INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER met een ander reclamebureau voor de exploitatie der projectie reclame wilde maken; dat er met dit laatste meer tijd was gemoeid dan in de verwachting lag, hetgeen het gevolg was van de af wezigheid van de directeur der N.V. Harpo, aan wie eiseres de exploitatie der projectiereclame heeft toevertrouwd; dat eiseres de totstandkoming van een behoorlijke regeling tussen gedaagde en Harpo voor de afwerking der lopende opdrachten heeft be vorderd, maar dat deze regeling niet tot stand is gekomen, om dat gedaagde de daarvoor gestelde voorwaarden niet wenste te aanvaarden dat Mr. Dr. Haar namens gedaagde hierna verklaard heeft, dat hij, wat de afplaatsitigsregeling betreft, de beweringen van eiseres bestrijdt; OVERWEGENDE: dat eiseres lid is van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en ge daagde lid is van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten en dat ingevolge artikel 1 van de Arbitrage Overeenkomst, aangegaan tussen deze beide organisaties alle ge schillen tussen een of meer leden van de Bond enerzijds en een of meer leden van de Vreeniging anderzijds met uitsluiting van de burgerlijke rechter zijn onderworpen aan de arbitrage, zoals die in die Overeenkomst is geregeld; dat derhalve de Gemengde Commissie van Geschillen bevoegd is van het onderhavige geschil kennis te nemen en daarin uitspraak te doen als arbitragecollege, welke beslissingen vatbaar zijn voor hoger beroep bij de Gemengde Raad van Beroep, als bedoeld m artikel 4 van de Arbitrage Overeenkomst tussen de Nederlandsche Bioscoop-Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten dat de beweringen van partijen omtrent hun rechtsverhouding volkomen aan elkaar tegenstrijdig zijn en dat bij gebrek aan een schriftelijk contract slechts als vaststaand kan worden aangenomen, dat eiseres zich voor onbepaalde tijd bereid had verklaard in haar bioscoop een door gedaagde te leveren aantal reclameprojectie- platen te vertonen tegen betaling van 50% van de bruto-opbrengst van deze reclame zonder dat eiseres zich verbonden heeft gedaagde daartoe exclusiviteit te verlenen en zonder dat eiseres zich ge bonden heeft aan enige opzeggingstermijn ten aanzien van haar vorenomschreven bereidverklaring en ook zonder dat eiseres enige verplichting op zich genomen heeft om na opzegging der bereid- verklaring op welke wijze ook voort te gaan met het vertonen dei- door gedaagde te leveren projectieplaten; dat gedaagde zich weliswaar beroept op de usances en gebruike lijke bestendige bedingen, maar daarbij uit het oog verliest, dat bij het pachten en verpachten van bioscoopreclame van geval tot geval alle bepalingen ten aanzien van de duur der overeenkomst, de exclusiviteit, het aantal projectieplaten per voorstelling, de op zeggingstermijn, de uitvoering der lopende reclamecontracten na op zegging der pachtovereenkomst en alle verdere wederzijdse rechten en verplichtingen schriftelijk plegen te worden vastgelegd nadat daarover mondeling overeenstemming is bereikt; dat er derhalve op dit gebied geen stilzwijgend geaccepteerde usances en gebruikelijke bedingen, althans wat de hoofdzaken dei- pachtovereenkomsten aangaat, bestaan en dat het daarop door gedaagde gedaan beroep dan ook niet opgaat; dat het overigens begrijpelijk is, dat eiseres, toen zij constateerde dat gedaagde opzettelijk bij de verdeling van de bruto-opbrengst der projectiereclame te weinig had afgerekend en wel een bedrag van hierin misbruik van vertrouwen heeft gezien en de zakelijke verhouding met gedaagde - - welke verhouding toch in de eerste plaats op vertrouwen was gebaseerd heeft verbroken, waartoe zij het volste recht had; dat waar gedaagde ten opzichte van eiseres de bevoegdheid ver loren heeft om projectiereclame, bestemd voor de vertoning in het Li do Theater te Leiden te verkopen, eiseres terecht vordert dat gedaagde haar activiteiten op dit gebied staakt, aangezien eiseres daarvan schade kan lijden; dat dit uiteraard ook betrekking heeft op de uitvoering van door gedaagde met derden afgesloten contracten voor wat het Lido Theater betreft, aangezien gedaagde aan haar overeenkomst met eiseres niet voldoende houvast had om langlopende verplich tingen aan te gaan, althans niet zonder daarbij een voorbehoud te maken ten aanzien van de elk ogenblik mogelijke opzegging van haar overeenkomst met eiseres; dat al hetgeen partijen verder ter ondersteuning of bestrijding der vordering in het geding hebben gebracht als niet ter zake dienende buiten beschouwing kan blijven; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de gesehilkosten, be dragende 50,-—; RECHTDOENDE ALS GOEDE MANNEN NAAR BILLIJKHEID: VERBIEDT aan gedaagde aan haar cliënten te suggereren, dat zij in staat zou zijn projectieplaten in het Lido Theater te Leiden te doen vertonen, zulks op straffe van een ineens opeisbare boete van 1.000— voor iedere dag na het in kracht van gewijsde gaan van dit vonnis, dat gedaagde in gebreke blijft haar cliënten mede te delen, dat zij niet langer in staat is projectieplaten m het Lido Theater te Leiden te doen vertonen; VEROORDEELT gedaagde in de geschilkosten, bedragende 50,-. Aldus gewezen te Amsterdam op 18 Februari 1959. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden- filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: 12 Dec. '58 16 19 20 24 29 30 31 2 Jan. '59 3 6 7 9 10 12 13 14 15 19 20 21 Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht Naam houder exploitatie rechten: De sneeuwkoningin Toya het weesmeisje Bosbrand Jeugd van 17 aan de afgrond IJsco-touristen Zoetwatermatrozen Het hoofd zonder lichaam Oog in oog met de dood Geld, vrouwen en revolvers Helden Mardi gras Vrij heren van het woud Pijn en gijn Professor Cupido De scherpschutter Jeugdige zondaars Het meisje met de katten- ogen Wapensmokkel naar Cuba Wat Lola wil Rats, kuch en uien Ave Maria In die nacht Koningin van planeet Venus Opstand achter tralies Terreur rond Parijs Moederlied Vader heeft nachtdienst Grenspiraten De hel van Tarawa De spion met twee gezichten Tante zet 'n kraak Don Juan op ski's Revolverdamp in Tucson De wind kan niet lezen Razzia in Belgrado Het verleden slaat toe Val niet professor- De dag der vergelding Te voet, te paard en per spoetnik Het verborgen leven van Walter Mitty Een beste klant van de ooie vaar Zonder moeder Romance am blauen Meer De Italianen zijn gek De grote Herodes Opstand der gladiatoren De witte duivel Vier mannen en een brand kast De dodende raket De mijn Zijn grote dag 'n Stuk hemel te koop De bende zonder genade Kinotechniek Paramount Metro Express Universal I.F.N. Ufa-Filmex Fox Royal Paramount Corona Filmtrust Nova Warner Express Citv Filmtrust Columbia Filmtrust Ufa-Filmex City Rank Actueel Corona Centra Rank Spiendal Nederland Fox Standaard Ufa-Filmex Standaard Staudaard Warner 35

Film | 1959 | | pagina 37