Sinds de op 10 September j.1. te Wenen gehouden ge meenschappelijke vergadering van de Unies van produ centen en exploitanten besloot tot de instelling van een gemeenschappelijk orgaan voor de onderscheiden takken van het filmbedrijf, is er met voortvarendheid aan de verwezenlijking van dit initiatief gewerkt. Een werkcom- missie. gevormd door de heren Eitel Monaco, Düby en Trichet, heeft in vrij korte tijd het ontwerp-statuten voor bereid, zodat reeds op 6 November j.1. te Parijs kon wor den overgegaan tot de actuele oprichting van het Bureau International du Cinéma. Deze oprichtingsvergadering werd bijgewoond door ver tegenwoordigers van de vier betrokken internationale be drijfsorganisaties, te weten: de Internationale Unie van Bioscoop-Exploitanten (Union Internationale de 1'Exploi- tation Cinématographique), de Internationale Federatie van Verenigingen van Filmproducenten (Fédération In ternationale des Associations de Producteurs de Films), de Internationale Bond van Filmtechnische Industrieën (Confédération Internationale des Industries Techniques du Cinéma) en de Internationale Federatie van Vereni gingen van Filmverhuurders (Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films). Van Neder landse zijde waren op deze bijeenkomst aanwezig de Voor zitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Miedema, de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman, en de heer C. S. Roem in zijn kwaliteit van Bestuurslid van de Internationale Bond van Filmtechnische Industrieën. Zoals in de considerans van de statuten tot uitdrukking komt. is dit initiatief genomen in de overtuiging, dat het internationale filmbedrijf de moeilijkheden, waarmede het geconfronteerd wordt, alleen zal kunnen oplossen door gemeenschappelijke samenwerking van alle bedrijfstakken. Het bureau wordt gevormd door de vertegenwoordigers van elk der vier bedrijfstakken van het filmwezen, die zijn aangewezen door de reeds genoemde internationale repre sentatieve organisaties en wel in een verhouding van zes vertegenwoordigers per bedrijfstak. Er wordt minstens een maal per jaar vergaderd of op verzoek van een der vier internationale bedrij f sorganisaties. Men heeft in dit Bureau een soepele organisatie willen scheppen, welke in staat zal zijn de nodige activiteit te ontplooien in rechtstreekse samenwerking met de inter nationale organisaties en haar secretariaten, die evenzo mede tot taak zullen hebben de problemen te bestuderen en aan de hand daarvan een documentatie te verzamelen en samen te stellen over de betrokken vraagstukken. Bo- Het B.I.C. opgericht

Film | 1959 | | pagina 3