Groot-Brittannië Italië Spanje Internationale Festival van de Reclamefilm Harrogate 1959 Gouden Mercurius 1959 Industrieel Filmfestival te Turijn San Sebastian Internationale Week van de Religieuze Film Van Dinsdag 9 tot en met Zaterdag 13 Juni aanstaande zal te Cannes het Vle Internationale Festival van de Re clamefilm worden gehouden onder auspiciën van de In ternational Screen Advertising Services (I.S.A.S.) en de International Screen Publicity Association (I.S.P.A.). Er zal dit jaar opnieuw een afzonderlijke categorie worden ingesteld voor reclamefilms in cinemascope en soortgelijke technieken. Een „Gouden Palm" wordt toe gekend aan de producent, die het hoogste gemiddelde aan punten voor zes aangeboden films behaald. Een afzonder lijke groep wordt ingesteld voor televisiefilms met een volledige pariteit aan prijzen. De internationale jury zal uit elf landen bestaan, af komstig uit België, Duitsland, Frankrijk, Groot-Brittannië, Italië. Nederland, Scandinavië, Spanje, de Verenigde Staten van Amerika. Zuid-Afrika en Zwitserland. Voor de tweede maal zal te Harrogate een festival worden gehouden uitsluitend gewijd aan „de film in dienst van het bedrijfsleven" en wel van 21 tot 24 April aan staande. Het heeft op de eerste plaats ten doel om aan te tonen wat de film voor het bedrijfsleven kan betekenen; ten tweede te demonstreren hoe dit de films kan gebruiken met betrekking tot zijn public relations in het algemeen, zijn sales promotion, opleiding, gezondheid en bedrijfs veiligheid, productiviteit en efficiency enz.ten derde de kwaliteit van de bedrijfsfilm en haar toepassing te be vorderen. Het festival wil deze doelstellingen verwezenlijken door het vertonen van een internationale selectie films, door voordrachten en discussies van deskundigen over de pro ductie en toepassing van bedrijfsfilms en door het toe kennen van onderscheidingen voor de beste films. De Camera di Commercio, Industria e Agricoltura te Venetië stelt in samenwerking met de leiding van de „Biënnale" jaarlijks een bijzondere prijs ter beschikking voor de beste documentaire film op het gebied van handel en nijverheid, de zogenaamde „Gouden Mercurius", een gouden replica van Giambologna's befaamde beeltenis van de god van de koophandel. Aan deze competitie kan worden deelgenomen door films, welke betrekking hebben op handel, industrie, navi gatie, tourisme, kunsten en wetenschappen, gezien van economisch of didactisch standpunt, onverschillig wie de films heeft geproduceerd. Alle films, lange of korte, op normaal- of op 16 mm formaat, moeten voorzien zijn van Franse of Italiaanse voettitels. Om aan deze competitie deel te kunnen nemen, moeten de producenten, die hun films aanmelden voor het Inter nationale Festival voor Documentaires en Korte Films te gelijker tijd opgeven, dat zij mededingen naar de „Gouden Mercurius". Aan deze competitie kunnen alle als zodanig aangemelde films deelnemen, ook al voldoen zij niet aan de vereisten voor vertoning op het Festival voor Docu mentaires en Korte Films van de Biënnale. Inschrijvingen en filmkopieën moeten uiterlijk 31 Mei a.s. in het bezit zijn van de leiding van de Biënnale. Een door vorengenoemde Kamer aangewezen jury van vijf leden, waarvan er een de Biënnale vertegenwoordigt, twee de Kamer, terwijl van de twee overige deskundigen er één filmcriticus moet zijn, zal de films uitkiezen die in aanmerking komen voor de prijs of voor een „Ere diploma" wegens bijzondere verdiensten. Van 11 tot 14 Juni wordt te Turijn een Internationaal Industrieel Filmfestival gehouden, dat georganiseerd wordt door de Italiaanse industriële werkgeversorganisa tie, de Confederazione Generale dell' Industria Italiana. In zes verschillende secties kunnen films mededingen: al gemene informatie, industriële techniek en productiviteit, problemen op het terrein van het industriële speurwerk, vakopleiding, sociale voorziening en voorkoming van arbeidsongevallen in de verschillende industrieën. Spanje spant alle krachten in om het filmbedrijf, en in het bijzonder de filmindustrie, verder tot ontwikkeling te brengen. Als een der middelen om het contact tussen het Spaanse filmwezen en de filmbedrijven in andere landen te bevorderen ziet de Overheid het jaarlijkse Interna tionale Filmfestival van San Sebastian, dat van 11 tot 20 Juli aanstaande voor de zevende maal zal worden gehouden. Per land kan aan dit festival worden deelgenomen met een hoofdfilm en een korte film. Ingeval geen hoofdfilm wordt ingezonden, kan met twee korte films worden deel genomen. De films moeten na 1 Juli 1958 vervaardigd zijn, mogen buiten het land van oorsprong in geen enkel Europees land geëxploiteerd zijn of deelgenomen hebben aan een ander festival. Alle films worden vertoond in haar oorspronkelijke versie met Spaanse of Franse voet titels, van welke eis echter bij uitzondering kan worden afgeweken. In dat geval dient een volledige vertaling van de dialoog in het Spaans aan het secretariaat van het festival te worden toegezonden vóór 15 Juni a.s., op welke datum ook de complete, reglementair voorgeschreven, do cumentatie van iedere deelnemende film in het bezit van de festivalleiding moet zijn. De filmkopieën moeten vóór 1 Juli a.s. in San Sebastian zijn. De deelneming moet vóór 15 Mei worden aangemeld. Te Valladolid zal van 5 tot 12 April de IVe Inter nationale Week van de Religieuze Film worden gehouden, welke de filmkunst wil bevorderen „op dat deze door de vereniging van het goede met het schone de menselijke waardigheid versterke en verheffe". Aan deze filmweek kan worden deelgenomen door: 1. Religieuze films van algemeen christelijk of uitge sproken katholieke opvatting; 2. Films, welke geen uitgesproken religieuze inhoud hebben en films van ethische strekking, die mense lijke handelingen in overeenstemming met de natuur wet uitbeelden". Om voor deelneming in aanmerking te komen moeten de films na 1 Januari 1954 vervaardigd en van Spaanse of Franse voettitels voorzien zijn. 15

Film | 1959 | | pagina 17