Duizenden kinderen bezochten de jeugdvoorstellingen in de Filmweek. Bij het installeren van het Bestuur van de ..Stichting Filmweek Arnhem 1959" heeft de Burgemeester van Arnhem, de heer Ch. G. Matser, de wens geuit, tijdens de „Filmweek Arnhem" speciale jeugdvoorstellingen te orga niseren. Door de besturen van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem, de Stichting Film en Jeugd en de Stichting Arnhemse Schoolbioscoop werd in gemeenschap pelijk overleg besloten: 1. Een jeugdvoorstelling te geven voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van de lagere scholen. Hier voor zou ,.Film en Jeugd" enige films ter beoordeling aan de keuringscommissie van de Arnhemse School bioscoop zenden. 2. Een voorstelling voor de hoogste klassen van de scho len voor Voorbereidend Hoger- en Middelbaar Onder wijs, Kweekscholen en Kunstacademie te geven. 3. Een voordracht met filmfragmenten voor docenten van de Arnhemse scholen te laten houden door Dr. J. L. M. Peters, directeur van het Nederlands Filminstituut. In een terugblik op de Filmweek mogen wij consta teren, dat deze drie punten een belangrijk onderdeel ge weest zijn van het grote filmgebeuren tijdens het Holland Festival. Als jeugdfilm werd uitgekozen ,.De Sneeuw koningin", naar het bekende sprookje van H. Ch. Ander- sen, een zeer bijzondere Russische tekenfilm. De eerste voorstelling werd op 19 Juni te 10.30 uur in het Palace Theater geopend door de Burgemeester van Arnhem, de heer Ch. G. Matser. In 11 voorstellingen zagen 6000 leerlingen van 78 lagere scholen met groot enthousiasme dit prachtige filmwerk. De resultaten van een teken wedstrijd, die door het Bestuur van de Arnhemse School bioscoop werd uitgeschreven, bewijzen hoe intens dit sprookje door de jeugd werd beleefd. Het succes van deze voorstellingen werd nog eens door de Burgemeester onderstreept in zijn woorden bij de galapremière op Vrijdagavond 19 Juni in het Rembrandt Theater: .„Wan neer de komende week het filmfestival een aandacht en waardering mag vinden, even groot als de jeugd heden morgen voor de film ..De Sneeuwkoningin" toonde, dan ben ik ervan overtuigd, dat de filmweek Arnhem zal slagen In het Gemeentemuseum werd een specifiek filmpro gramma vertoond, dat samengesteld werd door het Neder lands Filmmuseum. Het was bestemd voor de rijpere jeugd. Een fragment uit de Hongaarse film „Caroussel" bewees, dat de Avant garde" nog steeds leeft. 800 leerlingen van de hoogste klassen der Middelbare scholen zagen in 8 voorstellingen dit programma. 24 DE JEUGD NAAR DE EILM

Film | 1959 | | pagina 24