VoorgeTel Aeoustiek De Cabine meet, en is daarvan slechts gescheiden door een houten wand, welke bekleed is met rosé acella. De toneelvloer ligt 100 cm boven de zaalvloer, hetgeen voor het publiek een waarborg is, dat het bij andere voorstellingen dan filmvertoningen, het geheel „ten voeten uit" kan zien. De afmetingen van het toneel bedragen 6]/^ x 17 m, waarbij de achterwand tevens dienst doet als projectie scherm (muurprojectie). Het toneel is geheel onderkel- derd, waarin moderne kleedkamers alsmede de verwar mingsinstallatie en de luchtcompressor zijn geprojecteerd. Het toneelgordijn is. evenals verlichting, geheel auto matisch bedienbaar vanaf het toneel zelf en vanuit de filmcabine. In de voorgevel zijn twee reclamekasten aangebracht, groot 2 x 3 m en in de zijwanden van de overdekte entree eveneens twee kasten van elk 2^ x 2^ m. Deze verlichte vitrines en de verlichte hal verlenen de voorgevel bij avond een feestelijk en uitnodigend karakter. Met medewerking van het Philips' Acoustisch Advies bureau is een acoustiek ontstaan, welke uitstekend is. En wel door het aanbrengen van diverse materialen, het be werken van de zaalmuren, toneel, plafond enz. volgens rapport en schets van genoemd Adviesbureau. Boven de hal is een ruime directiewoning geprojecteerd waarin is opgenomen de filmcabine, welke een afzonder lijke ingang heeft vanuit de overdekte voorruimte entree. De cabine is uitgerust met twee Philips FP 56 projec toren voorzien van Bauer Hl 75 lampenbuizen. Naast iedere projector bevind zich een schakelpaneel waar men door middel van drukknoppen de verduisterings-trafo's in werking kan stellen en iedere gewenste lichtsterkte in de zaal automatisch kan regelen. Op deze panelen is verder een 4 standenschakelaar aangebracht om het kader auto matisch in te stellen op Normaal, wide screen, cinema scope of dicht. De projectie is vrijwel horizontaal. Verder is op deze verdieping aangrenzende aan de cabine een schakel ruimte geprojecteerd waarin de gelijkrichters, ver- duisteringstrafo's, noodverlichtingsagregaat en diverse ver deelkasten zijn ondergebracht, een pakruimte voor het opbergen van films enz., verder een toilet voor de operateur. Een kanaal in de vloer van de schakelruimte en de cabine waarin alle electrische leidingen en reserveleidingen zijn ondergebracht, is een waarborg dat bij uitbreiding of invoering van eventuele nieuwe systemen, geen kap of breekwerk hoeft plaats te vinden, terwijl men bij een eventuele storing alle leidingen onder controle heeft. De uitvoering De verwarming geschiedt door twee ketels met olie branders. De zaal heeft airconditioning, terwijl de hal. woning, cabine enz. verwarmd worden door radiatoren. De temperatuur van de zaal kan vanuit de zaal alsmede vanuit de cabine geregeld worden. Tot slot enkele algemene gegevensDe bouwvergunning werd in Juli 1956 verleend en met de bouw werd in Sep tember van dat jaar een aanvang gemaakt. De bioscoop kon door de echtgenote van de Burgemeester geopend worden op 4 Juli 1957. Aannemer was de Firma Feldker en Co. te Schaesberg, welke met de onderaannemers een prachtig werkstuk heeft tot stand gebracht. De algemene leiding berustte bij de heer J. P. H. Bertram, de tech nische leiding bij Ir. Sentser en de heer C. J. J. Bertram. A. G. JANSSEN, Architect. Het toneel vormt als het ware een geheel met de zaal en is daarvan slechts door een houten wand ge scheiden. De toneel vloer ligt een meter boven de vloer van de zaal, waardoor ook bij andere dan film voorstellingen een goed uitzicht is ont staan.

Film | 1960 | | pagina 14