Liquidatie waarborgsommen Nieuwe naam- en adreslgst Vertegenwoordiging van het Hoofdbestuur Tot het lidmaatschap zijn toegelaten, ingevolge reeds gepubliceerde aanmelding op grond van beslissingen der Commissie Nieuwe Zaken: de heer A. H. Heineken, 2e Weteringplantsoen 5 te Am sterdam, exploitant van de filmproduktiezaak Cineurope; de N.V. Pan Film, Comeniusstraat 749 te Amsterdam, exploitante van een filmproduktiezaak; de heer A. Brosens, Middenlaan 53 te Haarlem, exploi tant van de filmproduktiezaak Albert Brosens Film productie. Aanmelding lidmaatschap Voor het lidmaatschap van de Bond heeft zich aange meld de Firma Mundofilm, waarvan firmanten zijn de heren J. Burcksen en B. Herblot, gevestigd te Amsterdam, Nassaukade 123, welke firma van de Commissie Nieuwe Zaken toestemming heeft gekregen tot het exploiteren van een filmproductiezaak, bedrijfstak e. Eventuele bezwaren tegen de toelating moeten binnen acht dagen schriftelijk en gemotiveerd bij het Bondsbureau worden ingediend. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen de heer J. Visser, voormalig exploitant van de Flora Bioscoop te Bussum de Firma Erven J. W. de Groot, voormalig exploitante van het Monopole Theater te Schiedam de heer J. J. Litjens, voormalig exploitant van bioscoop 't Centrum te Velden, welke is opgeheven; de heer J. V. Wouters, voormalig exploitant van het Victoria Theater te Ossendrecht, welke bioscoop is op geheven. In verband met de beëindiging van het lidmaatschap van de heer I. VWouters, voormalig exploitant van het Victoria Theater te Ossendrecht en de heer J. J. A. Lit jens, voormalig exploitant van Theater 't Centrum te Velden, worden de leden van de Bond en van de Neder- landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd eventuele vorderingen binnen acht dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk bij hel Bondsbureau in te dienen. Aanmelding donateurschap Als donatrice van de Bond heeft zich aangemeld: Shell Nederland N.V., ten behoeve van Shell Neder land Filmcentrum, gevestigd in het Shellgebouw aan het Hofplein 20, Postbus 1222, te Rotterdam. In bewerking is een naam- en adreslij st van de bij de Bioscoop-Bond aangesloten leden en donateurs alsmede van de bioscoopreclame-exploitanten voor het jaar 1962/ 63. Het ligt in de bedoeling, dat deze lijst tegen eind juli verschijnt, waarna zij aan de belanghebbenden zal worden toegezonden. Voor hen, die daaraan behoefte hebben, zijn extra lijs ten verkrijgbaar tegen betaling van 2,per stuk. Bo vendien zal beschikbaar zijn een beperkte voorraad ge- cartonneerde lijsten, welke 3,per exemplaar kosten. De Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer H. S. Boekman, heeft in zijn functie van Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders op 25 april te Milaan een vergadering bijgewoond van de Fédération Interna tionale des Associations de Distributeurs de Films (F.I.A.D.), de internationale organisatie van filmver huurders. Op 26 april vond te Milaan een bijeenkomst plaats van het Bureau International du Cinéma (B.I.C.), waar namens de Nederlandsche Bioscoop-Bond aanwezig waren de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, de Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmfabrikanten en Filmprodu centen, de heer C. S. Roem, en de Bondsdirecteur, de heer J. G. J. Bosman. Ter voorbereiding van de oprichting van een Comité voor de Europese Filmindustrie vond op 30 april te Rome een vergadering plaats, die werd bijgewoond door de heren C. S. Roem en J. G. J. Bosman. De Bondsvoorzitter woonde op 30 april in het Concert gebouw te Amsterdam de aanbieding bij van het natio nale geschenk, dat aan H.M. de Koningin ter gelegen heid van haar zilveren huwelijk werd overhandigd. De Union Internationale de 1'Exploitation Cinémato- graphique (U.I.E.C), de internationale organisatie van bioscoopexploitanten, hield op 3 en 4 mei te Parijs een algemene vergadering. Op deze vergadering was het Hoofdbestuur vertegenwoordigd door de Bondsvoorzitter en de Bondsdirecteur. De heren drs. J. A. M. Bouts en G. J. H. Dujardin waren aanwezig op het internationale congres van het Katholiek Bezinningscentrum van Bioscoopexploitanten, dat op 9 mei te Utrecht plaats vond. De Bondsvoorzitter heeft op vrijdag 1 juni namens het Hoofdbestuur een bezoek gebracht aan de heer H. Zondervan te Leeuwarden, directeur van de N.V. Ver enigde Nederlandse Bioscopen, die op die dag zijn 25- jarig ambtsjubileum vierde. Het Hoofdbestuur heeft de heer Zondervan voorts een bloemstuk gezonden. Het Hoofdbestuur heeft op 5 juni in het Havengebouw te Amsterdam een diner aangeboden aan mr. J. Milius. die sedert 1947 de Nederlandse Bioscoop-Bond vele diensten heeft bewezen als Voorzitter van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, maar enige tijd geleden uit deze functie ontslag heeft genomen. Behalve de heer Milius en vele leden van het Hoofdbestuur zaten aan het diner voorts leden van de Commissie van Beroep Nieuwe Zaken, de Bondsdirecteur, alsmede de nieuwe voorzitter van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken, mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, aan. Op vrijdag 15 juni vierde de Voorzitter van de Cen trale Commissie voor de Keuring van Films, mr. D. Bij- dendijk te 's-Gravenhage, zijn zeventigste verjaardag. De Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema en de Bonds directeur, de heer J. G. J. Bosman, hebben ter gelegen heid van deze verjaardag mr. Bijdendijk een bezoek ge bracht en hem de gelukwensen van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf aangeboden. 297

Film | 1962 | | pagina 7