In Memoriam Reclame in de televisie Toelating lidmaatschap Het Hoofdbestuur heeft tot het lidmaatschap van de Bond toegelaten o.a. op voorwaarde, dat hiertegen binnen 8 dagen na de verschijning van deze publicatie geen geldige bezwaren zijn ingediend: de heer A. B. M. van Royen, Van Baerlestraat 84 boven, te Amsterdam, exploitant van het Edison Theater aldaar; de N.V. Rema, Kalverstraat 226, te Amsterdam, exploi- tante van het Capitol Theater aldaar; mevrouw M. C. C. J. Heinstman-Wilson, Gerritsland 69 te Hoorn, exploitante van het Winston Theater te Hoorn; de nieuwe firma Erven H. J. Caubo, Van Cleefstraat 27 te Venlo, (firmanten: mevrouw de weduwe H. W. H. Claessens-Caubo, de heer J. L. Caubo en de heer J. H. J. van Beek), exploiterende het City Theater aldaar; mevrouw K. Falkenburg v. d. Horst, Nieuwe Heren gracht 117 te Amsterdam, exploitante van enige perma nente bioscopen-A en B, alsmede van de reizende bio scoop S.O.S. film; mevrouw A. M. M. Heuvers van de Wouw, Burg. van den Elzenlaan 23 te Oss, exploitante van het Royal Theater aldaar; de firma M. J. Philipse, (firmanten: mevrouw F. Phi- lipse-Gorzeman, alsmede de heren M. J. Philipse Jr. en E. Philipse), Nobelstraat 65, Brielle, exploiterende de bioscopen Luxor te Brielle en Verenigingsgebouw te Rockanje. Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten: de N.V. Nederlandsche Filmproductie Maatschappij te Rot terdam. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen de Handelsvennootschap Asta Theater, voormalig ex ploitante van het Capitol Theater te Amsterdam; de firma Van Ouds De Waterwolf, voormalig explot tante van de gelijknamige bioscoop te Badhoevedorp en Royal Theater te Hoofddorp; de firma M. C. C. J. Heinstman-Wilson C. C. L. M. van der Meulen-Wilson, voormalig exploitante van het Winston Theater te Hoorn de heer J. Santé Thediga, voormalig exploitant van de bioscopen Diana te Assen alsmede Odeon en Schouwburg te Zutphen; de voormalige firma Erven H. J. Caubo, waarvan wijlen de heer E. A. J. Claessens medefirmant was, exploitante van het City Theater te Venlo de firma Havofilm te Voorburg, voormalig exploitante van de gelijknamige reisbioscoop. Liquidatie waarborgsommen In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de firma Van Ouds De Waterwolf te Aalsmeer, de heer J. Santé Thedinga te Zutphen, wijlen de heer D. Falkenburg te Amsterdam en wijlen de heer M. J. Philipse Sr. te Brielle worden de leden van de Bond en van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten uitgenodigd, eventuele vorderingen op genoem de voormalige leden schriftelijk en gemotiveerd binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie bij het Bondsbureau in te dienen. Beëindiging donateurschap Het Hoofdbestuur heeft op haar verzoek van het dona teurschap vervallen verklaard de N.V. Optische Industrie De Oude Delft, Oude Delft 36. te Delft. Op 13 Juni is overleden na een langdurig maar moedig gedragen lijden, de heer L. M. van Swieten de Blom, directeur van de N.V. Harpo. exploitante van een bio scoopreclamebedrijf te 's-Gravenhage. De heer Van Swieten was jarenlang Penningmeester van het Bestuur der Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten, voor welke functie hij in Mei 1957 bedankte, Voorts maakte hij in de loop der jaren deel uit van enige commissies van genoemde vereniging. De heer Van Swieten was een bekende figuur, ook in de bioscoop-wereld, die als zakenman en als mens zeei goed stond aangeschreven. Zijn verscheiden heeft niet alleen zijn collega's maar ook zijn vele vrienden, en relaties in het bioscoopbedrijf diep getroffen. Zij waren helaas niet in de gelegenheid hem de laatste eer te bewijzen, aangezien de bijzetting van het stoffelijk overschot op zijn uitdrukkelijk verlangen in alle stilte plaatsvond op de Begraafplaats Nieuw Eykenduynen te 's-Gravenhage, op 16 Juni j.1. Het Bestuur van de Vereeniging van Bioscoopreclame- Exploitanten en het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond hebben aan de familie Van Swieten de Blom en aan de ondernemingen, waarvan de overledene directeur was, deelneming betuigd met dit verlies. Moge de heer Van Swieten in vrede rusten. Te Bergen is op 19 Juli, slechts 53 jaar oud, onver wacht overleden de heer G. Fopma, exploitant van het Victoria Theater te Alkmaar. De heer Fopma kwam in 1952 in het bedrijf, toen hij het Victoria Theater aldaar had gekocht en voor de exploitatie daarvan toestemming verwierf van het Hoofdbestuur van de Bond. Hij spaarde geen moeite en kosten om deze bioscoop up to date te houden. Hij restaureerde zijn zaak in een tijdsbestek van zeven jaar drie maal en voorzag het steeds van de modern ste snufjes op bioscoopgebied. Daarmede gaf hij blijk, een goede kijk te hebben op de eisen welke de opkomst van tal van andere concurrerende ontspanningsmedia aan ons bedrijf stelt. Het Hoofdbestuur heeft aan Mevrouw T. Fopma-van Zoonen deelneming betuigd met haar verlies. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot ge schiedde op Woensdagmiddag 22 Juli op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkdijk te Bergen (N.H.), in aan wezigheid van vele vrienden en bedrij f sgenoten, waarbij het Hoofdbestuur vertegenwoordigd was door de heer J. P. M. A. Smulders. De Ministerraad heeft zich in zijn vergadering van 5 Juni j.1. in beginsel uitgesproken voor het toelaten van reclame in de televisie. De Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen zal thans, na overleg met de daar voor in aanmerking komende instanties een concreet voor stel uitwerken over de wijze, waarop deze beginselbeslis sing het beste kan worden ten uitvoer gelegd. Alvorens tot deze uitvoering over te gaan, zal de Regering terzake een nota aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal toe zenden. 50

Film | 1959 | | pagina 48