Opening Film week Arnhem Het fraaie Rembrandt Theater te Arnhem vormde op maandagavond 5 juni het toneel van een stijlvol gebeuren: de opening van de Internationale Filmweek Arnhem 1961, waarvoor een zeer grote belangstelling bestond. Reeds even na acht uur vormde zich in de hal van het theater een gezellig koutende schare van bezoekers, die vol span ning de komende gebeurtenissen afwachtten. Voor het Rembrandt Theater verzamelden zich vele nieuwsgierigen, die het aanrijden van de genodigden gadesloegen. Tot de genodigden behoorden de staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en W etenschappen, mr Y. Scholten. de directeur-generaal voor de Kunsten en de Buitenlandse Culturele Betrekkingen van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, dr H. J. Reinink. tevens voorzitter van de Stichting Holland Festival, de commis saris van de Koningin in de provincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers, leden van het college van Gedeputeerde Sta ten van de provincie Gelderland, Burgemeester er Wet houders en vele leden van de gemeenteraad van Arnhem. het bestuur van de Stichting Internationale Filmweek Arn hem 1961. de voorzitter en de leden van het Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en leden van de Af delingsbesturen van de Bond. vertegenwoordigers van de besturen van de Nederlandse Beroepsvereniging van Fil mers, het Nederlands Filminstituut, de Stichting Neder lands Filmmuseum en tal van andere instellingen op maat- schappelijk-cultureel gebied. Tevens was een viertal am bassades vertegenwoordigd. Tot de buitenlandse gasten behoorden de Zweedse film- actrice Bibi Andersson. die een hoofdrol speelde in de hoofdfilm op de openingsavond, de heren R. Anez. voor zitter van de Vereniging van Kinemabestuurders in Bel gië, W. Fischer, syndicus van het Zentralverband der Deutschen Filmtheater, Jean Néry, vertegenwoordiger van de Unifrance Film, R. Theile, voorzitter van het Zentral verband der Deutschen Filmtheater en de Weense film regisseur Edwin Zbonek. wiens film ..Am Galgen hangt die Liebe" tijdens de Filmweek werd vertoond. Voorts wa ren aanwezig leden van de jury, die was belast met de toekenning van de Filmprijs van de Raad van Europa, welke op de openingsavond werd uitgereikt. Nadat het Wilhelmus was gespeeld voerde een groot aantal jonge meisjes een zeer verzorgde vlaggenparade uit, waarbij de vlaggen van de leden-staten van de Raad van Europa in sierlijke figuren over het toneel werden gedragen. Daarmede had de openingsavond een Europees tintje gekregen, dat tijdens de verdere gebeurtenissen nog wat meer uit de verf zou komen. De voorzitter van de Stichting Internationale Filmweek Arnhem 1961, de heer A. J. Delorm. heette daarop de tal rijke aanwezigen hartelijk welkom. Deze sprak er zijn vreugde over uit, dat deze culturele manifestatie opnieuw in Arnhem plaats vond. De heer Delorm, die zijn toe spraak gedeeltelijk in het Frans uitsprak met het oog op de vele buitenlandse gasten, gaf vervolgens het woord aan de staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschap- De Staatssecretaris van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, mr Y. Scholten. maakt kennis met de Zweedse actrice Bibi Anders son. terwijl de heren mr J. den Daas. J. G. J. Bosman en A. Delorm (van links naar rechts) toekijken.

Film | 1961 | | pagina 6