Algemeen Bedrijfsreglement Vertegenwoordiging van hei Hoofdbestuur Jaarvergadering Afdelingsraad Voorts vroegen zij aandacht voor de positie van de Ne derlandse speelfilmproduktie. Terecht wordt die van over heidswege gesteund. Is het. zo vroegen deze leden, dan wel logisch om via vermakelijkheidsbelasting deze steun eni germate illusoir te maken? Vele andere leden memoreerden, dat als bijlage 3 een rapport ..Overheid en filmproduktie" in het verslag van werkzaamheden en bevindingen van de Raad voor de Kunst over het jaar 1960 was opgenomen. Gelet op de bevindingen in dit rapport vroegen de hier aan het woord zijnde leden, of er niet een plan gemaakt kan worden voor een jaarlijks accres van /2a/ 300.000,als bij drage aan het Produktiefonds voor Nederlandse films.) Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de heer A. C. M. Heuvers tot inschrijving te zijnen name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop- A: Royal Theater te Oss, welke zaak voorheen ten name van de Firma Royal Theater aldaar was ingeschreven. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 13 december 1961 besloten de gevraagde toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te verlenen aan: de heer H. H. C. Jansen te Lemelerveld (gem. Dalfsen), tot het gaan exploiteren van een nieuwe permanente bio scoop-B in zaal-Jansen aan de Schoolstraat 46 aldaar; Filmbedrijf Studio Bob Kommer CV., Riouwstraat 71, 's-Gravenhage tot het exploiteren van een filmfabriek voor de bedrijfstakken h, i en k, alsmede van een film productiezaak voor de bedrijfstakken e en f; Oscar Film N.V., Weesperzijde 111 te Amsterdam tot het exploiteren van een filmproductiezaak voor de be drijfstakken d, e en f. De Commissie Beroep Nieuwe Zaken heeft in haar zit ting van 7 december 1961 behandeld een door het Bestuur van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders ingesteld hoger beroep tegen de beslissing van de Commissie Nieuwe Za ken, waarbij aan de heer A. van Leeuwen, Nieuwe Haven 46 te Dordrecht toestemming als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement tot het gaan exploi teren van een nieuw filmverhuurkantoor voor de bedrijfs tak a was verleend. De Beroepcommissie bevestigde de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken en verleende mitsdien de aan de heer Van Leeuwen gegeven toestem ming. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aange meld: de heer H. H. C. Jansen te Lemelerveld (gem. Dalfsen). die aldaar een permanente bioscoop-B gaat exploiteren. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie geen gegronde bezwaren zijn ingediend: Filmbedrijf Studio Bob Kommer CV. te 's-Gravenhage, die aldaar een filmfabriek en een filmproductiezaak ex ploiteert; Oscar Film N.V. te Amsterdam, die aldaar een film productiezaak exploiteert; de heer A. van Leeuwen, te Dordrecht, die aldaar een filmverhuurkantoor gaat exploiteren. Beëindiging lidmaatschap Het lidmaatschap van de Firma Royal Theater te Oss, voormalig exploitante van de gelijknamige bioscoop al daar werd beëindigd door het overlijden van een der fir manten, namelijk Mevrouw A. M. M. Heuvers-v. d. Wouw. Beëindiging donateurschap Wegens het niet voldoen aan haar verplichtingen jegens de Bond is de CV. Commercial Artists, voormalig adres: Jan Luykenstraat 14 te Amsterdam (nieuw adres onbe kend) als donatrice van de Bond uitgeschreven. De N.V. Utrechtse Filmonderneming Ufio heeft op 21 december het geheel gemoderniseerde Scala Theater offi cieel in gebruik genomen. De directeur, de heer A. F. olff, hield ter gelegenheid van de opening in de och tenduren een receptie, die door velen uit het film- en bio scoopbedrijf werd bezocht. Behalve leden van het Hoofd bestuur gaf ook de Bondsdirecteur van zijn belangstelling blijk. Het gehele Hoofdbestuur was aanwezig bij de teraarde- bestelling van de heer Charles van Biene op 20 januari op de Algemene Begraafplaats Moscowa te Arnhem. Tot de aanwezigen tijdens deze plechtigheid behoorde ook de Bondsdirecteur. De heer C. S. Roem vertegenwoordigde op 22 januari het Hoofdbestuur bij de teraardebestelling van de heer Jos van Bommel, die op 19 januari te Delft is overleden. De plechtigheid werd tevens bijgewoond door de heer H. W. Hagenberg. Adjunct-directeur van het Bondsbureau, die de Bondsdirecteur vertegenwoordigde. Bij de teraardebestelling van de heer W. J. Peters, die op 9 januari te Ubach over Worms overleed, was namens het Hoofdbestuur aanwezig drs J. A. M. Bouts. De heer B. M. P. Kornet te Katwijk aan Zee. die aldaar het Nova Theater en Musica exploiteert, heeft op 1 februari een nieuw theater te Rotterdam in voormalig Overschie geopend, dat eveneens de naam Musica draagt. Het Hoofdbestuur heeft door het zenden van een bloem stuk zijn gelukwensen bij de ingebruikneming van de nieuwe bioscoop tot uitdrukking gebracht. Mr B. Bouman. plaatsvervangend voorzitter van de Commissie Nieuwe Zaken, heeft op dinsdag 27 februari tijdens een receptie afscheid genomen als algemeen secre taris van de Nederlandse Aannemersbond en Patroons bond voor de Bouwbedrijven in Nederland (N.A.P.B.). De receptie werd bijgewoond door de Bondsdirecteur en de Adjunct-directeur. De Afdelingsraad van de Bond heeft op dinsdag 27 februari op het Bondsbureau zijn jaarlijkse ledenvergade ring gehouden onder leiding van de Voorzitter, de heer C. van Willigen uit Wassenaar. 227

Film | 1962 | | pagina 5