Wijziging Naam- en Adhreslijst De operateursexamens Opgave no, 5 grafische systeem, maar met behulp van electronen- stralen. Voor de opname is een televisiecamera nodig. De opnamen zijn in tegenstelling tot de magnetische en fotografische, dadelijk na de opname zichtbaar. Zij behoeven niet ontwikkeld of anderszins bewerkt te worden. De opnamen kunnen dadelijk na het opnemen gepro jecteerd of via de televisie uitgezonden worden. De thermobeelden kunnen dadelijk na de opname wor den uitgewist. Evenals een magneetband kan de film dan opnieuw gebruikt worden. De thermobeelden kunnen, zoals bijv. gramofoon- platen, door een perssysteem vermenigvuldigd worden. Met de thermofilm is inmiddels voor een speciaal pu bliek in Amerika een proefvoorstelling gegeven. Dit be tekent evenwel niet dat de nieuwe filmsoort het experi mentele stadium reeds zou hebben verlaten. Verwacht wordt dat de uitvinder, Dr. Glenn, nog wel geruime tijd nodig zal hebben om het procédé zodanig te vervolmaken dat het op ruime schaal toepassing kan vinden. De daarvoor noodzakelijke opname-apparatuur schijnt minder omvangrijk te zijn dan die voor de mag netische beeldregistratie. Verdere gegevens ontbreken echter nog. De jaarlijkse operateursexamens zullen dit jaar voor wat betreft het schriftelijk gedeelte plaats vinden op 1 en 2 Juni, waarna het mondeling examen volgt in de laatste week van Augustus, en wel op 30 en 31 Augustus met 1 September als reservedatum. Op laatstgenoemde data zal tevens het examen ter verkrijging van het practijk- certificaat worden afgenomen. De inschrijving voor de examens is inmiddels open gesteld en de gezamenlijke werkgevers in het bioscoop bedrijf hebben hiervan schriftelijk bericht ontvangen. Hier zij nog slechts herhaald het bij die gelegenheid gedane dringende verzoek om vooral niet te verzuimen de daar voor in aanmerking komende operateurs tijdig kennis te geven van de inschrijvingsperiode. De inschrijving voor de examens sluit namelijk op 20 Mei a.s. Inschrijvingsformulieren kunnen bij het secretariaat van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bio scooppersoneel, dat op het Bondsbureau is gevestigd, worden aangevraagd. Pag. 2: Hoofdbestuur Alle jaartallen 1960 veranderen in 1963. De vermelding L. Groen, Amsterdam, Gedelegeerde, veranderen in vacature. De vermelding ,,M. Desmet, Eindhoven" ver anderen in: Drs. J. A. M. Bouts, Geleen - 1963. Pag. 3. Bedrijfsafdeling Filmverhuurders De vermelding „L. Groen, Amsterdam, Pen ningmeester" veranderen in: W. J. F. van Ewijk, Amsterdam 1961. De vermelding ,,J. P. M. A. Smulders Am sterdam" veranderen in: W. Hemelraad, Utrecht 1961. Toevoegen bij C. S. Roem, 's-Gravenhage: Pen- Pag. 7 Pag. 9 Pag. 10 Pag. 14: Pag. 17 Pag. 35 Pag. 38 Pag. 39 Pag. 41 Pag. 45: Raad van Beroep De naam C. H. de Lange, Alkmaar veranderen in W. F. Dubbeldeman, Amsterdam. Commissie Nieuwe Zaken De samenstelling, waarin enige mutaties zijn aangebracht, aldus wijzigen: C. J. Blad, Amsterdam M. J. W. Peters, Venlo J. L. Paerl, Amsterdam K. F. J. Wijsmuller, Amsterdam L. van Dommelen, 's-Gravenhage H. Zondervan. Leeuwarden l Leden exploitanten Leden-film- verhuurders W. Hemelraad, Utrecht L. W. R. Meyer, Amsterdam Plv.v.leden exploitanten Plv.v.leden- film-ver- huurders nmgmeester. Filmhuurschuldcommissie De vermelding ,,L. Groen, Amsterdam" wijzi gen in: C. S. Roem. 's-Gravenhage. Alkmaar, Cinema en Rex Toevoegen als leider J. W. A. Weber. Amsterdam, Hollandia en Nova Schrappen wegens opheffing per 29 April 1960: Hollandia Bioscoop, N.Herengracht 117. Achter de accolade voorts met ingang van 15 Mei wijzigen het corr.-adres. N.Herengracht 117, tel. 244103 in: Jacob Marisstraat 92, tel. 187441. Voorts schrappen J. J. M. Kusters, leider/proc.-houder. Idem op pag. 28 onder Didam en daar tevens de vermelding Amsterdam-Hollandia, N. He rengracht wijzigen in Amsterdam-Nova. Idem op pag. 32 onder Elten en ook de ver melding Amsterdam-Hollandia, N.Herengracht veranderen in Amsterdam-Nova. Idem op pag. 51 onder Lobith en op pag. 80 onder S.O.S. Film. Amsterdam, Cinema Du Midi Schrappen na N.V. Netem: proc.houder A. Den ker. Glanerbrug Toevoegen na Tolstraat 22: ,,(C. Obdeyn, lei der)". 's-Gravenhage Toevoegen tussen Metropole en Musica Theater Du Midi, De Carpentierstraat 141 d, 855770, Maatschappij tot Exploitatie van Bio scoop-theaters Du Midi N.V., M. S. Schaap, directeur, privé adres: Doorniksestraat 12, tel. 557848. Groningen Toevoegen aan de telefoonnummers bij Camera en Studio de volgende vermelding: ,,(b.g.g 37400) der; H. J. Albers, leider)" Haarlem, Palace etc. Schrappen achter de accolade de vermelding: Mevr. Th. P. A. Desmet, bedrijfsdirectrice. Hoensbroek, Luxor en Palace. De vermelding van deze bioscopen als volgt ver anderen (Drs. A. R. Peddemors, algemeen lei- 38

Film | 1960 | | pagina 38