INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER dat het Hoofdbestuur de N.V. Haghefilm daarop bij brief van 3 Maart 1959 heeft gelast het journaal „Spiegel van Nederland", hetwelk door haar aan leden-exploitanten wordt verhuurd, op de kortst mogelijke termijn, maar in ieder geval binnen veertien dagen te doen produceren door een zaak welke hiervoor in het Bedrijfsregister is ingeschreven, onverminderd het recht arti kel 15 der Statuten op haar toe te passen wegens de overtredingen die reeds hadden plaats gevonden; dat de N.V. Haghefilm deze termijn eveneens heeft laten ver strijken en zij de overtredingen van artikel 6 van het Algemeen Bedrijfsreglement dus heeft voortgezet; dat het Hoofdbestuur de N.V. Haghefilm in verband hiermede op 23 Maart 1959 nogmaals heeft gehoord, waarbij zij zich met het oog op de noodzaak de productie van het journaal te staken bereid verklaarde een offerte van de Firma Triofilm in zake deze productie, zulks ingaande het journaal hetwelk door haar voor de vertoningsweek van 3 tot 10 April 1959 aan leden-exploitanten zou worden geleverd, te accepteren, met dien verstande dat zij en Triofilm zich bij verschil van mening over deze offerte zouden neerleggen bij de uitspraak van een door het Hoofdbestuur be noemde commissie; dat het Hoofdbestuur dus mocht verwachten, dat de sedert 3 April 1959 uit te brengen journaals zouden worden geprodu ceerd door een voor de productie van journaalfilms in het Be drijfsregister ingeschreven zaak; dat het Hoofdbestuur echter heeft moeten constateren, dat de productie der in de vertoningsweken van 3 tot 10 April en van 10 tot 17 April 1959 aan leden-exploitanten door de N.V. Haghe film geleverde journaals wederom in strijd met de reglementaire voorschriften had plaats gevonden, weshalve het Hoofdbestuur haar bij brief van 13 April 1959 heeft verboden met de productie van Nederlandse journaals in strijd met haar inschrijving in het Be drijfsregister voort te gaan en haar heeft medegedeeld haar voor elke volgende overtreding met betrekking tot de productie van dusdanige journaals ingevolge artikel 15 der Statuten een boete van 5.000,te zullen opleggen, zich daarbij het recht voor behoudende alsnog de straf van boycot op haar toe te passen; dat het Hoofdbestuur evenwel heeft moeten vaststellen, dat des ondanks ook het journaal, hetwelk op 17 April 1959 door de N.V. Haghefilm werd uitgebracht, niet door een in het Bedrijfsregister voor de productie van journaalfilms ingeschreven zaak is ge produceerd; dat het Hoofdbestuur krachtens de Statuten tot taak heeft toe te zien op de naleving der reglementen, waarvan vooral het Alge meen Bedrijfsreglement ter bepaling van de bedrijfsverhoudingen van essentiële betekenis is, en dat het Hoofdbestuur er in verband hiermede met name op heeft te letten, dat de exploitatie van bedrijven en bedrijfstakken geschiedt in overeenstemming met de inschrijvingen der leden in het Bedrijfsregister; dat het Hoofdbestuur deze schending van het Algemeen Be drijfsreglement, zulks ondanks de aanmaningen welke het College herhaaldelijk tot de N.V. Haghefilm heeft gericht om de productie van de Nederlandse journaals, die zij aan leden-exploitanten heeft verhuurd, te doen geschieden door een daarvoor in het Bedrijfs register ingeschreven zaak, van bijzonder ernstige aard acht en met het oog hierop heeft besloten haar de maximum straf van boete ten bedrage van 5.000— als bedoeld bij artikel 15 der Statuten op te leggen en deze straf te publiceren. Ingevolge artikel 2 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende filmtitels in het Naamregister ingeschreven. Deze titels werden per circulaire ter kennis gebracht aan de leden filmverhuurders, -filmfabrikanten en -filmproducenten. Datum waarop inschrijving verzocht is: Titels waaronder de films in Nederland worden uitge bracht: Naam houder exploitatie rechten: 7 Maart 1959 9 Turf in je ransel Nachtvlinders Alleen jou begeer ik Een slippertje naar de maan The big country Canaille Express City Spiendal Nova Nederland Datum waarop Titels waaronder de films in Naam houder inschrijving Nederland worden uitge exploitatie verzocht is bracht rechten 10 Maart 1959 Op stap met de woonwagen Wees voorzichtig met lijm Oom Donald is verliefd Bouw het zelf De drie biggetjes De goochelkoffer Een vrouw van de wijde Nova vlakte Fox The horse's mouth Nova La belle Beatrice Ufa-Filmex Foei, Nicole! Mémoires van een 17-jarige 11 De grote illusie Liebe, Jazz und Uebermut Rivalen der manege City 12 De duivelse minnaar Victoria 13 Vliegende tijgers Legioen van Zorro Droom carrière Betoverde koningszoon Centra Vier desperado's Universal I.F.N. 16 De geheimzinnige passagier Metro 17 De dood loert overal Jong zijn is geweldig Rank 19 Spartacus Zeven man en een paarde- Universal I.F.N. kop Columbia Paniek in een wereldstad Toffe jongens en een ouwe schuit Een dansje om het dundoek Fox 20 De nacht vóór de première Met een miljoen de wereld Universal F.A. rond Centra Ufa-Filmex 25 De wraak met de tomahawk Columbia Well's Fargo Paramount De levensroman van Joseph Schmidt Gofilex Het spookhuis op de heuvel City Al Capone, dictator van de onderwereld 26 Dwang Fox Bengaalse lanciers Paramount De laatste stormloop Union Pacific 28 Het is heerlijk om jong te zijn Rank 31 Gangstervijand no. 1 De meteoor-monsters Een vreemde in mijn armen Universal I.F.N. Onstuimige driften Spiendal 1 April 1959 Lafayette escadrille Disco hit parade Fort Dobbs De verloren zoon The old man and the sea Rising of the moon Warner Verraderlijke voetsporen Lumina 3 Kind, zo is het leven Universal I.F.N. 4 Levensgeheimen Nederland De pantoffelheid Paramount Snowfire, de wilde witte hengst City De jongen uit Canada Kinotechniek Spanning bij de molen Vijf en de geheime door gang De schat bij de abdij 6 Opstandig Afrika Fox De gorilla is ontsnapt Nederland Spionnagecomplot Hongkong Nova 7 Anna Lancasta 8 De blauwe engel Fox 9 Op reis met de geheimzin nige passagier Metro Wat weet mama van liefde 11 The thirty-nine steps Rank 26

Film | 1959 | | pagina 25