De licht gebogen filmbaan run de Bauer I' 2 projector. Zoals wij reeds in de Photo-Kina-mededelingen, opge nomen in het November/December nummer van hel vorig jaar van dit orgaan, vermeldden, is de Firma Bauer aan de markl verschenen met een zogenaamde universele projector, bekend als type U-2, die geschikt is voor de vertoning van 35, 55 en 70 mm brede films. Evenals de Todd-AO-machine van Philips kan deze projector door middel van een aantal handgrepen var het ene op het andere formaat worden overgeschakeld waarbij ook de aandrijfmotor en het Mal teserk ruis mechanisme zodanig is geconlrueerd, dat transporlsnel heden van 24 en 30 beelden per seconde mogelijk zijn. Om het optreden van bolling, speciaal bij de brede films, legen te gaan, worden enigszins gekromde beeld banen loegepast, waardoor de film in hel vensier een grotere stijfheid verkrijg! (zie afbeelding). In plaats van de gebruikelijke aandrukscheentjes past men in deze machine geleidebanden toe, die bestaan uit kunststof materiaal. Zoals uit de afbeeldingen blijkt bevinden deze geleidebanden, waarvan de spanning instelbaar is, zich hier niet aan de voorzijde (objectief zij de) van het ven- sterhuis, doch aan de kant van de lichtbron. De aandruk- banden doen aldus tevens dienst als als filmsleetjes en de samenstelling van het materiaal is zodanig gekozen, dat vuilafzetting zoveel mogelijk wordt verhinderd. Het loe passen van fluweelbekleding en dergelijke is hier dus niet langer noodzakelijk. De projector is voorts uitgerust met een bijzondere objectiefhouder, waardoor een zeer snelle verwisseling van objectieven mogelijk is geworden. De nieuwe Bauei U2 projector met 170 booglamp 18 De nieuwe Bauer Ipro je

Film | 1959 | | pagina 20