Geschenkbon nen :.^IIVë^KIMM)I# Het Bedrijfsbesluit op de Geschenkbonnen, dat de Leden raad op 17 November j.1. heeft vastgesteld, vertoont een bijzonder aspect, waarop hier nog wel eens de aandacht mag worden gevestigd. Het is namelijk in het internatio nale bioscoopbedrijf uniek, dat het systeem van geschenk bonnen landelijk wordt toegepast en wel zodanig, dat de bonnen in alle bioscopen verkocht worden en door alle bioscopen in het gehele land als betaling voor toegangs- kaarten worden geaccepteerd. Bij het ontwerpen van het plan, waarvan het initiatief is uitgegaan van de Studiecommissie Publiciteit, heeft men vooral het oog gericht op het kweken van goodwill door het bieden van service aan het publiek, met daarnevens de bedoeling de bioscoop eens op een nieuwe wijze in de publieke aandacht te brengen. Overigens ligt het voor de hand, dat er geruime tijd zal moeten verstrijken eer de geschenkbon werkelijk is ingeburgerd, zodat men niet kan verwachten, dat er in de aanloopperiode grote aantallen geschenkbonnen zullen worden verkocht. Het past in deze gedachtengang om slechts beperkte reclame voor de geschenkbonnen te maken, weshalve vol staan is met een affiche, bestemd om op een opval lende plaats aan of bij de kassa of in de hal van de bio scoop te worden opgehangen, alsmede een projectieplaat, bestemd om in alle voorstellingen te worden vertoond. Daaraan is later toegevoegd een opvallende advertentie in een groot aantal dagbladen. De keuze van een modern ontwerp voor affice en projectieplaat is mede bepaald door het verlangen het publiek het moderne karakter van het bioscoopbedrijf te demonstrereen. Extra exemplaren van het affiche zijn voor alle leden beschikbaar. Het Bondsbureau heeft aan elk lid-bioscoopexploitant een aantal geschenkbonnen van 5,en 2,50 gezonden. De bonnen van 5,bevatten 4 coupons, die van 2,50 twee coupons van 1,25. Deze bonnen kan het publiek aan de kassa van elke bioscoop kopen. De kassière schrijft of stempelt de datum van uitgifte op de bon. De leden nemen deze bonnen als betaling voor toegangskaarten aan. Hetzelfde geldt voor de afzonderlijke coupons, echter uitslui tend voor zover deze nog niet van de geschenk bon zijn losgemaakt. plaar van de afrekenstaat, dat aan het Bondsbureau wordt gezonden. De bij de kassa in ontvangst genomen geschenkbonnen of coupons zendt het lid, na verwijdering van de voor hem bestemde contrólestroken, aan het Bondsbureau. De serie- nummers en -letters der ingeleverde bonnen of coupons en het totale bedrag daarvan worden op het aan het Bonds bureau te zenden exemplaar van de afrekenstaat van de desbetreffende vertoningsweek vermeld. Het bedrag der ingeleverde bonnen of coupons wordt in rekening-courant met de aan de Bond verschuldigde Bondsbijdrage ver rekend. Het is de leden verboden de geschenkbonnen of cou pons geheel of gedeeltelijk in geld uit te betalen. Het is noodzakelijk, dat de leden steeds tijdig voor aan vulling van hun voorraad geschenkbonnen zorgdragen. Het verdient aanbeveling deze bonnen schriftelijk bij het Bondsbureau te bestellen. Voor het overige moge verwezen worden naar de tekst van het nieuwe reglement, welke in concept is toegevoegd aan circulaire no. 254 van het Hoofdbestuur d.d. 21 Octo- ber j.1. aan de leden. Binnenkort verschijnt een nieuw boekje met de volledige tekst van dit reglement. Het welslagen van het systeem der geschenkbonnen is voor het overgrote deel afhankelijk van de wijze, waarop de leden het publiek bij de verkoop der bonnen van voor lichting dienen en de service, welke zij aan het publiek bij het inleveren van bonnen of coupons verlenen. Duide lijke instructies aan het personeel zijn daarvoor een eer ste vereiste. Wij zijn ervan overtuigd, dat als alle leden en hun personeel aan de uitvoering van het systeem der gerchenkbonnen hun volle medewerking verlenen, deze actie, hoe bescheiden ook op zichzelf, een succes zal worden. De leden dragen de opbrengst der verkochte bonnen aan het einde van iedere vertonings week aan het Bondsbureau af. De serienum- mers van de verkochte bonnen en het totale be drag daarvan worden vermeld op het exem- H e e r S a n ds c h e Bi o se o op-Bond laatstelijk goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 25 november 1948, No 39 Bondsbureau: Jan Luykenstraa? 2, Amsterdam 11

Film | 1959 | | pagina 12