TBelastincf op vermakelijkheden Jaarvergadering Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmproducenten Jaarlijkse ledenvergadering der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders Alkmaar In deze vergadering werden het jaarverslag over 1961 en de financiële jaarstukken goedgekeurd. De periodiek aftredende leden van het Dagelijks Bestuur van de Raad. de heren C. van Willigen, Voorzitter en M. J. W. Peters. Vice-Voorzitter, werden bij acclamatie herkozen. De Raad kreeg kennis van een mededeling van de heer M. Desmet uit Eindhoven, dat hij aan de vergadering niet zou deel nemen, aangezien hij intussen als Voorzitter van de Afde ling Het Zuiden was afgetreden. Besloten werd de heer Desmet schriftelijk dank te betuigen voor de prettige samenwerking en hulde te brengen voor zijn verdienste lijke arbeid in dit college. Aan het Hoofdbestuur werd op zijn verzoek advies uit gebracht met betrekking tot de voorziening in de vacatu res, ontstaan door het periodiek aftreden van zitting heb bende leden-exploitanten in de arbitragecolleges, de nieuwe zakencommissies en de Sociale Commissie. Er werd aandacht gewijd aan de voorziening in de periodieke Hoofdbestuursvacatures. Voorts kwamen onder andere in de vergadering aan de orde een rapport van de leden-werkgevers der Sociale Commissie inzake gevoerde besprekingen met betrekking tot het nieuwe ontwerp-C.A.O., een verslag van het Dage lijks Bestuur van de Raad omtrent een met het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders gevoerde bespreking in zake reclamemateriaal, verzending keuringskaarten en een uniform rapport over filmbeschadigingen, de leveranties via de Lijst van Geen Bezwaar en Nederlands Filminsti tuut aan niet-leden van de Bond, suggesties van enige pro vinciale afdelingen met betrekking tot de filmhuurcondi- ties, alsmede de exploitatie van filmreclame in de biosco pen, de leverantie van journaals, etc. De vergadering, welke om elf uur des ochtends be gon, werd des middags om half vijf na een zeer geani meerd verloop gesloten. Op 19 februari j.1. werd in Amsterdam de jaarlijkse ledenvergadering gehouden van de Bedrijfsafdeling Film fabrikanten en Filmproducenten. Het jaarverslag alsmede de financiële jaarstukken werden overeenkomstig de be- stuursvoorstellen goedgekeurd en de periodiek aftreden de bestuursleden, de heren mr H. B. F. J. A. Peters,secreta- ris, en T. de Wit zijn voor een periode van twee jaar her kozen. Hoewel op verzoek van de Afdeling door de Ledenraad via een reglementswijziging de mogelijkheid is geschapen om het Afdelingsbestuur, dat tot dusverre uit vijf leden moest bestaan, desgewenst uit te breiden tot maximaal negen leden, zijn noch door het Bestuur, noch door de vergadering kandidaten ter uitbreiding van het Bestuur voorgedragen. Wel is afgesproken, dat in de eerstvolgen de buitengewone ledenvergadering, die binnen zes maan den zal plaats vinden, door middel van een agendapunt de vraag aan de orde zal komen of het wenselijk is het aantal bestuursleden nog in de loop van 1962 uit te brei den en zo ja in hoeverre dat moet gebeuren. Verder is op instigatie van het Bestuur reeds thans uit voerig van gedachten gewisseld over de eventueel door de Afdeling te ontplooien activiteiten ter gelegenheid van de in 1963 te houden Filmweek. Het ging er daarbij speciaal om, dat de voorbereiding van een manifestatie van betekenis steeds veel tijd vergt en dat bovendien tijdig tevoren bekend moet zijn over welke middelen men kan beschikken. Er is derhalve in principe besloten, dat de Afdelingsleden ten hoogste 350.per lid in de kosten van een eventuele volgende Filmweek. voorzover het manifestaties van de Afdeling betreft, zullen bijdragen en er is voorts een studiecommis sie benoemd, bestaande uit de heren mr J. M. Landré, H. F. Mack, Th. de Ruiter, T. de Wit en L. Claassen. secretaris, welke commissie zal nagaan, welke mogelijkhe den er zijn om de Afdeling tijdens de volgende Filmweek, of eventueel geheel los daarvan, op waardige en doel treffende wijze te representeren. In de jaarlijkse ledenvergadering van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders, gehouden op 2 maart, is voorzien in de vacatures ontstaan door het periodiek aftreden van de heren J. L. Paerl, D. J. van Leen en J. de Wilde. De heren J. L. Paerl en J. de Wilde zijn bij enkele kandidaat stelling herkozen. De heer Van Leen stelde zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar. De vergadering heeft bij monde van de Voorzitter op hartelijke wijze af scheid genomen van de heer Van Leen, die sinds 1945 zijn krachten aan de belangen van de Bedrijfsafdeling heeft gegeven. In zijn plaats is uit een tweetal kandidaten de heer G. J. H. Dujardin gekozen. De heer J. de Wilde is benoemd tot secretaris der Afdeling en tot lid van de Filmhuurschuld-Commissie in de plaats van de heer Van Leen. Het jaarverslag, de rekening en verantwoording over het jaar 1961 en de begroting voor het jaar 1962 zijn door de ledenvergadering goedgekeurd. Vastgesteld is een Besluit inzake Tweede Monopole- en Re-issuerechten, dat beoogt de leden elkaar een wederzijdse bescherming te geven tegen de excessen, die zich op het gebied van de tweede monopole- en re-issuerechten hebben voorgedaan. De Raad van de gemeente Alkmaar heeft in zijn ver gadering van 8 februari zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel van het College van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de verordening op de heffing van vermakelijkheidsbelasting. Volgens het Raadsbesluit wordt het tarief van de ver makelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen te Alk maar, waar nog steeds 35 procent werd geheven, verlaagd tot 25 procent. Het uitzonderingstarief van twintig procent voor voorstellingen met films als bedoeld in artikel 1, lid 2, onder 2e van de Bioscoopwet is gehandhaafd. De gewijzigde verordening zal in werking treden op de derde dag na die, waarop de koninklijke goedkeuring op het Raadsbesluit ter kennis van het gemeentebestuur zal zijn gekomen. De belastingverlaging te Alkmaar is tot stand gekomen, nadat van de zijde van het Hoofdbestuur ter zake de no dige stappen waren genomen. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bos man, hebben in een onderhoud met vertegenwoordigers 228

Film | 1962 | | pagina 6