iiii»mmmmmmm^mmm nemersfirma Korten hout, is Brielle verrijkt met een fraaie en mo derne bioscoop en wij vertrouwen, dat de bevol king deze aanwinst door een veelvuldig bezoek naar waarde zal welen Ie schatten. Een tweede belangrij ke aanwinst in een van de kleinere plaatsen van ons land werd gehoekt in Klazienaveen, alwaar het nieuwe Astra Thea ter van de heer J. J. Abeln op 23 December 1958 door de Bonds voorzitter werd geopend. Voordien werd ter plaat se door de heer Abeln een bioscoop gedreven in een bestaande zaal, doch dit bood hem onvoldoende mogelijkheden, zodat hij besloot een nieuwe bioscoop in Klazienaveen te slichten. Dat gebeurde in een recordtempo en wel binnen drie maanden Medio September waren namelijk de plannen gereed en de nodige formaliteiten vervuld en de heer Abeln wilde zijn nieuwe bedrijf liefst nog voor Kerstmis starten". Toen de burgemeester dit onmogelijk achtte werd prompt een (bescheiden) weddenschap afgesloten en de heer Abeln zorgde er voor met hulp van het architectenbureau Kleinenberg en de aannemersfirma Exel en Zn., die het werk maar liefst met 15 a 30 arbei ders „bemande", de weddenschap te winnen. Bij de openings plechtigheid werd hem de prijs, een doosje sigaretten, officieel door de burgemeester over handigd. Het resultaat van deze voortvarend heid mag zeker ge zien worden, zoals wel uit de hierbij afgedrukte foto's van de zaal blijkt. Dank zij het feit dat de bodemge steldheid Ier plaat je geheel getransfor meerde zaal van hel huidige Luxor Thea ter te Brielle, die 211 zitplaatsen bevat. (eigen foto). liet oorspronkelijke Luxor Theater te Brielle, een der oudste bioseopen van ons land se het aanbrengen van zware funderingen overbodig maakte, was het gebouw in ongeveer twee maanden „onder de kap" en kon met de afwerking en inrichting worden begonnen. Het dak bestaat uit zgn. houtvezelplaten en de zaal heeft een gebogen zachtboard plafond, aangebracht op een (eveneens gebogen) staalconstructie. De zaal- wanden zijn met plastic bespannen. Klazienaveen bezit thans een moderne en goed geoutil leerde bioscoop van ongeveer 350 zitplaatsen en wij wen sen de heer Abeln, die tot de pioniers van het Nederlandse bioscoopbedrijf behoort, met deze nieuwe exploitatie veel succes. ■■■- ■■■..- -. .■■■..-. ■.-.■ s umin

Film | 1959 | | pagina 19