centra dicht bij elkaar lagen en dat de grote afstanden in Den Haag een handicap hier niet golden. Bewondering was er voor het gemeentemuseum en zijn prachtige ligging. Drs. B. M. Sweers heeft in zijn kwaliteit van voorzitter van het bestuur Stichting Filmweek Arnhem 1959 met vaderlijke zorg en grote toewijding overal acte de présence gegeven en adviezen en inlichtingen ver strekt. Voor de activiteit van Arnhemse zijde niets dan lof. Directie en personeel van „Rembrandt" hebben uren extra gewerkt om voor een goede entree te zorgen. Wanneer over twee jaar Arnhem het festival weer binnen zijn muren krijgt is het te hopen dat de evenementen, die thans zo dicht achter elkaar „lopen" (Filmweek Nato-taptoe, Ballet Holland Festival) wat meer gespreid kunnen komen te liggen. Dat ze nu elkaar snel opvolgen kwam ook door het late bekend worden van de filmweek alsmede de voorbe reiding." 25 Juni 1959. Arnhems Dagblad" ..Door haar perfecte organisatie en door de strenge voorselectie van de te vertonen films, wint deze Arnhemse Filmweek aan diepgang en betekenis". „Het is een vermoeiende week geweest voor wie dagelijks met deze filmweek in touw was, maar ook een week, die ongetwijfeld voor Arnhem en de film van grote belangstelling zal blijken te zijn. Een week lang immers heeft onze stad in het brandpunt van de belangstelling van geheel filmlievend Nederland gestaan, en ook de belangstelling van buiten de grenzen was ditmaal bepaald niet minder dan de eerste keer. Door haar perfecte organisatie en door de strenge voorselectie van de te vertonen films, wint deze Arnhemse Filmweek aan diepgang en betekenis en ongetwijfeld zal het zo zijn, dat zij in de toekomst een begrip wordt waarmee men in de filmwereld terdege rekening houdt. Daarom ook is het goed, zoals Drs. Sweers in zijn slotwoord zei de, dat men reeds nu begint zich te prepareren op de volgende Arnhemse Filmweek, die over twee jaar gehouden zal worden, teneinde nauwlettend in het oog te houden dat alles wat op filmgebied interessant is, op deze Arnhemse en nationale manifestatie steeds beter aan zijn trekken komt. Daarmee zijn allen gebaat, die bij de film betrokken zijn." 25 Juni 1959. „Het Binnenhof" „Waar Filmweek in 1961?" „De Internationale Filmweek Arnhem 1959 is artistiek een kleine openbaring geweest en mag worden gekenschetst als de beste filmmanifestatie, die er tot dusverre in Nederland op deze wijze heeft plaatsgevonden. Er wordt de laatste tijd veel gesproken over artistieke beroering in het internationale filmkamp. Nieuw talent treedt aan, aldus beweert men en dit nieuwe talent zal ertoe bijdragen om de film uit haar onzekere positie te halen, waarin hij o.a. tengevolge van de opmars van de televisie is geraakt. Het zijn allemaal hypotheses, want niemand weet nauwkeurig in hoeverre andere verschijnselen als b.v. intensievere besteding op ander terrein voor het doorbrengen van de vrije tijd, op alles Boven: Joris Ivcr.s kwam uit Parijs over voor de vertoning van zijn film ..La Seine a rencontre Paris". Rechts: de heer Jean Néry, vertegen- vjoordiger van de Unifrance Film, in ge sprek met Mr. J. den Daas, Secretaris van de Stichting Filmweek Arnhem. IBelangstelling uit

Film | 1959 | | pagina 36