Koninklijke onderscheidingen De filmweek, die zich zal afspelen in het Rembrandt Theater, zal een zo ruim mogelijk terrein omvatten. Naast de bijzondere speel films zullen ookdedocumen- laires intensief in het ge beuren worden belrokken. In een afzonderlijke sector van de manifestatie zal ook worden getracht onderwijs-, wetenschaps- en bedrijfs films tol hun recht te laten komen. Zowel bij de docu mentaires als bij laatstge noemde sector zal een zo breed mogelijke aandacht worden geschonken aan het product van eigen bodem. Voorts komen er, evenals dit bij vorige filmweek-ma- nifestaties binnen het kader van hel Holland Festival het geval is geweest, ook een aantal openlucht-voorstel lingen. Rij een in te richten ex positie, gewijd aan film en filmwezen, zullen tenslotte ook de amateur-filmers wor den betrokken. Tijdens de filmweek zal Arnhem verder het centrum zijn van enkele congressen op filmgebied, onder an dere van een congres van het Nederlands Filminsti tuut en van een van de l8 Stichting „Film en Jeugd' Op 1 April j.1. is door Arnhems Bur£ Malser het bestuur geïnstalleerd van de de organisatie van de Internationale Fi 1959 zal behartigen. ;emeester Ch. G. stichting, welke lm week Arnhem Het bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem heeft tot leden van de commissie, welke belast is met het selecteren van de tijdens de filmweek te vertonen films, benoemd de heren: H. S. Boekman, j. G, J. Bosman, Dr. J. Hulsker, W. K. G. van Royen en J. Spierdijk. Tot secretaris van deze commissie is benoemd Mr. J. den Daas. Als Voorzitter, Arnhem vertegenwoordigend, treedt op Drs. B. M. Sweers; leden van het bestuur zijn Prof. Dr. Ph. J. Idenburg en Dr. J. M. L. Peters, Voorzitter en Directeur van het Nederlands Filminstituut; J. de Vaal, Directeur van het Filmmuseum te Amsterdam; H. S. Boekman en J. G. J. Bosman, Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur en Directeur van de Nederlandsche Bio scoop-Bond; Dr. J. Hulsker, Hoofd van de Afdeling Kunsten van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; J. Vet, Directeur van V.V.V. Arnhem en Mr. j. den Daas, Secretaris-Penningmeesler. Hel secretariaat is gevestigd ten kantore van hel Hol- tand Festival te Scheveningen. Het verheugt ons hier melding te mogen maken van de benoeming van ons lid Herman van der Horst te Vogelenzang tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Zijn groot kunstenaarschap is hiermede naar waarde ge ëerd. Ook verheugen wij ons over de benoeming van de heer A. van Santen te Amsterdam lot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau wegens zijn verdiensten op sociaal ge bied. Die heer Van Santen is directeur van de N.V. Ex ploitatie Maatschappij Lido te Haarlem. 10

Film | 1959 | | pagina 12