Verwarming en ventilatie Uitvoering Bert Haanstra gaat nieuwe speelfilm maken Aan de onderkant van deze koven zijn lichtpunten zuigen, terwijl de afzuigkanalen van de verwarming dienst (gloeilampen) voor werkverlichting en noodverlichting. doen voor toevoer van verse lucht. Voor dekoratie zijn aan weerszijden zeven vierkante wandlichten, met motieven als in de hal, geplaatst. Het filmdoek wordt aangestraald door acht lampen, welke in het plafond zijn weggewerkt. De stoelen zijn van hout, in matzwarte uitvoering, met gele suwide bekleding, op schuimrubber. In de rechterwand zijn de nooduitgangen, welke bij opeenvolgende voorstellingen eveneens gebruikt kunnen worden. De acoustiek is voortreffelijk, dank zij het aanbrengen van steenwolplaten op de achter- en zijwanden en tevens boven de suwide bespanning van het plafond. Achter het filmdoek is een isolatie- en absorptiemateriaal aange bracht. Via anemostaten in het plafond van de zaal wordt warme lucht ingeblazen. Langs de wanden in de vloer zijn kanalen gemaakt, afgedekt met roosters, waardoor de lucht wordt afgezogen. Op het dak zijn twee ventilatoren geplaatst, teneinde de bedorven lucht via geperforeerde platen, welke rond om het stucwerk van het plafond zijn aangebracht, af te Aan de tot standkoming van dit theater werkten mee: Aannemersbedrijf Postma en Dijkstra te Balk; Schilders bedrijf Peereboom te Steenwijk; Electro-Technisch Bu reau Brandsma te Steenwijk en de Emmer Verwarmings maatschappij te Ëmmen. In de cabine zijn de allernieuwste projectie-apparaten van Philips opgesteld, met waterkoeling. Voorts zijn de stoelen geleverd door Fibrocit te Brussel en de hard- glazen deuren door de Fa. Houwink te Sneek. Door de voortreffelijke samenwerking is het mogelijk geworden dit theater in een korte tijd op te leveren. JAN DE VRIES, Architect. Samen met de schrijver Jef van der Heyden werkt Bert Haanstra momenteel aan scenario en filmbewerking voor een tweede speelfilm, die de voorlopige titel draagt: „De zaak M.P." Deze film, die wederom het karakter van de „light comedy" heeft, zal gedeeltelijk in Nederland, gedeeltelijk in Vlaanderen spelen en zal een Nederlands- Belgische co-productie worden. Het zig-zagvormige middengedeelte van het plafond loopt van de achterwand door tot op de voorwand, waar het door het filmdoek wordt on derbroken.

Film | 1959 | | pagina 9