Pag. 28: Ede, Reehorst (rectificatie) Niet het telefoonnummer 8779 is gewijzigd in 9372, maar het eerstgenoemde nummer van de Bennekomseweg8441; dit wordt nu 9372. Pag. 34: 's-Gravenhage Het kengetal 0 1700 is gewijzigd in 0 70. Idem op pagina's: 76, 78, 80, 84, 86 en 89, alsmede bij alle adressen waar de plaats 's-Gravenhage met het kengetal nog apart is vermeld. Pag. 50: Noordwijk aan Zee, Lido Schrappen Mej. A. M. Visser, Leidster. Pag. 51: Nijmegen, Centrum Het corr.-adres Staringstraat 29 is veranderd in Houthof 44. Het tel.nr. van theater en corr.- adres (20039) is onveranderd gebleven. Pag. 55: Roermond, Royal Schrappen A. C. M. A. Odekerken, leider. Idem op pag. 73 onder Roermond, Berg Film. Pag. 56: Rotterdam Het kengetal 0 1800 is veranderd in 0 10. Idem pagina's 85 en 90 alsmede bij alle adressen waar de plaats Rotterdam met kengetal nog apart is vermeld. Pag. 64: Venray, Luxor Het telefoonnummer is gewijzigd van 567 in 1567. Pag. 67: Wieringen, Cinema De Haan Schrappen: na A. M. P. C. de Haan: E. C. de Haan. Pag. 74: Amsterdam, Amstel Film Toevoegen als leider: C. J. P. M. Vendrik. Amsterdam, D.L.S.-Film Toevoegen als leider: H. J. Remmelenkamp. Amsterdam, Kinotechniek De tel.nrs. 32582 en 32292 zijn veranderd in 67447 (3 lijnen). Idem op pag. 86 onder Am sterdam. Amsterdam, Neth. Fox Film De drie genoemde telefoonnummers zijn ver anderd in één nummer en wel 67071. 's-Gravenhage, Riofilms Het kantooradres De Carpentierstraat als volgt veranderen: Fultonstraat 77, tel.: 637714. Hilversum, Interfilm Het adres Steynlaan 1 veranderen in Steynlaan 3 en na het tel.nr. toevoegen: (na 17.30 uur: 13855). Pag. 82: Amsterdam, Altona Deze vermelding volledig schrappen. Amsterdam, A. L. Bonefang Deze vermelding als volgt veranderen: A. L. Bonefang, (filmagent, im- en exporteur; gevol machtigde van Cross Co. A.B., Stockholm), Jan Luykenstraat 39, tel. 721171. Pag. 89: Amsterdam, Smit's Projectiereclame Onderne ming. Schrappen alles wat vermeld is na J. Smit, directeur. Pag. 75: Pag. 76 Pag. 80: Toepassing Tan artikel 15 der Statuten Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft op grond van artikel 15 der Statuten besloten de N.V. Haghefilm de straf van boete ten bedrage van 5000,op te leggen en deze straf te publiceren, ter zake van het feit: dat de N.V. Haghefilm Nederlandse film journaals, die door haar aan leden-exploitanten zijn geleverd, heeft geproduceerd, alhoewel zij geen inschrijving in het Bedrijfsregister bezit voor het exploiteren van een filmproductiezaak als bedoeld bij ar tikel 1 B, sub b, van het Algemeen Bedrijfsreglement, te weten de productie van journaalfilms, en daardoor in strijd heeft gehandeld met artikel 6 van het Algemeen Bedrijfsreglement, volgens hetwelk de leden gehouden zijn geen andere bedrij ven en bedrijfstakken te exploiteren dan waarvoor zij in het Bedrijfsregister zijn ingeschreven. Dit besluit is genomen op grond van de overwegingen: dat het Hoofdbestuur heeft geconstateerd, dat de N.V. Haghe film in strijd met haar inschrijving in het Bedrijfsregister door haar aan leden-exploitanten geleverde Nederlandse filmjournaals heeft geproduceerd, weshalve het College haar bij telegram van 12 Ja nuari 1959, hetwelk op gelijke datum per brief is bevestigd, heeft gesommeerd deze schending van het reglement onmiddellijk te staken en haar heeft opgeroepen