lijst van Geen Bezwaar in te dienen en de beslissing van het Hoofdbestuur af te wachten; dat het niet richten van een waarschuwing door het Bonds bureau aan Fox ter zake van het ingezonden journaalcontract 19

Film | 1959 | | pagina 19