ïlllï mem, jmsmmmmMmmmmm, De „Skyblazers", een Amerikaans stunt- team, vertonen hun duizelingwekkende kunsten op de jaarlijkse Internationale Luchtvaart- Schouw te Ypenburg. Een groot aantal Nederlandse filmers maakte er opnamen van, die Charles Huguenot van der Linden coördineerde tot een boeien de filmreportage onder de titel „DE GOU DEN ILSY". contact dat leiden kan tot een vrucht bare gedachtenwisseling en zodoende een bijdrage kan leveren tot wederzijds begrip en vriendschap tussen de volke ren. Aan het festival kunnen deelnemen: lange speelfilms en lange en korte do cumentaire en culturele films, welke na 30 April 1958 vervaardigd zijn en in Europa nog niet buiten het land van oorsprong werden vertoond. Films, wel ke reeds op andere festivals of soortge lijke manifestaties werden gepresen teerd, kunnen niet worden aangemeld; smalfilmcopieën zijn van deelneming uitgesloten. Het ligt in de bedoeling, dat de deel nemende landen zelf hun inzending samenstellen, met dien verstande dat'per land ingezonden mag wordenéén lange (meer dan 1500 meter) speelfilm of documentaire en één korte film, respec tievelijk twee van zulke films als de jaarlijkse productie meer dan 100 korte films bedraagt. Ingeval van twee korte films, mogen deze tezamen niet langer zijn dan 1500 meter. De leiding van het festival heeft het recht om een niet-ingezonden film als nog tot deelneming uit te nodigen en behoudt zich anderzijds het recht voor om films, welke kwetsend zijn voor het nationale gevoelen van enig land of in strijd zijn met de doelstelling van het festival, van vertoning uit te sluiten. Een uit elf leden bestaande interna tionale jury beoordeelt de speelfilms, terwijl voor de lange en korte docu mentaires een internationale jury van zeven personen zal worden aangewezen. Deze jury's, die tot volstrekte geheimhouding verplicht zijn, kunnen de volgende prijzen toekennen: De „Gouden Beer van B e r 1 ij n" voor de naar haar totale vormgeving het hoogst gewaardeerde lange speelfilm en lange en korte documentaire film. De „Zilveren Beer van B e r 1 ij n" kan worden verleend voor: a) de meest gewaardeerde speelfilmregie, vrouwelijke en mannelijke vertolking; b) een andere bij zondere waardevolle prestatie op het gebied van de speel film (bijvoorbeeld voor het beste blijspel) en c) drie bijzonder waardevolle prestaties op het gebied van de korte documentaire film. De landelijke aanmelding tot deelneming dient uiterlijk Bliil - >-:- 10 Mei 1959 te zijn geschied, terwijl uiterlijk 20 Mei aan de leiding van het festival moet worden toegezonden de lijst van de te presenteren films, de terzake ingevulde formulieren en de bij de films behorende reglementair vereiste gegevens. De filmcopieën moeten uiterlijk 30 Mei in Berlijn zijn. Een „Centrum van het filmbedrijf" en een in stands verdeelde „Reprasentationsschau der Nationen", waar foto's, affiches en propagandamateriaal van de films der onderscheiden landen tentoongesteld kunnen worden, zul len het contact tussen de deelnemers bevorderen. De leiding van het festival zal het internationale filmwezen zoveel als mogelijk is behulpzaam zijn bij het organiseren van bedrij f svoorstellingen, welke de weg kunnen banen voor het aanknopen van zakelijke relaties. 13 mË0Ê pyyw^ 11911111

Film | 1959 | | pagina 15