Jaarvergadering Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Jaarvergadering Afdelingsraad De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft op 13 Maart jl. haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden in het Carlton Hotel te Amsterdam. De opkomst der leden was bijzonder groot. In zijn openingsrede heeft de Afdelings voorzitter, de heer H. S. Boekman, gewag gemaakt van de minder bevredigende gang van zaken in de eerste twee maanden van het nieuwe jaar, waarvan de ongunstige weersomstandigheden voor een deel de oorzaak zijn. Hij hoopte dat de bedrijfsresultaten spoedig zouden verbete ren. Voorts sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit, dat de heer N. v. d. Drift, directeur van Actueel Film na een langdurige ziekte hersteld was en weer aan (iel organisatiewerk deelnam. De heer v. d. Drift betuigde zijn erkentelijkheid voor de vriendelijke woorden van de voorzitter en zegde dank voor de bewijzen van belangstelling, die hij tijdens zijn ziekte van de zijde van het Bestuur en de leden heeft ondervonden. Bij de mededeling heeft de Administrateur, de heer H. W. Hagenberg, gewag gemaakt van een tweetal onder werpen, welke de heer E. Alter, ware hij niet verhinderd geweest, in deze vergadering te berde had willen brengen. Het ene betrof de omzetbelasting en het andere de moge lijkheid van investeringsaftrek. Ter zake wordt een nader onderzoek ingesteld. Daarna kwam aan de orde het door de Administrateur namens het Bestuur uitgebrachte jaarverslag over 1958. De heer P. Kijzer oefende hierbij kritiek op de gevolgde werkwijze met betrekking tot het opstellen en uitwerken van de plannen ter stimulering van het bioscoopbezoek. Het jaarverslag werd onder dankzegging aan de Admini- trateur voor de samenstelling ervan goedgekeurd. Eveneens werd de rekening en verantwoording over 1958 goedgekeurd en aan de Penningmeester, de heer L. Groen, werd décharge verleend met dank voor het door hem gevoerd financieel beleid. De begroting van ontvangsten en uitgaven voor 1959 werd overeenkomstig hel Bestuursvoorste] goedgekeurd. CANNES 1959 Het verdient aanbeveling dat bedrijfsleden, die voorne mens zijn het Internationale Filmfestival, dat van 30 April tot 15 Mei 1959 te Cannes gehouden zal worden, bij te wonen, zich zo spoedig mogelijk in ieder ge val vóór 5 April voorzien van een ,,demande d'accré- ditation", welke hun het verblijf aldaar en het bijwonen van het festival zal vergemakkelijken. Het organiserende festivalcomité heeft namelijk laten weten, dat het niet zal kunnen garanderen dat aan bedrijfs leden, die zich als zodanig in Cannes presenteren, toegang zal kunnen worden verschaft tot de manifestaties of anders zins faciliteiten kunnen worden verleend, tenzij zij hun komst van te voren gemeld hebben door middel van een ,,demande d'accréditation", waarbij tevens een pasfoto van 4x4 cm moet worden ingeleverd. Formulieren zijn verkrijgbaar op het Bondsbureau. In de vacatures in het Bestuur, ontstaan door het perio diek aftreden van de heren H. S. Boekman, L. Groen, J. P. M. A. Smulders en J. de Wilde, werd voorzien door de aftredenden bij enkele candidaatstelling te herkiezen. De heer Boekman werd herkozen als Voorzitter en de heer Groen als Penningmeester. De periodiek aftredende leden van de Ledenraad, de heren J. A. L. Kemps, L. W. R. Meyer en J. de Wilde, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Eveneens was candidaat gesteld het vierde aftredend lid van de Ledenraad, de heer P. Kijzer. Deze wenste echter geen benoeming te aanvaarden. In deze vacature zal, met inachtneming der reglemen taire termijnen voor het bekend maken der vacature en het stellen van candidalen, in een volgende ledenvergade ring voorzien worden. Hierna is langdurig gediscussieerd over de vraag, of een wijziging van artikel 11b van het Aanvullingsregle ment Bondsvoorwaarden in overweging genomen zou kunnen worden. In grote meerderheid nam de vergadering een afwijzend standpunt in. Wegens het vergevorderd uur werd de vergadering hierna geschorst. Voortzetting vindt plaats op 3 April om 14.00 uur in het Carlton Hotel te Amsterdam. Op 3 Maart heeft de Afdelingsraad onder leiding van zijn Voorzitter, de heer C. van Willigen uit Wassenaar, zijn jaarlijkse ledenvergadering gehouden. In zijn ope ningswoord heette hij in het bijzonder welkom Mevrouw F. F. de Vries-Evenhuis uit Groningen, die door het Be stuur van de Afdeling Het Noorden in de plaats van het afgetreden lid, de heer H. Bisschop, was benoemd en als eerste vrouw haar intrede deed in de Afdelingsraad. Het jaarverslag van de Secretaris, de heer W. F. Dub- beldeman, alsmede de rekening en verantwoording van de Penningmeester, de heer J. van Bentum, over het fi nancieel beheer in 1958 werden goedgekeurd. De con cept-begroting voor 1959 werd eveneens aangenomen. De periodiek aftredende leden van het dagelijks be stuur van de Baad, de heren W. F. Dubbeldeman, J. van Bentum en L. van Dommelen, werden herkozen. Tevens bracht de Raad aan het Hoofdbestuur advies uil- aangaande de benoeming van leden der arbitrage-colleges en van de Sociale Commissie. Het jaarverslag gaf bij de behandeling stof lol een gedachtenwisseling over de vestiging en programmering van zgn. studio-theaters, de toepassing van het Werk tijdenbesluit voor Bioscopen en de vestiging van biosco pen in schouwburgen. Onderwerp van bespreking was voorts de vertoning van reclame voor de verkoop van televisie-apparaten in de bioscopen en daarnaast werd veel aandacht geschonken aan het onderdeel van de reclame-exploitatie in de bio scopen en enige besluiten die door de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten waren genomen ten aan zien van zogenaamde bewegende- en cinemascoop-platen. Ter sprake kwamen o.a. ook de filmleveranties aan de televisie, de werkwijze van het Productiefonds- waar over door de Bondsdirecteur een verhelderende uiteen zetting werd gegeven alsmede de toepassing van hel MiHiiiiniiiimii iMiiiimmimiiiiiiii -O' IIIIIIIIIIIMIMUMI

Film | 1959 | | pagina 8