voor verhoor op grond van arti kel 15 der Statuten wegens deze overtreding van artikel 6 van het Algemeen Bedrijfsreglement; dat de N.V. Haghefilm bij het verhoor, hetwelk op 13 Januari 1959 heeft plaats gehad, aanvoerde dat de productie van de jour naals, die onder de naam „Spiegel van Nederland" aan bioscoop exploitanten waren verhuurd, tot 1 Januari 1959 was geschied door de Firma Triofilm te Amsterdam, met wie zij ter zake van de exploitatie van deze journaals een overeenkomst had afgesloten, welke echter wegens opzegging van haar kant op 28 October 1958 per 1 Januari 1959 was geëxpireerd; dat de N.V. Haghefilm er tevens op heeft gewezen, dat deze journaals ook na 1 Januari 1959 op dezelfde wijze als voorheen en in samenwerking met de Firma Triofilm werden geprodu ceerd ondanks de beëindiging van voornoemde overeenkomst; dat het het Hoofdbestuur echter was gebleken, dat de productie van de onderhavige journaals mogelijk wel op dezelfde wijze voortduurde, maar na 1 Januari 1959 niet langer geschiedde door een voor de productie van journaalfilms in het Bedrijfsregister in geschreven bedrijf dat het feit, dat een der vennoten van de Firma Triofilm werk zaamheden ten behoeve van de productie dezer filmjournaals bleef verrichten, als niet ter zake dienende kan worden beschouwd, daar niet deze firmant maar de vennootschap onder de firma Triofilm in het Bedrijfsregister is ingeschreven voor de productie van journaalfilms dat immers de andere firmant van de Firma Triofilm zich door de handelingen van zijn mede-vennoot betreffende deze productie niet gebonden achtte en deze handelingen zelfs als een wanprestatie beschouwde ten opzichte van de vennootschapsovereenkomst en dat zolang de Firma Triofilm als zodanig lid is van de Bond de be voegdheid tot het exploiteren van de bedrijfstakken, waarvoor zij in het Bedrijfsregister is ingeschreven, uitsluitend aan de beide firmanten gezamenlijk toekomt; dat, gezien de bereidheid van de N.V. Haghefilm en die van de beide vennoten van de Firma Triofilm, die op 13 Januari 1959 eveneens zijn gehoord, een nieuwe overeenkomst te sluiten ter zake van de exploitatie van Nederlandse journaalfilms, het Hoofd bestuur evenwel, niettegenstaande het feit dat de journaals in kwestie niet door een hiervoor in het Bedrijfsregister ingeschreven zaak werden geproduceerd, gelegenheid heeft willen geven om deze productie vóór 1 Februari 1959 in overeenstemming met het be trokken reglement te doen plaatsvinden; dat nadat het Hoofdbestuur de gestelde termijn nogmaals met ruim drie weken heeft verlengd de situatie nog steeds ongewijzigd was, weshalve het College de N.V. Haghefilm opnieuw op grond van artikel 15 der Statuten voor verhoor heeft opgeroepen; dat de N.V. Haghefilm bij dit verhoor op 24 Februari 1959 heeft verklaard geen vertrouwen meer in de Firma Triofilm te hebben en niet bereid te zijn een nieuwe overeenkomst met deze firma te sluiten en dat zij zich heeft losgemaakt van de voorstel ling van zaken als zou het journaal evenals vóór 1 Januari 1959 in samenwerking met de Firma Triofilm worden geproduceerd; dat de N.V. Haghefilm bij het verhoor verder heeft toegegeven als producente van de onderwerpelijke journaals te moeten worden aangemerkt en derhalve in overtreding te zijn van artikel 6 van het Algemeen Bedrijfsreglement; 25

Film | 1959 | | pagina 24