„De Rotterdammer" publiceert filmrecensies Het Hoofdbestuur van de Nederland- sche Bioscoop-Bond heeft een speciale prijs ingesteld als blijk van erkenning voor bijzondere pres taties op het gebied van de filmkunst. De prijs stelt een open- bloeiende roos voor ter grootte van ne gentien centimeter. De roos is een fraai specimen van zilver smeedwerk en is ver vaardigd in hei ate lier van de bekende zilversmid Leo Brom te Utrecht. Het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond heeft bij het verlenen van zijn opdracht beoogd een artistiek verant woord kleinood te doen vervaardigen, dat voor de onder scheiden kunstenaar een waardevol bezit is. De zilveren roos is voor de eerste keer door de Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Miedema, uitgereikt tijdens de sluiting van Cinestud, 1960 te Amsterdam. De prijs werd toege kend aan de Tsjechi sche inzending „Sou- sto" (Een mondvol). In het augustus/september nummer van Film hebben wij melding gemaakt van het voornemen van de redactie van het (Christelijk) „Zeeuwsen Dagblad" om na uit voerige overwegingen een begin te maken met het publi ceren van filmrecensies. Wij hebben dat een verheugend verschijnsel genoemd, omdat daaruit naar ons oordeel bleek, dat ook in orthodox-protestantse kringen steeds meer het oordeel groeiende is, dat film en bioscoop insti tuten zijn, die men niet zonder meer kan verwaarlozen. Dat wij ons daarin niet hebben vergist moge blijken uit het feit, dat ook in het orthodox-protestantse dagblad „De Rotterdammer" thans regelmatig filmrecensies zijn opgenomen. „De Rotterdammer" is een dagblad, dat bij een omvangrijke protestants-christelijke lezerskring in en om Rotterdam een grote mate van gezag geniet. Men mag uit het opnemen van filmrecensies in dit blad afleiden, dat de redactie van mening is, dat er onder haar lezers velen zijn, die voorlichting over films op prijs stellen. Ook de redactie van „De Rotterdammer" erkent aldus de grote betekenis, die de film heeft voor een goede en verantwoorde ontspanning van het Nederlandse volk. Maar tevens houdt dit een erkenning van onverdachte zijde in, dat de goodwill van het film- en bioscoopbedrijf bij het protestantse volksdeel groeiende is. Het is verheu gend deze ontwikkeling thans opnieuw te kunnen signa leren.

Film | 1960 | | pagina 10