In Memoriam Ledenvergadering Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Opbrengst extra Paaseolleete „Bio - Yaean tieoor dw Op de leeftijd van 55 jaar is op 11 April in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar overleden Mejuffrouw E. C. de Haan, firmante van de firma Erven van de Weduwe T. de Haan-Luyt, exploitante van de Cinema de Haan te Wie- ringen. Het Hoofdbestuur heeft de Familie De Haan schriftelijk deelneming betuigd met haar verlies. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot ge schiedde op 15 April des middags om 2.30 uur op de Al gemene Begraafplaats te Hippolytushoef. Zij ruste in vrede. Op 2 Mei is in de ouderdom van 83 jaar overleden Mevrouw H. Oenen-Bergers, exploitante van de Centrum Bioscoop te Zaandijk. Het Hoofdbestuur heeft de familie Oenen van zijn deel neming met haar verlies doen blijken. De teraardebestelling van de overledene geschiedde op Dinsdag 5 Mei des middags om 2 uur op de Algemene Begraafplaats te Zaandijk. Moge zij rusten in vrede. Te zijnen huize te Garens (Zwitserland) is in de ouder dom van 73 jaar overleden Mr. Koop Blom, die in het film- en bioscoopbedrijf in de functies van bestuurder, respectievelijk commissaris van de N.V. Mij. Tuschinski, haar dochter- en zustermaatschappijen, en de met dit bio scoopconcern gelieerde filmverhuurkantoren Nederland en Nova een vooraanstaande plaats innam. Zijn verscheiden is behalve voor zijn concern ook voor het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf in het algemeen een ernstig verlies. Het Hoofdbestuur heeft van zijn deelneming met dit verlies doen blijken, tegenover zijn weduwe en de maat schappijen, waaraan hij was verbonden. Hij ruste in vrede. Op Maandag, 20 April jl. is in Hotel Krasnapolsky een buitengewone ledenvergadering van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders gehouden. Voorzien moest worden in de vacature in de Ledenraad, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer P. Kijzer, directeur van de N.V. Hafbo te Amsterdam. In zijn plaats werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer C. S. Roem, directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti en de N.V. Filmfabriek Polygoon, beide te Hilversum. Enige afdeiingsleden hebben in deze vergadering een uiteenzetting gegeven van hun standpunt met betrekking tot de levering van films aan niet-leden voor niet-com- merciële voorstellingen. Van de zijde van het Bestuur is hierop mededeling gedaan van de toepassing van het Be drij f s reglement op de Lijst van Geen Bezwaar, speciaal voor wat betreft de levering van films aan niet-leden via de Stichting Nederlands Filminstituut, de N.V. Gofilex en de N.V. Kinotechniek. Aan het Bestuur is verzocht hierover in een volgende vergadering nader rapport uit te brengen. Van 27 Maart tot en met 9 April j.1. is er weer eens een Paaseolleete in de bioscopen gehouden voor het werk van de Stichting „Bio-Vacantieoord' Enige jaren geleden werd de zogenaamde „Paaseolleete verschoven naar de vacantietijd, omdat in het drukke vacantieseizoen betere resultaten werden bereikt en daarmede ontstond het begrip „ZomercollecteMet het oog op de zich uit breidende taak van de Stichting en inzonderheid de vol tooiing van de bouw van het nieuwe Bio-Herstellings- oord voor Minder-Valide Kinderen bij Arnhem, welke veel geld vraagt, werd besloten dit jaar een extra col lecte te houden. Zo kwam het, dat de bioscoopbezoekers in de Paasweek weer eens de bekende bussen zagen rondgaan en in de gelegenheid werden gesteld iets voor het goede doel bij te dragen. Dat zij dit onbekrompen hebben gedaan, bewijst het goede resultaat van deze bijzondere collecte, welke in totaal 164.975,60 opbracht, waarin begrepen een bedrag van 576,82 aan vreemd geld en 1.098,76 aan oude munten, die ingewisseld konden worden. De opbrengst per afdeling was als volgt: Afdeling Amsterdam 33.918,03 Afdeling Het Zuiden 23.834,07 Afdeling Het Centrum 23.556,58 Afdeling Rotterdam 20.240,73 Afdeling Het Oosten19.586,99 Afdeling 's-Gravenhage 16.586,65 Afdeling Het Noorden 13.219,77 Afdeling Het Westen 12.357,20 163.300,02 Het spreekt wel vanzelf, dat het Bestuur der Stichting met dit succes zeer gelukkig is, omdat het een belangrijke bijdrage is tot verlichting van de steeds zwaardere lasten, welke de toenemende activiteiten met zich brengen. Het is bekend, dat het Bestuur van Bio er een bijzondere eer in stelt een zo economisch mogelijk beheer te voeren, zodat de van het publiek ontvangen middelen ook aan het charitatieve werk zelf ten goede komen. Dit blijkt onder meer uit het kort geleden verschenen jaarverslag der Stichting over 1958, waarin het betrok ken accountantskantoor verklaart, dat de „Algemene Kosten", op een betrekkelijk gering bedrag na, uit de ontvangsten van „Subsidies" en „Donaties" konden wor den gedekt en dat van het totaalbedrag van de ontvangen „Giften" en de bruto-opbrengst van de „Zomercollecte 1958" en de „Kerstcollecte 1958" slechts 8,09 be hoefde te worden aangewend tot dekking van de aan die gehouden collecten verbonden „Organisatiekosten" en van het vorenbedoelde, niet door ontvangen „Subsidies" en „Donatie" gedekt, gedeelte van de „Algemene Kosten", zodat derhalve 91,91 van de van het publiek ont vangen middelen voor het doel van de stichting het hergeven van gezondheid aan zwakke kinderen tussen 6 en 14 jaar beschikbaar bleef. Niettemin sluit de begroting voor 1959 met een na delig saldo en het Bestuur betuigt allen, die tot het wel slagen van deze extra Paaseolleete hebben bijgedragen en daardoor geholpen hebben de kans om dit nadelig saldo te overbruggen te vergroten, zijn erkentelijkheid voor hun gewaardeerde hulp: de bioscoopbezoekers voor hun offerzin; de directies der bioscopen en haar perso neel voor hun onmisbare medewerking, welke ook dit maal weer op zo spontane wijze werd verleend; de da mes, die zich altijd weer beschikbaar stellen voor het tijdrovende controleren van de inhoud der duizenden collectebussen, voor hun onverflauwde ijver en geduldige toewijding. Moge ook de aanstaande zomercollecte een welverdiend succes brengen! 17

Film | 1959 | | pagina 18