1P flb o D «L ^1 n P SDQD voorstellingen voor lagere schoolkinderen worden gege ven; de programma's hiervoor zijn door de Stichting Arnhemse Schoolbioscoop samengesteld. In het Gemeente Museum van Arnhem zullen voorts van 20 tot 25 Juni op verschillende uren van de dag korte filmprogramma's worden gedraaid, samengesteld door het Nederlandse Filmmuseum te Amsterdam, onder het motto „De mogelijkheden van de film in een programma van zestig minuten". Maar al is het hoofddoel van de Filmweek om eenmaal in de twee jaren een; algemeen overzicht te geven van het filmwezen in Nederland en buiten de normale bedrijfs voering om een aantal bijzondere films, hetzij uit het buitenland afkomstig, hetzij door Nederlandse filmkunste naars tot stand gebracht, in het kader van een nationale manifestatie te presenteren, daarnaast biedt dit filmfestijn toch ook weer een unieke gelegenheid om zich te bezinnen op de vraagstukken van de film op sociaal en paedago- gisch terrein. Zo zal de oecumenische filmbeweging, welke zich kris talliseert in de Stichting Filmcentrum, op Maandagmor gen 22 Juni in het wijkgebouw „De Rank" een gesprek houden over „Mogelijkheden en moeilijkheden in het film- werk" en tevens de Johannes Calvijn-film „God alleen zij eer" in première vertonen. In de middag van dezelfde dag belegt de Stichting een bijeenkomst in het Saskia Theater voor de vertoning van de film „Unruhige Nacht" (Het was een vreemde nacht), geregisseerd door Falck Harnack naar de gelijknamige novelle van Albrecht Goes. Op Dinsdag 23 Juni belegt de Katholieke Filmactie des morgenls een bijeenkomst in het Rembrandt Theater met als theama „Het belang van een gezond filmamateurisme" en vertoning van werk van Nederlandse amateurs. Het Nederlands Film Instituut wijdt op dezelfde dag een congres aan „Een Nederlandse Filmvakopleiding" in Paviljoen Sonsbeek, waar des ochtends drie korte inlei dingen worden gegeven over de opzet, het leerprogramma en het resultaat van een speciale opleiding voor de diverse beroepen in het filmwezen. In de namiddag zal een forum, bestaande uit eqige vertegenwoordigers van het filmbe drijf, enkele docenten en enkele cursisten van het Insti tuut, met de deelnemers aan deze bijeenkomst een discus sie voeren over de punten, welke in de ochtendzitting door de inleiders aan de orde zijn gesteld. Op woensdag 24 Juni zal de Stichting Film en Jeugd een congres beleggen! in Restaurant Royal te Arnhem, ge wijd aan „De situatie van de kinder- en jeugdfilms in Nederland: Productie - Distributie - Vertoningen". In de middag komen in behandeling een aantal vragen omtrent het begrip filmopvoeding en verder omtrent samenspre- king en samenwerking dienaangaande, ook met betrekking tot het onderwijs. Houdt derhalve het veelzijdige programma van deze Filmweek enerzijds alle beloften in een; demonstratie te zullen worden van het beste dat het bedrijf te bieden heeft en van de belangstelling welke de film als maatschappe lijk verschijnsel in brede kring weet te trekken, anderzijds zijn de ligging van de stad Arnhem in haar fraaie om geving, haar accommodatiemogelijkheden op het punt van een festivaltheater en haar gunstige proporties voor het houden van congressen even zo vele factoren, welke mede een belangrijke bijdrage kunnen leveren tot het succes van deze bijzondere gebeurtenis in onze Nederlandse film wereld. Marten Toonders nieuwste tekenfilm „Gouden Lokken', die op Maandag 22 Juni in wereld première zal worden vertoond.

Film | 1959 | | pagina 4