In dit nummer REDACTIE: JAN LUYKENSTRAAT 2 24e JAARGANG NO. 228 - MEI/JUNI 1962 N 799261 (3 LIJNEN) urn Herziening Bioscoopwet - Rotterdam: tarief omlaag - Journalistiek gemartel - Algemeen Bedrijfsreglement - Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur - De archi tect aan het woord - Installatie en samenstel ling Bondsarhitragecolleges - Faam bevestigd - Samen stelling Dagelijks Bestuur - Bij een zeventigste ver jaardag - Roos met bioscoopbon als propaganda voor Lustrum - Belasting op vermakelijkheden - Memorie van Antwoord inzake wetsontwerp wijziging Bioscoop wet - Nederlandse films in het buitenland - Dertiende Reclamefilmdag - Jaarlijkse A.N.W.B.-prijs - Opbrengst Paascollecte „Bio Vakantieoord" - Internationaal nieuws - De Nederlandse jeugdspeelfilm - Zeventig millimeter projectie - Geluidsweergave in bioscopen - Operateurs examens - Jaarvergadering Bioscoopreclame - Exploitan ten - Wijziging naam- en adreslijst - Inschrijving in het naamregister - In en buiten de studio's - Centrale Com missie voor de Filmkeuring. Bij de omslagfoto: Het Hollandia Theater te Heerlen vormt in dit num mer het onderwerp van de rubriek „De architect aan het woordHet is een werkstuk van de Heerlense architecten H. J. Schneidei en N. H. M. Trummers, die ernaar hebben gestreefd in hun ontwerp tegemoet te komen aan de eisen, die de filmvertoning aan de mo derne theaterbouw stelt. In de zaal is het skelet van het bouwwerk zichtbaar ge bleven. Het materiaal, waar mede het skelet is opgevuld. is ruw gestucadoord in zwart, hetgeen een aparte sfeer schept. Aan de wan den hangen vakken opge vuld met acoustisch mate riaal ingepakt in wit su- wide. De foto geeft een indruk van het resultaat, dat aldu,= is ontstaan.

Film | 1962 | | pagina 2