Tennistournooi Arnhem 1959 Gezien het succes van het tennistournooi, dat werd ge houden tijdens de Internationale Filmweek Den Haag 1957, werd tijdens de Filmweek in Arnhem wederom een tennistournooi georganiseerd. Met de organisatie van dit tournooi hadden zich belast de heien G. J. H. Dujardin, H. Miedema, F. Vaal en Mr. H. Wilton. Op Zaterdag 20 Juni kon onder een stralende zon in het uniek gelegen tennispark Beekhuizen bij Velp dit festijn een aanvang nemen. Twintig teams, te onderschei den in 8 mixed dubbels, 4 dames-dubbels en 6 heren dubbels, traden aan om in een sportieve strijd hun krach ten op het tennisveld te meten. Het zou te ver voeren om alle wedstrijden te mermo- reren, doch b.v. de wedstrijd tussen mevr. Hufferman de heer Patternotte tegen de heer en mevrouw Blad, welke wedstrijd eindigde in het voordeel van eerstgenoemden, was bijzonder spannend, getuige de uitslag 6—5; 46; 12. (De beslissende set moest in verband met de tijd tot 3 games totaal worden gespeeld). Na een groot aantal wedstrijden, waarvoor de belang stelling ook van de zijde der niet-deelnemers aan het tournooi bijzonder groot was en waarbij ook de leden van het Hoofdbestuur in ruime mate van hun belang stelling blijk gaven, werden op Woensdag 24 Juni de finales gespeeld. De uitslagen van de verschillende wed strijden waren als volgt: Dames-dubbel: mevr. Petersmevr. v. Royen-Korsmit 1; mevr Roemmevr. Miedema-Geerlings 2; mevr. Huffermanmevr. v. Royen-Fontaine 3; mevr. Biemansmevr. Stolle 4. Heren-dubbel, heren RoemBlad 1; heren B. v. Royen Jr.Hufferman 2; heren J. MiedemaKroonenberg 3; heren BiemansPaerl 4; here/» VaalDujardin 5; heren H. MiedemaPaternotte 6. Mixed-dub bel: de heer Huffermanmevr. v. Royen-Fontaine 1; de heer Pr. ternottemevr. Hufferman 2; de heer en mevr. Roem 3: mev Stollede heer Paerl Jr. 4; de heer en mevr. Blad 5; de hee B. v. Royen Jr.mevr. v. Royen-Korsmit 6; de heer en mevi. Biemans 7; de heer en mevr. H. Miedema 8. Hoewel meer dan overbelast door de vele representa tieve verplichtingen, werd het dooi alle belangstellenden op bijzonder hoge prijs gesteld, dat de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, bereid gevonden werd de prijzen uit te reiken, die er in zijn vlotte toespraak op wees, dat hij deze sportieve manifestatie tijdens de Filmweek een bijzonder goed hart toedroeg en dat, hoewel het tennis tournooi eigenlijk een onofficieel deel van de Filmweek is, het toch langzamerhand tot een niet weg te denken onderdeel van de Filmweek gaat behoren. Daarna ging de Bondsvoorzitter over tot het uitreiken van de prijzen, die beschikbaar gesteld waren door: het Hoofdbestuur, de Afdeling het Zuiden, de Afdeling het Noorden, de Af deling het Centrum, de Afdeling het Oosten, de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders, de Bedrijfsafdeling Filmfabri kanten en Filmproducenten, de N.V. Filmfabriek Poly goon, de N.V. Filmfabriek Profilti en de heer C. van Willigen, Rotterdam. Verder ontvingen alle deelnemers aan het tournooi een herinneringsbekertje. Met een toepasselijk woord overhandigde de heer Mie dema de prijswinnaars hun prijzen, welke bijzonder in de smaak vielen. Hierna dankte de heer Dujardin, namens het organi satiecomité, de Bondsvoorzitter voor het feit, dat hij de tijd had weten te vinden om het slot van het tournooi tot een werkelijk evenement te maken. Tenslotte richtte spre ker zich tot mevrouw L. Vaal-de Rooy, die gedurende het gehele tournooi op voortreffelijke wijze de administratie had bijgehouden, en overhandigde haar namens het orga nisatiecomité een aardiee attentie. Daarna dankte de heer C. J. Blad namens alle deel nemers de organisatoren van het tournooi in een vlotte speech, waarin hij de wens uitspraak, dat deze traditie ook over twee jaar zal worden voortgezet. Als blijk van waardering overhandigde spreker de heren Miedema, Vaal en Dujardin een goed gekoelde fles, terwijl ook mevr. Vaal een attentie kreeg voor haar vele goede zorgen. In het clubhuis van het tennispark Beekhuizen werd in appel sapglazen de inhoud van de door de heer Blad aange boden flessen door de deelnemers genuttigd. Al met al kunnen zowel de deelnemers als de organi satoren terugzien op een geslaagd tennistournooizij hopen op een herhaling in 1961.

Film | 1959 | | pagina 16