Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur Liquidatie waarborgsommen Bondsdiploma's Beëindiging; lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap van de Bond vervallen: de Firma W. J. W. J. van Kessel, voormalig exploi- tante van het Lido Theater te Vlijmen de Firma ed. M. Luykx-Marijnissen Zonen, voor malig exploitante van het Luma Theater te St. Willebrord; de voormalige Firma Scala Theater, voorheen exploi tante van het Scala Theater te Weert de Firma Luxor Theater, voormalige exploitante van het Luxor Theater te Haarlem. Het lidmaatschap van de andere hiervoor vermelde voormalige leden was door overlijden reeds automatisch geëindigd. ïn verband met de beëindiging van het lidmaatschap van: de Firma W. J. W. J. van Kessel, voormalig exploi tante van het Lido Theater te Vlijmende oude Firma Minerva Theater, voormalig exploitante van de Ci nema Pallas en Minerva Theater te Apeldoorn; wijlen de heer A. H. der Kinderen, voormalig exploitant van Biobest te Best en de Firma Luxor Theater, voormalig exploitante van het Luxor Theater te Haarlem, wor den de leden van de Bond en de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgeno digd eventuele vorderingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Toelating donateurschap Tot het donateurschap van de Bond zijn toegelaten: Mevrouw T. C. Westerbaan-De Kramer, Vaillantlaan 523-537, 's-Gravenhage, als uitgeefster van het Nieuw Weekblad voor de Cinematografie, zulks in de plaats van wijlen haar echtgenoot, de heer P. Westerbaan; Mevrouw B. Hooft-Bruinsma, Van Baerlestraat 72, Am sterdam, in haar hoedanigheid van eigenaresse van het Lichttechnisch-, Electrotechnisch-. Industrie- en Handels bureau G. Hooft, zulks in plaats van wijlen haar echtge noot, de heer G. H. C. Hooft; Mevrouw A. M. Polak-Swennen. Falckstraat 37 1, Am sterdam, in haar hoedanigheid van exploitante van het filmagentschap Rex Film. zulks in de plaats van de Firma Rex Film. waarvan zij en wijlen haar echtgenoot, de heer H. M. Polak, firmanten waren. Teneinde het verstrekken van Bondsdiploma's voor het komende jaar zo vlot mogelijk te kunnen doen verlopen, is ditmaal met het uitschrijven daarvan nog vroeger dan anders begonnen. De leden en donateurs van de Bond, alsmede de leden van de Vereeniging van Bioscooprecla me-Exploitanten en de oorlogsinvaliden hebben van Bondswege intussen een circulaire ontvangen met het ver zoek de gewenste diploma's zo spoedig mogelijk aan te vragen. Aangezien het onmogelijk is alle uit te schrijven di ploma's reeds in januari te verstrekken, zullen de diplo ma's 1961 in het nieuwe jaar nog enige tijd geldig blij ven. Om verwarring bij de kassa's van de bioscopen te voorkomen wordt het gros van de aangevraagde diploma's steeds zoveel mogelijk tegelijkertijd verzonden, opdat geen oude en nieuwe diploma's tegelijk in gebruik zijn. Te zijner tijd zal worden gepubliceerd, wanneer de geldig heidsduur van de diploma's 1961 eindigt. De Union Internationale de 1'Exploitation Cinémato- grapiquhe (U.I.E.C.) heeft op 19 en 20 oktober te Londen een buitengewone ledenvergadering gehouden, waarbij van de zijde van de Nederlandsche Bioscoop-Bond aan wezig waren de heren Joh. Miedema, Bondsvoorzitter, en J. G. J. Bosman. Bondsdirecteur. De Maatschappij Tuschinski NV. heeft op donderdag 26 oktober op zeer geslaagde wijze het feit gevierd, dat het Tuschinski Theater veertig jaar bestond. Daarvoor was een speciaal programma samengesteld, waarin be kende persoonlijkheden uit het verleden van het Tuschinski Theater als Max Tak en Alex de Haas een rol speelden. Namens het gemeentebestuur van Amsterdam werd het woord gevoerd door de loco-burgemeester, mr A. de Roos, die verklaarde, dat Amsterdam trots op dit theater is. De Voorzitter van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, de heer Joh. Miedema, wees in zijn toespraak op de grote invloed, die het Tuschinski concern op de ontwikkeling van het bioscoopwezen in Nederland heeft uitgeoefend. Vele leden van het Dagelijks Bestuur hebben deze jubi leumviering bijgewoond. Ook de Bondsdirecteur was daar bij aanwezig. Bij gelegenheid van de viering van het vijftienjarig bestaan van de Nederlandse Federatie van Beroepsvereni gingen van Kunstenaars, die op 21 oktober plaatsvond in het Stedelijk Museum te Amsterdam, heeft de heer C. S. Roem het Hoofdbestuur vertegenwoordigd. De Academische Filmstudiedagen, die plaatsvonden op 2. 3 en 4 november te Nijmegen, zijn door verschillende leden van het hoofdbestuur gedeeltelijk bijgewoond; aan wezig waren de Bondsvoorzitter en de heren A. F. Wolff, W. J. F. van Ewijk en J. Nijland jr. De Firma C. J. van Liere en Zonen te Goes hield op 2 november een receptie in hotel Centraal ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van het Grand Theater. Namens het Hoofdbestuur lieten de Bondsvoorzitter en de heer C. S. Roem van hun belangstelling voor dit gebeuren blijken. De Secretaris van het Hoofdbestuur, de heer R. Uges, heeft namens het Hoofdbestuur op 18 november de alge mene vergadering bijgewoond van de Vereniging Lande lijk Contact Bioscoopcommissies in Nederland. Op uitnodiging van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vond op 20 november in het Stedelijk Museum te Amsterdam een ontmoeting plaats tussen de Buitenlandse Persvereniging en Nederlandse filmproducenten en cineasten. De Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman heeft tijdens deze bijeenkomst een inlei ding gehouden over de Nederlandse filmproduktie, nadat eerst het woord was gevoerd door dr J. Hulsker, chef van de Afdeling Kunsten van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De Bondsvoorzitter woonde deze ontmoeting bij. Het voltallige Hoofdbestuur woonde op 12 december een speciale voorstelling bij in de nieuwe bioscoop Cine ma West van Hollandfilm N.V., die ter gelegenheid van de opening van dit nieuwe theater werd gehouden. De opening werd verricht door mr P. Mijksenaar, hoofd van het Bureau Voorlichting van de gemeentte Amsterdam. De Bondsvoorzitter complimenteerde de familie Van Ro ven van Hollandfilm met de totstandkoming van dit fraaie theater. 189

Film | 1961 | | pagina 7