Vervroegde aanvang Filmbeurs Jaarvergadering Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten Vertegenwoordiging Tan het Hoofdbestuur Nationale Herdenkingsavond Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, waarop men critiek had. Deze critiek werd eveneens door de Bonds directeur beantwoord. Enkele leden hadden ernstige be zwaren tegen de kwaliteit en de geringe hoeveelheid van het per film beschikbare reclamemateriaal, alsmede tegen de kwaliteit van filmcopieën, die door het toegepaste systeem van dupen beneden de maat zouden zijn. De Baad besloot, hierop de aandacht van het Hoofdbestuur te vestigen, aangezien naar zijn mening de service aan het publiek tot het uiterste behoort te worden opgevoerd, juist nu er naast de film zoveel andere onlspannings- media voor het publiek beschikbaar zijn. Onder leiding van haar Voorzitter, de heer C. S. Roem, heeft de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmpro ducenten op Maandag 2 Maart j.1. een druk bezochte jaarlijkse ledenvergadering gehouden. In zijn openingsrede bracht de Voorzitter hulde aan de nagedachtenis van de heer Brand Dirk Ochse, in leven Gedelegeerd-Commissaris van de N. V. Film fabriek Polygoon te Hilversum, die op 12 December na een langdurige ziekte is overleden. Spreker complimen teerde de heren Bert Haanstra en L. W. R. Meyer namens het Bestuur en alle afdelingsleden met het succes van „Fanfare" en sprak de hoop uit, dat het door hen ge geven voorbeeld tot spoedige navolging moge strekken. Het jaarverslag van de Secretaris, Mr. H. B. F. J. A. Peters, werd met algemene stemmen aanvaard, terwijl aan de Penningmeester, de heer M. de Haas, décharge werd verleend voor zijn financieel beleid over 1958. De Begroting van Ontvangsten en Uitgaven voor het lopen de jaar werd volgens voorstel van het Bestuur ongewij zigd vastgesteld. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren C. S. Roem, Voorzitter, L. W. R. Meyer, Vice-Voorzitter en M. de Haas, Penningmeester, werden bij enkele candi- daatstelling in functie herkozen. In de vacature, ont staan door het tussentijdse aftreden van de heer W. Mul lens werd met algemene instemming van de vergadering niet voorzien, tn plaats daarvan besloot de vergadering eenstemmig tot het Hoofdbestuur het verzoek te richten om bij de Ledenraad een voorstel aanhangig te maken tot wijziging van artikel 4 van het Afdelingsreglement met dien verstande, dat de bepaling, dat in het Bestuur steeds twee fabrikanten en twee producenten zitting moeten hebben komt te vervallen, zodat in het midden gelaten wordt of de bestuursleden mede-vennoot of bestuurder van een filmfabriek dan wel van een filmproductiezaak zijn. Verder besloot de ledenvergadering met algemene stemmen de heer T. de Wit (Carillon Films) aan te wij zen om als waarnemer de bestuursvergaderingen bij te wonen, totdat de benoeming van een lid-producent in de nu bestaande vacature reglementair mogelijk wordt. Een der kwesties, welke op deze vergadering aan de orde kwamen, betrof het gemis aan bijstand dat de leden-filmproducenten die aan de belangrijkste interna tionale filmfestivals deelnemen ondervinden. Besloten werd het Hoofdbestuur te verzoeken het daarheen te lei den, dat ook zij, evenals hun buitenlandse collega's, deze noodzakelijke steun ontvangen. In verband met de op Maandag 6 April 1959 a.s. te houden jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandsclie Bioscoop-Bond zal de filmbeurs van 10.30 uur tot 13.00 uur worden gehouden. Een ander punt, dat aanleiding tot uitvoerige discussies gaf, betrof enerzijds de auteursrechten en anderzijds de verdeling van de opbrengsten van de films, die geheel of gedeeltelijk gefinancierd worden op grond van het artikel voor kunstzinnige en culturele films op de be groting van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Met betrekking tot een eventuele terbeschikkingstelling van de Nationale Filmprijs gaf de vergadering als haar mening te kennen, dat het geen aanbeveling verdient, dat zogenaamde „vrije" en „opdrachtfilms" gezamenlijk dingen naar dezelfde prijzen, aangezien dit zo goed als zeker tot gevolg zal hebben, dat de „niet-vrije" opdrach ten sterk in het nadeel zijn. Tenslotte werd met algemene stemmen besloten om in verband met de Nationale Filmweek Arnhem 1959 we derom een propagandabrochure voor de Nederlandse film uit te geven, zoals dit ook in 1957 is geschied. De heer en mevrouw Schinkel openden op Donderdag 26 Maart j.1. hun geheel gerestaureerde Cinema Schinkel te Purmerend met een feestelijke openingsvoorstelling. De heer J. van Willigen Jr., Secretaris van de Afdeling Het Centrum, bracht bij die gelegenheid de gelukwensen van het Hoofdbestuur over, dat tevens door een bloem stuk van zijn belangstelling blijk had gegeven. De Nationale Herdenkingsavond, waarop allen herdacht worden die in de oorlogsjaren voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn gevallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan tengevolge van een tegen hen ge richte vijandelijke daad zijn omgekomen, zal dit jaar worden gehouden op Maandag 4 Mei. De plechtigheden zullen aanvangen om 18.00 uur, behoudens afwijkingen van plaatselijke aard. Het Hoofdbestuur verzoekt de leden, na ter zake ge pleegd overleg met de Commissie Nationale Herdenking te 's-Gravenhage, om op Maandag 4 Mei a.s. van 18.00 uur tot 21.00 uur zodanige regelingen te treffen met be trekking tot de exploitatie van hun theaters, als men met het oog op het karakter van de Nationale Herden kingsavond passend acht. In dit verband zij gewezen op de wenselijkheid op deze avond van 18.0021.00 uur geen neon- of andere lichtreclame te bezigen. Het Hoofdbestuur vertrouwt, dat men in gemeenten, waar de herdenking op andere tijdstippen plaats vindt, in vorenvermelde zin daarmede rekening zal willen hou den. Alle leden zullen ongetwijfeld het bijzondere ka rakter der herdenkingsplechtigheden willen eerbiedigen. |I|1!M!!!MMMMHImuil |Mni1HiHimfiiim<lili|lill!|||l!HMl IIIIIIIIIHHtWIMIIMilllllMI lllllitlllllillliniMIMIIMIIII

Film | 1959 | | pagina 9