In Memoriam B. D. Ochse F. van 't Hoft D. J. Werner D. Falkenburg De nooduitgangen zijn zodanig verlicht, dat de buiten lichten gelijk met het zaallicht uit- en aangaan. In het kantoor is een spionnetje aangebracht, van waaruit men onder een trede in de zaal kan zien, zodat het storend openen van de deur tijdens de voorstelling wordt voor komen. Tevens bevindt zich in het kantoor een controle-systeem voor het geluid. Een tussenmuur, geprojecteerd tussen zaal en cabine, is speciaal bewerkt, hetgeen tot gevolg heeft dat hij ge luiddempend is. Daardoor heeft niemand enige last of hinder van het machinelawaai vanuit de cabine. Ook de toiletten boven beantwoorden geheel aan de verwach tingen. In de cabine is een Philips-installatie aangebracht met hogedruk-kwiklamp. Al met al betekent dit bioscooptheater een belangrijke aanwinst voor de gemeente Heiloo. Het bezoek aan deze nieuwe bioscoop is, gezien het feit dat de heer Spanjaart de meest belangwekkende films weet te brengen, reeds zeer goed te noemen. J. RUS. Architect. B. D. Ochse overleden Bij het vernemen van deze tijding, die gezien de ernstige ziekte van de heer Ochse, eigenlijk voor ingewijden niet onverwacht kwam, brachten velen van ons. die hem goed gekend hebben, onwillekeurig een stille groet aan een man, wiens grote gaven van de geest van zoveel betekenis waren voor de ontwikkeling van onze nationale film industrie en het Nederlandse filmjournaal in het bijzon der, doch niet in het minst ook voor de organisatie van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf en wel voor namelijk sedert 1926 tot aan de tweede wereldoorlog. Zij die hem hebben meegemaakt als Hoofdbestuurder en Vice-Voorzitter, als Bestuurslid en Voorzitter van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders en als arbiter, weten dat de heer Ochse een der eersten onder zijns gelijken was. Zijn scherp verstand en slagvaardigheid maakten hem tot een geduchte tegenstander in het debat. Het was alleen al een voorrecht de notulen te mogen lezen van de Hoofd bestuursvergaderingen, waaraan hij had deelgenomen. Gezien de grote betekenis van de figuur Ochse voor bedrijf en organisatie zou de redactie van dit orgaan bij gelegenheid van zijn verscheiden op 12 December 1958 gaarne een uitvoerig portret van deze unieke zakenman en organisator hebben geschilderd, ware het niet, dat het tijdsverschil tussen 12 December en de verschijningsdatum van dit nummer, alsmede de zeer grote aandacht die op dit punt reeds in andere vakbladen en de dagbladpers aan hem is gewijd, haar dit beletten. Uit gevoelens van piëteit, ook jegens zijn echtgenote, moge er te dezer plaatse mede worden volstaan om aan de nagedachtenis van de heer B. D. Ochse, gedelegeerd com missaris van de N.V. Filmfabriek Polygoon, grondlegger van een Nederlandse filmindustrie en het uitstekende Nederlandse journaal, producent van enige zeer geroemde documentaire hoofdfilms, Officier in de Orde van Oranje Nassau, voormalig Hoofdbestuurder, Afdelingsvoorzitter en arbiter, alsmede Ere-lid van de Nederlandsche Bio scoop-Bond, die ons na een 40-jarige werkzaamheid in het bedrijf in de leeftijd van 66 jaar is ontvallen, een eerbiedig saluut te brengen. Zij nog vermeld dat de crematie van zijn stoffelijk overschot plaatsvond op Woensdag 17 December op Westerveld onder grote belangstelling van tal van be drij f sgenoten, waaronder vertegenwoordigers van Hoofd bestuur, de beide Bedrijfsafdelingen en het Bondsbureau. In de aula werd bij de met talrijke bloemstukken en kransen omringde baar achtereenvolgens gesproken door Professor Mr. G. de Grooth uit Leiden, persoonlijk vriend van de overledene en commissaris van de N.V. Film fabriek Polygoon, G. Bresser, adjunct-directeur dezer N.V. en Joh. Miedema, Voorzitter van de Nederlandsche Bio scoop-Bond. De Bondsvertegenwoordigers betuigden bij deze plechtigheid tevens hun innige deelneming aan Mevrouw Ochse en familie met het verlies dat zij door zijn heengaan hadden te dragen. De heer Ochse ruste in vrede. Op 5 December 1958 overleed na een langdurig ziekbed in de leeftijd van 53 jaar de heer F. van 't Hoft, exploi tant van bioscoop Het Centrum te Leersum, welke zaak hij in 1950 opende. Voordien was de heer Van 't Hoft jarenlang bedrijfsleider in de zaak van zijn vader en wel: Bioscoop De Harmonie te Rotterdam. Zij die de heer Van 't Hoft kenden, hebben het al te vroeg verscheiden van deze beminnelijke en goedhartige mens oprecht betreurd. Het Hoofdbestuur heeft de familie Van 't Hoft zijn innige deelneming met haar verlies betuigd. Een bloem stuk van de Nederlandsche Bioscoop-Bond vertolkte de gevoelens van het Hoofdbestuur en het Bestuur der Af deling Het Centrum bij de teraardebestelling van het stoffelijk hulsel op Dinsdag 9 December op de Nieuwe Begraafplaats te Leersum. Moge de heer Van 't Hoft in vrede rusten. In de leeftijd van 80 jaar overleed te Heemstede op 7 Januari de heer D. J. Werner, mede-directeur van de N.V. Royal Film i.o. te Amsterdam, welk filmverhuur kantoor door de heer Werner onder de naam Amfilmin te Haarlem werd gevestigd omstreeks het jaar 1929. Vanwege zijn hoge leeftijd liet de heer Werner na de oorlog de zaken grotendeels over aan zijn compagnon, respectievelijk mede-directeur, weshalve hij bij de jongere bedrij f sgenoten vrijwel onbekend was. Het Hoofdbestuur heeft de familie Werner zijn deel neming betuigd met haar verlies. De teraardebestelling van de overledene geschiedde op Maandag 12 Januari om 11.30 uur in het familiegraf op de Noorderbegraafplaats te Haarlem. Hij ruste in vrede. Op 9 Februari is ons onverwacht ontvallen de ener gieke, eenvoudige bioscoopondernemer Derk Falkenburg te Amsterdam. De heer Falkenburg stierf in de leeftijd van 54 jaar. Weinigen en allerminst hijzelf zullen hebben vermoed, dat aan zijn werkzaam leven en zijn toekomst plannen zo vroeg een einde zou komen. 8

Film | 1959 | | pagina 9