HfififfP W Overzicht van de zaal van het nieuwe Astra Theater te Klazienaveen (eigen foto) Op 11 December 1958 werd in Brielle het geheel her bouwde Luxor Theater geopend door de Burgemeester van de Gemeente. Het voormalige Luxor Theater aldaar behoorde tot de oudste bioscopen van het land en het droeg daarvan begrijpelijkerwijze duidelijk de sporen. Een eenvoudige restauratie bleek op grond van allerlei bouw technische bezwaren, die men in oude panden nu eenmaal steeds ontmoet, niet mogelijk en de Erven M. J. Philipse besloten daarom, nadat ettelijke mogelijkheden waren onderzocht en talrijke moeilijkheden waren overwonnen, hetgeen uiteraard zeer veel tijd in beslag heeft genomen, de zaak energiek aan te pakken. De bestaande zaal met de nevenruimten werd geheel gesloopt, waar bij zich het probleem voordeed dat de aan wezige bovenverdieping gehandhaafd moest blij ven. Om ruimte en wel speciaal hoogte te win nen werd circa 80 m3 grond weggegraven, waarna een aflopende vloer van gewapend be ton met opstaande wan den werd aangebracht, waarop de nieuwe bin nenmuren werden opge trokken. Deze vloer is vervolgens van een vochtwerende asfaltbe- dekking voorzien, waar op tenslotte marmoleum werd aangebracht. Zoals uit de hierbij afgedrukte interieurfoto blijkt, is de zaal verder van lambriseringen voorzien waarboven plastic bespan ningen; het geheel is in frisse contrasterende tinten ge houden. Het plafond bestaat uit steengaas, dat met acous- tisch materiaal is behandeld. Ter illustratie van hetgeen bij zulk een grondige restauratie nog komt kijken, zij vermeld dat niet minder dan circa 39.000 stenen zijn gebruikt; 450 balen cement en 2516 kg betonijzer, terwijl circa 30 ton puin moest worden afgevoerd. Het aantal zitplaatsen bedraagt 211. De verwarming vindt plaats met een moderne oliekachel in de zaal en een zogenaamde floor- heater, zijnde een in de vloer ver zonken olie-ver warming. Een aan de zaal grenzend pand, dat de Er ven Philipse toe behoorde, werd in de verbouwing be trokken, in zover re dat daarin een kleine foyer werd gebouwd benevens enige moderne toi letruimten. Door de uitvoe ring van dit werk dat onder leiding stond van de plaatselijke aan- De voorzijde van de zaal van het Astra Theater, dat plaats biedt aan 350 perso nen (eigen foto). ™oa& ïiiiiiïiHr^

Film | 1959 | | pagina 18