Vorstelijk bezoek aan Bio NEDERLANDS FILMMUSEUM AMSTERDAM Voor het bestuur van de Stichting Bio-Vacantie- oord, zonder twijfel ook voor het gehele film- en bioscoop bedrijf, dat Bio-Vacantieoord zo'n goed hart toedraagt en voor allen, die door hun milde gaven het werk van de Stichting mogelijk hebben gemaakt, is het een blijde ver rassing geweest, dat Hare Majesteit de Koningin de wens te kennen had gegeven om tijdens het werkbezoek, dat zij op dinsdag 11 juli aan de kop van de provincie Noord- Holland bracht, ook het Bio-Vacantieoord ..Russenduin" te Bergen aan Zee met een bezoek te vereren. Niet in het minst gold deze verrassing ook de directrice, mejuffrouw M. F. Heetveld, haar medewerksters en de kinderen, die, zoals te begrijpen valt, in een feestelijke stemming en vol spanning het Koninklijke bezoek tege moet zagen. Vanaf de ingang van het terrein was de weg, die de Koningin door het duin zou gaan, met vlaggetjes en guirlandes versierd, terwijl „Russenduin" zelf ook in een feestelijk gewaad was gestoken. Hare Majesteit de Koningin arriveerde tegen half zes in „Russenduin" en het was haar niet aan te zien, dat zij een druk werkbezoek achter de rug had, dat 's ochtends om tien uur al in Schermerhorn was begonnen en met een korte lunchpauze aan het Zwanenwater bij Callantsoog de gehele dag had geduurd. Het bezoek voltrok zich langs de stadjes en dorpen van Noord-Holland, door de duinen, langs de Hondsbossche Zeewering naar Bergen. De Koningin was vergezeld van haar dame du palais, mevrouw W. A. Repelaer van Driel geboren van der Wil ligen en door haar adjudant, luitenant-kolonel J. Le Heux. Ook de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr M. J. Prinsen en het college van Bur gemeester en Wethouders van de gemeente Bergen ver gezelden de Koningin bij haar bezoek aan Bio-Vacantie oord. Even voor het bordes werd de hoge gast begroet door het dagelijks bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord en de directrice van „Russenduin". Vervolgens nam de vorstin de hulde van de kinderen in ontvangst. Een Bio- liedje, dat speciaal ter ere van het Koninklijke bezoek was geschreven, vormde de welkomstgroet van de kinderen. Temidden van een haag van verzorgsters en kinderen be trad de Koningin het gebouw, waar zij in een van de bovenzalen met haar gevolg en de leden van het bestuur de thee gebruikte. Bij deze gelegenheid werd de vorstin verrast met een voordrachtje van een aantal kinderen, die elk een tuiltje bloemen aanboden en een toepasselijke vers regel declameerden. Op een palet gestoken werden de bloe men aan de Koningin overhandigd. Daaraan werd later nog een album met tekeningen toegevoegd: ieder kind had de opgave gekregen om uit te beelden, hoe het zich de komst van de Koningin had voorgesteld. Inmiddels hadden de heren Joh. Miedema, R. Uges en W. K. G. van Royen de gelegenheid om Hare Majesteit 105

Film | 1961 | | pagina 3