Vertegenwoordigingen van het Hoof d bestuur Verkiezing Hoofdbestuursleden Overige agendapunten waarvoor veel drukwerk gebezigd wordt, genoodzaakt al voortijdig melding te maken van de plannen tot het orga niseren van een Filmweek en het Secretariaat van het Holland Festival kon dit natuurlijk alleen maar doen. indien het van de deelnemende instanties een redelijke zekerheid had verkregen, dat bedoelde plannen tot uil voering zouden kunnen komen. De begrotingspost ,.Koslen Filmweek" werd hierop zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Overeenkomstig artikel 12 der Statuten en artikel 12 van het Algemeen Bondsreglement werd vervolgens voor zien in de vacatures, ontstaan door het periodieke af treden van de heren L. Groen te Amsterdam. D. J. van Leen te Wassenaar en W. K. G. van Royen te Amstelveen. Voor de beide eerste vacatures waren candidaat gesteld de heren L. Groen voornoemd, directeur van de N.V. War ner Brothers' First National Pictures te Amsterdam en D. J. van Leen voornoemd, directeur van de N.V. Film verhuurkantoor Centrafilm te Dordrecht, die beiden der halve bij enkele candidaatstelling herkozen werden. Voor de vacature, ontstaan door het periodieke aftre den van de heer W. K. G. van Roven waren candidaat gesteld de heren W. F. Dubbeldeman, directeur van de N.V. Capitol Theater te Amsterdam en de N.V. Teco te 's-Gravenhage, J. Nijland Jr., directeur van de Bioscoop Vreeburg N.V. te Utrecht en W. K. G. van Koyen voor noemd, directeur van de N.V. Holland Film te Amster dam. De Voorzitter deelde mede, dat de heer Dubbeldeman inmiddels het Hoofdbestuur in kennis had gesteld van zijn besluit deze candidaatstelling niet te aanvaarden. In de onderhavige vacature werd vervolgens bij stemming voorzien door de verkiezing van de heer J. Nijland Jr. met 188 tegen 162 geldig uitgebrachte stemmen. Zes leden bleken blanco te hebben gestemd. De heer Miedema wenste de heer Nijland geluk met diens verkiezing tot lid van het Hoofdbestuur. Met deze benoeming, zo beklemtoonde spreker, wordt het nieuwe lid een zware taak op de schouders gelegd, maar hij twijfelde er niet aan, dat de heer Nijland in deze moei lijke functie op zijn plaats zal zijn. Onder het applaus der vergadering heette spreker het nieuwe lid van harte welkom in het Hoofdbestuur, daarbij het vertrouwen uitsprekende in een prettige en vruchtbare samenwerking. Zich vervolgens tot het aftredende lid, de heer W. K. G. van Royen, richtende ,bracht de Bondsvoorzitter deze in warme en gevoelvolle woorden dank voor hetgeen door hem gedurende de vele jaren dat hij lid van het Hoofdbestuur is geweest en de functie van Penningmees ter heeft bekleed in het belang van de Bond en zijn leden is verricht. Het is moeilijk, zo zeide spreker, om een zo actieve figuur als de heer Van Royen te schetsen, die naast de reeds genoemde nog vele andere functies in het Bondsbestel op voorbeeldige wijze vervult, een figuur, die in de organisatie niet gemist zou kunnen worden. Dit dankwoord werd door een hartelijk en langdurig ap plaus onderstreept. De drie ingevolge artikel 8 van het Filmbeursreglement periodiek aftredende leden van de Filmbeurscommissie, de heren A. J. Dresscher te Amstelveen, C. Hart te Bever wijk en J. Nijland Sr. te Utrecht, werden herbenoemd. Met betrekking tot de vaststelling van de plaats waai de jaarvergadering in 1960 zal worden gehouden, deelde de Voorzitter de vergadering mede, dat de Afdeling Het Centrum had voorgesteld de volgende jaarvergadering te Utrecht te houden, als het meest centraal gelegen punt van het land. Aangezien de Afdelingsraad het Hoofdbe stuur had medegedeeld zich met deze suggestie te kunnen verenigen, zou het Hoofdbestuur voor willen stellen de eerstvolgende jaarvergadering van de Bond te Utrecht te houden. Dit voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Onderscheiden leden maakten van de bij de Rond vraag geboden gelegenheid gebruik tot het stellen van vragen onder meer betreffende coördinatie met de televisie, controle van entreebewijzen tijdens bioscoop voorstellingen door de recette-controledienst, de tewerk stelling van personeelsleden die elders hun hoofdberoep uitoefenen en de mogelijkheid van het vertonen van Ne derlandse films door de Belgische en Duitse televisie die door de Bondsvoorzitter werden beantwoord. Nadat het nieuwe Hoofdbestuurslid, de heer J. Nij land Jr., de Voorzitter zijn erkentelijkheid betuigd had voor de vriendelijke woorden die deze tot hem had ge richt en aan de aanwezige leden voor het in hem gestelde vertrouwen, werd de vergadering door de heer Miedema met een woord van dank aan de leden gesloten. Op Vrijdag 24 April wijdde de N.V. Gofilex haar ex ploitatie in hel gebouw „De Nobelaer" Ie Etten-Leur in met een feestelijke voorstelling. De heer j. F. F. de Nijs, Secretaris van de Afdeling Hel Zuiden, bracht bij deze gelegenheid ook de geluk wensen van het Hoofdbestuur over, dat ook door een bloemstuk van zijn belangstelling had doen blijken. Op 28 April jl. vond de officiële opening plaats van het nieuwe Ginecentrum-complex aan de 's-Gravelandse- weg te Hilversum, welk filmlaboratorium geëxploiteerd wordt door de N.V. Cinecentrum, daartoe opgericht dooi de naamloze vennootschappen Polygoon, Profilti, Multi- film en Interfilm. Het Hoofdbestuur was bij deze plechtigheid vertegen woordigd door de heren Joh. Miedema, Voorzitter, H. S. Boekman, Vice-Voorzitter, R. Uges, Secretaris, en J. G. J. Bosman, Directeur van de Bond. De heer A. C. Ch. Top, firmant van de Firma Top en Marlens, exploitante van enige bioscopen te 's-Hertogen- bosch, herdacht op Zondag 10 Mei j.1. zijn vijf en zeven tigste verjaardag en levens het feit dat hij dan tevens vijftig jaar in hel bioscoopbedrijf werkzaam was, met een feestelijke receptie tijdens welke de jubilaris door het bedrijf werd gehuldigd. De heer H. S. Boekman feliciteerde de heer Top namens het Hoofdbestuur, welk College mede vertegenwoordigd was door de heren M. Desmet, L. Groen en D. J. van Leen.

Film | 1959 | | pagina 11