Ontvangsten zij kreeg voor haar uitzonderlijke prestatie in deze film op het laatste Internationale Filmfestival te Cannes de prijs voor de beste vrouwelijke vertolking met Laurence Harvey en Heather Sears. Een door H.A.F.B.O. gedistribueerde film van Joris Ivens ,,La Seine a rencontre Paris", welke in 1958 te Cannes bekroond werd met de Grand Prix voor de beste documentaire, leidde de middagvoorstelling van Dinsdag 23 Juni in. Als tweede film volgde ..Variations électroni- ques", door Gerard J. Raucamp geproduceerd voor Caril lon Films met muziek van Henk Badings. De hoofdschotel van deze middag was ,,0p de drempel van het leven', een H.A.F.B.O.-film, geregisseerd door Ingmar Bergman naar een scenario van Dr. Ulla Isakson. De hoofdrollen werden vervuld door Eva Dahlbeck. Ingrid Thulin, Bibi Andersson en Barbro Hiort af Ornas. In de avondvoorstelling presenteerde Columbia Inter national Films (Holland) N.V. het tekenfilmpje ,,Magoo breaks par" en „Histoire d'un poisson rouge", vervaar digd onder regie van Edmond Séchau. Deze dag werd besloten met Delbert Manns ,,In the middle of the night", waarin de hoofdrollen worden gespeeld door Kim Novak en Fredric March. Deze film wordt eveneens uitgebracht door Columbia International Films (Holland) N.V. Op Woensdag 24 Juni, de laatste dag van de Filmweek, werd de middagvoorstelling geopend met een tekenfilmpje van Jean Jabely „Teuf-Teuf", een film van de N.V. Gofi- lex. De hoofdfilm van deze middag was ,,L'eau vive", geregisseerd door Francois Villiers met Pascale Audret in de hoofdrol, die bij deze voorstelling persoonlijk aan wezig was. Distributie: N.V. Meteor Film. Een bijzondere attractie voor de bezoekers van de gala voorstelling, waarmede de reeks van filmpremières op Woensdagavond in het Rembrandt Theater werd besloten, was Polygoon-Profilti's journaal in kleuren, waarin een reportage van de opening van de Filmweek was opge nomen. Het werd gevolgd door de drie reclamefilms, welke op de reclamefilmdag van het Genootschap voor Reclame waren bekroond, namelijk „K3" van Marten Toonder Film, „De poppenkraam", een productie van Joop Geesink's „Dollywood", en ..Tornado" van de N.V. Cefima. Het voorprogramma werd besloten met Herman van der Horsts Prijs de zee...", welke ui« zal worden gebracht door de N.V. Filmverhuurkantoor Nederland. Het sluitstuk van de Filmweek vormde de vertoning van Marcel Camus' .,Orfeu négro". Deze film, waarin Marpessa Dawn en Breno Mello de hoofdrollen spelen en welke op het laatstgehouden Internationale Filmfestival van Cannes met de hoofdprijs, Gouden Palm", werd onderscheiden, wordt gedistribueerd door H.A.F.B.O. Behalve de elders vermelde recepties van de Gemeente raad van Arnhem op Vrijdag 19 Juni in het Gemeente- 14 museum na afloop van de openingsvoorstelling, van het Bestuur van de Afdeling Het Oosten van de Nederlandsche Bioscoop-Bond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer Afdeling op Maandag 22 Juni in café-restaurant Royal en van het Bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem 1959 op Woensdag 24 Juni ter ge legenheid van de sluiting van de Filmweek. werden er in de loop van de week onderscheiden ontvangsten gehouden. Op Vrijdag 19 Juni bood de heer P. Kijzer, directeur van de N.V. Holland-America Film Booking Office, zijn gasten een wijnontvangst aan in de foyer van het Rembrandt Theater. Tijdens deze bijeenkomst kregen de talrijke vertegenwoordigers van de pers de gelegenheid om op een even informele als prettige wijze kennis te maken met Francois Truffaut, de jonge regisseur van de film ..Les quatre cents coups". waarmede de Filmweek werd geopend. De heer Gerard J. Raucamp bood ter gelegenheid van de vertoning van zijn nieuwste film „Variations électro- niques" op Dinsdag 23 Juni namens Carillons Films de pers een lunch aan en ontving na afloop van de middag voorstelling tal van genodigden in de foyer van het Rembrandt Theater. H.A.F.B.O. nodigde de pers op de avond van dezelfde dag uit voor een gesprek met Joris Ivens in de „Caveau" van het Rembrandt Theater. Tijdens deze druk bezochte persconferentie gaf Ivens, die voor de vertoning van zijn film La Seine a rencontre Paris" naar Arnhem was over gekomen, een uiteenzetting van zijn werk en zijn verdere plannen. Ter gelegenheid van de Internationale Filmweek Arnhem 1959, tijdens welke zoveel belangrijk Frans werk werd vertoond, hield de heer Jean Néry als vertegenwoordiger van de Unifrance Film op Woensdagmiddag 24 Juni een receptie in de tuin van het Gemeentemuseum. Op deze ont vangst was ook de hoofdrolspeelster van „L'eau vive", Pascale Audret, aanwezig, die de vertegenwoordigers van de pers vóór de aanvang der receptie te woord had ge staan. Onderscheiden vertegen woordigers van het interna tionale filmwezen woonden de Filmweek bij. Links: Dr. Franz Rowas. Filmreferent van het Ministerie van Bui tenlandse Zaken te Bonn. Midden: Gabriel Axel (rechts), regisseur van de kostelijke Deense film „Gol dene Berge", met de heer D. J. van Leen, directeur van Centrafilm N.V., die deze film uitbrengt. Rechts: de jeugdige Franse filmer Francois Truffaut, regisseur van „Les quatre cents coups".

Film | 1959 | | pagina 15