Technische dagen Opbrengst zomercollecte „Bio-Vakantieoord" Op 21 september en 30 november vonden respectievelijk in Eindhoven en in Rotterdam, op instigatie van de Af delingen Het Zuiden en Het Westen, Technische dagen plaats. In Eindhoven was de Afdeling te gast bij de N.V. Phi lips en werden interessante demonstraties gegeven op het gebied van de vlinderloze projectie met pulserende licht bron (flitsprojectie), betreffende de stand van zaken bij de cabine-automatisering en op het terrein van de geluids- reproductiemogelijkheden. Des middags hield de techni sche inspecteur van de Bond, de heer E. F. Henny, een voordracht onder de titel: .,De cabine van heden en van morgen". De technische dag van de Afdeling Het Westen op 30 november werd in samenwerking met de N.V. Kinotech- niek georganiseerd en vond plaats in het theater Het Venster te Rotterdam. Hier werden belangwekkende demonstraties gegeven met de Xenon-lichtbron en hield de heer Henny opnieuw zijn lezing over de cabine van nu en in de toekomst. Dat deze dag ook overigens geheel in het teken van de bioscooptechniek stond, blijkt nog eens duidelijk uit het menu voor de door de N.V. Kinotechniek aangeboden lunch, dat de volgende inhoud had: Apéritif bifocale Dubbelgedrosselde, afgevlakte groentensoep Boisson Goulash d'apostilb, lumineux petit pois d'ampèrage, riz de la Voltage Glacé vanille a la Lorraine de Poigny Het is verheugend om uit de grote belangstelling, die van de kant van de Afdelingsleden voor deze dagen werd getoond, te kunnen concluderen, dat de bioscooptechniek in veel sterkere mate dan voorheen het geval was, de in teresse heeft van talrijke bioscoopondernemers. Daar zulks steeds zal leiden tot een verdere verbetering van de tech nische perfectie der bioscoopvoorstellingen, kan dit slechts worden toegejuicht. Voor wat betreft de voordracht van de technische in specteur zij nog opgemerkt, dat de titel daarvan ruim moet worden geïnterpreteerd. Hij beperkte zich namelijk niet tot de cabine alleen, doch gaf aan de hand van zijn practische ervaringen ook diverse wenken ten aanzien van de belichting, het gebruik en het onderhoud van pro jectieschermen, de toepassing van lichtsterke objectieven, het belang van een deugdelijke filmkoeling enz. enz. De mogelijkheden van automatisering bij de projectie en de ontwikkeling in de richting van het enkelsporige magne tische geluid, ter vervanging van de optische registratie, vormde tenslotte het sluitstuk van de voordracht, die zowel in Eindhoven als in Rotterdam door de aanwezigen met aandacht werd beluisterd. De geanimeerde discussie die daarop volgde maakte duidelijk, dat het onderwerp de algemene belangstelling had genoten en onderstreepte nogmaals, dat de bioscoop techniek ook voor de bioscoopondernemers steeds meer gaat leven. Resumerende kan worden gesteld, dat het loffelijk ini tiatief van de Afdeling Het Zuiden om in Eindhoven een technische dag te organiseren, in Rotterdam met succes navolging heeft gevonden en zeer waarschijnlijk in de toekomst ook één of meer van de andere Afdelingen zal inspireren activiteiten in deze richting te ontplooien. De opbrengst van de zomercollecte van de Stichting Bio-Vakantieoord, die ook in de afgelopen zomer weer in de Nederlandse bioscopen plaatsvond, is teleurstellend. Nadat vorig jaar de opbrengst van de collecte een be langrijke stijging te zien heeft gegeven moet dit jaar een aanzienlijke daling worden geconstateerd. De opbrengst van de zomercollecte bedroeg 154.479,64, waarbij zijn inbegrepen een bedrag van 867,75 aan vreemd geld, een bedrag van 202.70 aan oude munten en een bedrag van 119,24 aan nagekomen gelden. Vergeleken met de opbrengst van de zomercollecte van vorig jaar, die 211.228,58 opleverde, betekent dit een daling van 56.748,94 of van bijna 27 procent. Hieronder volgt een overzicht van de opbrengsten in de verschillende afdelingen Zomercollecte Zomercollecte 1961 1960 43.471,98 30.384,70 33.618,15 28.215,83 19.771,56 17.070,19 19.246,11 18.008,55 Afdeling Amsterdam 28.795,01 Afdeling Het Oosten 24.793,86 Afdeling Het Centrum 23.351,07 Afdeling Het Zuiden 20.786,21 Afdeling Het Westen 15.891,40 Afdeling Het Noorden 14.089,68 Afdeling Rotterdam 13.501,60 Afdeling 's-Gravenhage 12.081,22 Totaal 153,290,05 209.787,07 Evenals in vorige jaren is er ook deze keer hard ge werkt aan het welslagen van de collecte, die werd onder steund door een filmpje, dat de titel droeg „Wie goed doet, goed ontmoet". Daarmede werd op suggestieve wijze het werk van de „Stichting Bio-Vakantieoord" geschetst: de aansporing om de collectebus niet zonder meer door te geven zal vele bioscoopbezoekers tot een gift hebben bewogen. Het Stichtingsbestuur is dank verschuldigd aan al die genen, die het houden van deze collecte door het geven van hun onontbeerlijke steun hebben mogelijk gemaakt. Dat geldt voor de directies van de bioscopen en het bio scooppersoneel, maar in niet mindere mate voor de dames van het telcomité, die zeer veel tijd hebben moeten be steden aan het tellen en controleren van de inhoud van de bussen. Die dank geldt tevens de bioscoopbezoekers, die met hun milde gaven een bijdrage hebben geleverd tot het werk van de Stichting Bio-Vakantieoord. 206

Film | 1961 | | pagina 22