Algemeen Bedrijfsreglement Uit welke bron heeft toch de heer De Witte zijn on juiste inlichtingen gekregen? In zijn weinig serieus ant woord aan de heer A. F. Wolff, die als vooraanstaand afnemer van het journaal in een kort en zakelijk artikel tje met begrijpelijke verontwaardiging heeft gereageerd, zegt de heer De Witte, dat hij zijn informaties gebaseerd heeft op beraad met deskundige mensen. Wij kunnen ons niet voorstellen, dat hiermede de ondernemers van het journaal dan wel de leden van de redactiecommissie zijn bedoeld. Wie dan wel? De Bioscoop-Bond, die de heer De Witte wel deskundig genoeg acht met Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen rond de tafel te gaan zitten op het stuk van het journaal, heeft hij bij ons weten even min om inlichtingen gevraagd. 'En toch is het deze or ganisatie, waarmede het journaal praktisch is opgegroeid en groot geworden. Wij zijn het weer van harte eens met de eindconclusie van De Witte's betoog, „dat het journaal in vrijheid naar nieuwe wegen moet kunnen zoeken". Maar het is het intrappen van een open deur. Deze vrijheid is er; hoe eerder gebruikt, hoe beter! Maar men late ook de exploitant in vrijheid beslissen over zijn voorprogramma dat opnieuw in de belangstelling staat en waaraan be trokkenen meer aandacht besteden dan de heer De Witte schijnt te weten. Kant en klare oplossingen op papier dat geduldig is, zijn echter eenvoudiger dan de praktijk, die niet zoveel duldt. Maar hieraan doet het alom getole reerde gebruik van reclamemedia en de consumptie verkoop, die de heer De Witte zo verfoeit, niets af. Het eerste wordt noch door de kranten en het eerste en het laatste worden evenmin door gesubsidieerde cultuurmedia geschuwd. Maakt de heer De Witte zich wat dit betreft niet onbewust schuldig aan dezelfde verouderde bevoog ding van de bioscoop, die hij aan de overheid verwijt? En realiseert hij zich wel voldoende dat de bijverdiensten van de bioscoop de kurk vormen waarop de zaak nog drijven blijft? Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te ver lenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: de Amsterdamse Mij. tot Exploitatie van Onroerende Goederen „Fortuna" te Amsterdam, tot inschrijving te haren name in het Bedrij f sregister van de permanente bioscoop-A: Flora Bioscoop te Bussum, welke zaak voor heen ten name van de heer J. Visser was ingeschreven; de Firma Gebrs. C. A. J. G. Broekmeulen te Was senaar, tot inschrijving te haren name in het Bedrijfsre- gister van de permanente bioscoop-ACinema Hollandia, welke tot dan toe werd geëxploiteerd door de N.V. Film verhuurkantoor Centrafilm te 's-Gravenhage; de heer W. A. B. Cattoir te Maarssen, tot inschrijving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de permanente bioscoop-A: Harmonie Theater te Maarssen, alsmede van de permanente bioscoop-B: Het Centrum te Leersum, wel ke bioscoop tot dusverre ten name van de heer C. J. Jelles was ingeschreven; de heer M. B. J. van der Kop te Helden, tot inschrij ving te zijnen name in het Bedrijfsregister van de perma nente bioscoop-A: Oliveo te Born, welke tot dan toe werd geëxploiteerd door de heer C. A. Broekmeulen te Was senaar; de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Gravenhage tot inschrijving te haren name in het Be drijfsregister van de permanente bioscoop-A: Monopole Theater te Schiedam, welke bioscoop tot dan toe stond ingeschreven ten name van de Firma Erven J. W. de Groot. Het Hoofdbestuur heeft vastgesteld, dat de exploitatie van de permanente boscpen B: Victoria te Ossendrecht en het Centrum Theater te Velden is geëindigd, weshalve net besloten heeft, wegens verlies der vereisten, van het lidmaatschap van de Bond vervallen te verklaren: de heer J. V. Wouters te Ossendrecht en de heer J. J. A. Litjens te Velden. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar op 7 juni gehouden zitting besloten, toestemming te verlenen als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement. aan: de heer H. S. Kijlstra te Drachten, tot het gaan exploi teren van een nieuwe permanente bioscoop-A in Gebouw ..De Lawei" te Drachten; de Firma Arfi te Badhoevedorp, tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-B in gebouw „Het Sikkema Hüs" te Zwaagwesteinde, waarin zij tot dusver reisbio scoopvoorstellingen gaf; de Firma Mundofilm te Amsterdam, tot het gaan ex ploiteren van een filmproductiezaak voor de bedrijfstak-e: ..de productie van documentaire films voor derden en van bedrijfs-. instructie-, propaganda- en reclamefilms". De Commissie Nieuwe Zaken heeft in genoemde zitting op grond van het bepaalde in artikel 11 E van het Alge meen Bedrijfsreglement besloten te voldoen aan een ver zoek als bedoeld in genoemd reglement ingediend door: de heer H. H. C. Jansen te Lemelerveld tot wijziging van de voorwaarde in de beslissing op aanvraag N.Z. 296, dat de permanente bioscoop-B aan de Schoolstraat 46 te Lemelerveld (Gem. Dalfsen) vóór 1 juli 1962 moet wor den geopend, en wel aldus dat deze datum wordt gesteld op 1 september 1962. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 7 juni voorts besloten de gevraagde toestemming als be doeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfsreglement te weigeren aan: de heer E. F. Zanoli te Amsterdam tot het gaan exploi teren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak a: ..het verhuren aan bioscopen van films, daarbij begrepen per drie jaar ten minste zes nieuwe films (daaronder mede te verstaan re-issues) met een vertoningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaalfilms Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten, op voorwaarde, dat tegen de desbetreffende beslissing binnen 8 dagen na de verschijning van deze publicatie geen ge gronde bezwaren zijn ingediend: de heer W. A. B. Cattoir, M. A. de Ruyterstraat 32 te Maarssen, exploitant van de bioscopen Harmonie te Maarssen en Het Centrum te Leersum; de Firma Gebrs. C. A. J. G. Broekmeulen, exploitante van de Cinema Hollandia te Amsterdam. 296

Film | 1962 | | pagina 6